Dieta Ewy Chodakowskiej jak można ułożyć jadłospis

0
2333

Dieta Ewy Chodakowskiej, treningi z Ewą  Chodakowską, batony i smoothie Ewy Chodakowskiej – właściwie nie ma takiej rzeczy (może poza indywidualnym treningiem personalnym z Ewą dostępnym od ręki) jakiej nie oferuje nam trenerka wszystkich Polek, a dokładniej cała machina marketingowa stworzona wokół niej. W jaki sposób można ułożyć jadłospis na podstawie diety Ewy Chodakowskiej?

Odchudzanie z Ewą Chodakowską – dieta

Dieta Ewy Chodakowskiej nie jest czymś, co możemy znaleźć po prostu na jej stronie internetowej bebio.pl, ponieważ to nie jest kolejna spektakularna forma odżywiania jak dieta Ducana, dieta paleo, dieta kapuściana czy dieta 1000 kalorii. Czym zatem jest dieta Ewy Chodakowskiej? Dieta z Ewą, jak możemy przeczytać na BeBio, to przede wszystkim zespół dietetyków posiadających rzetelną wiedzę, solidność, doświadczenie i wykształcenie, dzięki którym potrafią doskonale dobrać skuteczną dietę do danej osoby.

Dieta Ewy Chodakowskiej – jak to działa?

Wiele słyszy się w mediach, a szczególnie w tych społecznościowych, o rezultatach diety Ewy Chodakowskiej. Jak zostało wcześniej wspomniane, dietę układają profesjonalni dietetycy zatrudnieni przez Chodakowską w jej przedsiębiorstwie oczywiście przy współpracy trenerki. Zakupu diety dokonujemy według własnych preferencji na stronie/sklepie Ewy. Do wyboru mamy diety pod nazwą BE DIET:

 • Dla Kobiet
 • Dla Mężczyzn
 • Dla Dwojga
 • Vege&Fish
 • Vege
 • Gluten Free
 • Milk Free

Po wybraniu odpowiedniej dla nas diety, jak dowiadujemy się ze strony Ewy, tylko 5 kroków stoi przed nami, aby móc efektywnie  chudnąć i przy okazji jeść zdrowo i smacznie, mianowicie:

 1. Określasz swoje preferencje – w procesie dopasowania po zakupie, a następnie otrzymujesz od dietetyka własny, spersonalizowany plan diety, który jest dostępny na Twoim indywidualnym koncie w serwisie.
 2. Nie musisz liczyć kalorii – ponieważ każda z potraw w jadłospisie posiada informacje o wartościach odżywczych, dzięki czemu zyskujemy pewność, że dieta jest poprawnie zbilansowana
 3. Korzystasz ze specjalnych narzędzi – ułatwiających odchudzanie, jak choćby: lista zakupów, dostęp z komórki, opcja wymiany posiłków itd.
 4. Ważysz się regularnie – i otrzymujesz nowy plan diety na kolejne dni, który jest dopasowany do aktualnych wyników; otrzymujesz również nowoczesne narzędzia do śledzenia wyników na swoim koncie
 5. Masz przez cały czas pełne wsparcie ekspertów – dostępnych przez cały proces odchudzania, z którymi kontaktujesz się przez mail bądź czat.

Przepis na sukces odchudzający Ewy Chodakowskiej – dieta bez głodówek

Ewa Chodakowska jest znana z tego, że jest trenerką racjonalną. Co to oznacza? Jest zwolenniczką zdrowego, racjonalnego odżywiania, połączonego z intensywnymi ćwiczeniami. Plan żywienia trenerki nie jest określany mianem głodówek, wręcz przeciwnie – na jej diecie nie będziemy się czuć głodni, ponieważ trudno czuć się wykończonym dietą, kiedy bilans kaloryczny sięga nieraz 2500 kcal. Oczywiście, żeby nie było tak różowo, dzienna wartość energetyczna zależy od częstotliwości i intensywności ćwiczeń.

Jak wiadomo, odpowiednio dobrana dieta i wysiłek fizyczny przyniosą najlepsze i wymierne efekty odchudzające i ujędrniające. Co więcej Ewa Chodakowska obiecuje, że dzięki jej programom ćwiczeniowym i diecie unikniemy przykrego i niepożądanego efektu jojo w przyszłości.

Dieta Ewy Chodakowskiej – im więcej ćwiczysz tym więcej energii potrzebujesz

Co oczywiste, dieta Ewy Chodakowskiej skomponowana jest w taki sposób, aby można było podczas jej trwania prowadzić intensywne treningi. Następstwem takiego planu, jest zapotrzebowanie organizmu na substancje odżywcze. Jednak to nie wszystko – następnie należy dostosować plan diety do harmonogramu ćwiczeń –  jest to bardzo racjonalne i efektywne podejście.

Szacuje się, że bilans kaloryczny w zestawieniu z treningami przedstawia się następująco:

 • Trening dwa razy w tygodniu – 1500 kcal
 • Trening pięć razy w tygodniu – 1800 kcal
 • Trening siedem razy w tygodniu – od 2000 do 2500 kcal

Czy zmniejszając liczbę spożywanych kalorii i zwiększając częstotliwość treningów, osiągniemy swój cel odchudzający szybciej? Jak tłumaczy trenerka, nie. Dlaczego? Jeżeli podczas dynamicznych treningów nie dostarczymy organizmowi wystarczającej ilości kalorii, nasz metabolizm znacząco zwolni i zacznie spalać mięśnie zamiast tłuszczu, przez co plan odchudzania może spalić na panewce.

Plan odżywiania Ewy Chodakowskiej: jedz często małe porcje

Dieta Ewy Chodakowskiej to, jak zostało wspomniane wcześniej, nie jest rewolucyjna metoda spalania kalorii. Opiera się bowiem na badaniach naukowych oraz uwzględnia zasady zdrowego odżywiania się, jak utarte i znane wszystkim reguły: jedz mniej, ale częściej, spożywaj pięć posiłków dziennie co 3-4 godziny, nie podjadaj między posiłkami, nie wychodź z domu bez śniadania – które jest podstawą energetyczną na cały dzień.

Co jeszcze zaleca Ewa w swoich dietach:

 • Warzywa zielone, bogate w kwas foliowy (brokuły, szpinak, szparagi brukselka), z których można przyrządzić zdrowe i smaczne koktajle
 • Białko, którym wzbogacamy potrawy np. sałatka z pieczonej piersi z kurczaka i warzyw
 • Posiłki powinno spożywać się przed i po treningu (np. godzinę przed można spożyć koktajl lub garść suszonych owoców)

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here