HIFU

0
676

Hifu, to technologia, która choć znana jest w medycynie jako takiej od przeszło dwudziestu lat, to w medycynie estetycznej zaczęła być stosowana niedawno i szybko zyskała na popularności.  Uznawana jest za jeden z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych zabiegów bezinwazyjnych, jakie wykonywane są w tej dziedzinie. Sama nazwa pochodzi od anglojęzycznego zwrotu high intensity focused ultrasound, co oznacza skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Hifu stosowany jest u osób, które nie chcą zdecydować się na lifting inwazyjny, a ich skóra jest wiotka i pozbawiona sprężystości. Zazwyczaj zabiegowi poddają się kobiety w średnim wieku, które chcą poprawić swój wygląd, zredukować zmarszczki czy ujędrnić skórę na twarzy i szyi. Hifu doskonale wpływa na zmniejszenie porów, zagęszczenie i uelastycznienie skóry, a także zmniejszenie jej wiotkości. Pozwala także na wyostrzenie konturu twarzy.

Sprzęt Hifu

Źródło zdjęcia: https://medikapoland.pl/pl/

Przeciwwskazania do Hifu

Hifu jest bezpieczny dla większości osób, chociażby ze względu na bezinwazyjność. Na pewno zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, oraz osoby, które w miejscu przeznaczonym do modyfikacji, mają stany zapalne. Ponadto lifting nie jest wskazany dla pacjentów, u których zdiagnozowano nowotwór złośliwy, przeszły udar lub cierpią na choroby serca. Bardzo ważne jest również, aby podczas zabiegu fale nie przebiegały przez miejsca, w których został użyty kwas hialuronowy.

Jak wygląda zabieg Hifu?

Hifu jest falą akustyczną, o wysokiej częstotliwości. Zasięg fali jest ograniczony, a w medycynie estetycznej dociera do trzech głębokości: 1.5, 3.0 i 4.5 mm, powodując ruch i tarcie komórek w tkankach. To w efekcie prowadzi do drobnych poparzeń wewnątrz-tkankowych, o średnicy od 0.5 do 1.00 mmm. W ten sposób pod skórą zachodzi intensywny proces regeneracji i odbudowy, który jest wynikiem uszkodzeń. Zewnętrzna warstwa skóry pozostaje nienaruszona.

Sam zabieg, który trwa około 20 do 30 minut, poprzedzony jest zaaplikowaniem odpowiedniego żelu. Następnie do wybranego miejsca przykładane jest urządzenie, które emituje fale. Hifu można w zasadzie wykonywać na każdej partii ciała, choć najczęściej wybierana jest twarz i szyja. Sam zabieg jest bezbolesny, chociaż bardziej wrażliwe osoby mogą odczuwać lekkie ukłucia. Dyskomfort można jednak wyeliminować, stosując specjalny krem znieczulający.

Gdzie wykonać zabieg i jaka jest jego cena?

Hifu powinien być wykonywany w renomowanym i sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej. Personel musi być przeszkolony i mieć uprawnienia do wykonywania tego typu zabiegu. Musi on wiedzieć m.in. jaką głębokość dostosować do indywidualnego pacjenta, żeby przez nieumiejętne użycie, nie doprowadzić do poważnych poparzeń. Do przeprowadzenia hifu służą profesjonalne urządzenia, najnowszej generacji. Ważne, aby spełniały one wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Ceny zabiegu różnią się w zależności od miejsca, czy ilości miejsc, na których jest on wykonywany, a także od jego intensywności. Wahają się od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych.

Efekt końcowy

Dzięki bezinwazyjnosci zabiegu, rekonwalescencja nie jest konieczna. Przez kilka godzin na skórze mogą utrzymywać się zaczerwienienia. Bardzo często pożądany efekt jest widoczny już po pierwszym seansie. W przypadku, kiedy skóra jest wyjątkowo wiotka, zabieg hifu można powtarzać co 1-3 miesiące, do trzech razy.

Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/20-hifu-sprzet-urzadzenia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here