Dieta Allevo – co to jest?

0
2156

Mianem diety Allevo określa się dietę proszkową. Pozwala ona zrzucić zbędne kilogramy w stosunkowo szybkim czasie. Dieta Allevo opiera się na zamianie tradycyjnych posiłków gotowymi i odpowiednio zbilansowanymi daniami, które posiadają niską kaloryczność. Dieta proszkowa cieszy się dużą popularnością, jednak wiele osób rezygnuje z niej obawiając się efektu jo-jo. Zobacz, czy taki występuje przy diecie proszkowej oraz poznaj jej rzeczywiste efekty.

Osoby chcące pozbyć się zbędnych kilogramów próbują wielu diet. Prędzej czy później natrafiają na diety proszkowe. Do takich diet zaleca się Allevo. Dieta ta uważana jest za walenie bezpieczną, ale przy dużej nadwadze zalecane jest skonsultowanie się z dietetykiem i wykonanie odpowiednich badań. Pozwoli to poznać przyczynę tycia oraz dobrać najlepszą metodę odchudzającą.

Dieta Allevo – dla kogo?

Diety proszkowe w tym również dieta Allevo przeznaczone są głównie do osób z dużą nadwagą. Pozwalają one na schudnięcie nawet kilku kilogramów dziennie. Jadłospis na diecie Allevo opiera się na gotowych, przygotowanych w formie proszku mieszanek. Te rozpuszcza się w wodzie. Dziennie zaleca się zjedzenie od 3 do 5 koktajli i zupek pochodzących z mieszkanek. Te są skomponowane w taki sposób, aby dostarczały do organizmu niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. W mieszkaniach znajdziemy więc białka, węglowodany, tłuszcze, minerały, błonnik oraz witaminy. Jednocześnie należy zaznaczyć, że mieszkanki są niskokaloryczne. Na diecie Allevo spożywa się od 300 do 600 kalorii dziennie. W praktyce oznacza to, że chudnie się bardzo szybko. Wynika to z tego, że organizm, który nie otrzymuje odpowiednio dużych ilości energii, korzysta z zmagazynowanych w tłuszczu zapasów.

Dietetycy podkreślają, że dieta proszkowa jest niezwykle restrykcyjna. W pierwszej fazie trwające ok. 2 tygodnie nie je się nic poza mieszankami. Znacznie osłabia organizm i sprawia, że nie jest on zdolny do większej aktywności fizycznej. W tym czasie dla własnego bezpieczeństwa najlepiej jest pozostawać pod opieką lekarza.

Dieta Allevo – 3 fazy odchudzania

Dieta Allevo opiera się na 3 fazach odchudzania. Pierwsza polega na wprowadzaniu organizmu w nowe zwyczaje żywieniowe, druga na pobudzeniu go do utraty wagi, a ostatnia pomaga w stabilizacji efektów. Aby efekty diety Allevo były widoczne, należy ściśle stosować się do zasad określonych przez jej twórców. Mówią one, aby jeść 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu, dbać o zbilansowanie posiłków, pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie (można stosować też inne niskokaloryczne płyny). Dieta Allevo powinna być także wspomagana regularnymi ćwiczeniami.

Dieta Allevo – faza startowa

Pierwszą fazą diety Allevo jest faza startowa. Jej celem jest przyzwyczajenie organizmu do nowych nawyków żywieniowych. Pierwsza faza trwa maksymalnie dwa tygodnie. W tym czasie należy wszystkie posiłki zamienić na produkty Allevo, czyli proszkowane zupy i koktajle. Kobiety w ciągu dni powinny zużyć 5 torebek produktów Allevo, mężczyźni 6.

Dieta Allevo – utrata wagi

Druga fazą diety Allevo jest ta właściwa, czyi polegająca na utracie wagi.  Na tym etapie zostaje ustalona indywidualna dieta, która nie wymusza już całkowitego zrezygnowania z tradycyjnego jedzenia. Zazwyczaj spożywa się 2-3 posiłki dziennie w formie tradycyjnej i uzupełnia się je 2-3 porcjami Allevo. Dania powinny być małe, a proces odchudzania wspomagany aktywnością fizyczną.

Dieta Allevo – stabilizacja wyników

Ostatni etap diety Allevo to komponowanie jadłospisu w oparciu o normalne produkty. Menu można uzupełniać od czasu do czasu saszetkami Allevo. Jest to rekomendowane szczególnie wtedy, gdy nie można zjeść odpowiednio zbilansowanego produkty. Stabilizacja wyników odchudzania również wymaga wspomagania sportem.

Dieta Allevo – czy jest bezpieczna?

Diety proszkowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Ci ostatni zarzucają im niekorzystne wpływanie na zdrowie. Należy jednak pamiętać, że w Polsce dieta Allevo została dopuszczona do obrotu przez Główny Inspektorat Sanitarny. Oznacza to, że spełnia ona wszystkie normy bezpieczeństwa, które są wymagane od środków spożywczych specjalnego przeznaczania. Diety proszkowe są polecana przede wszystkim osobą z dużą nadwagą i otyłością, które nie mogą pozbyć się nadprogramowych kilogramów w żaden inny sposób.

Czy dieta Allevo jest droga?

Przejście na dietę Allevo wymaga zakupienia odpowiednich produktów. Wykazuje się, że tygodniowy koszt diety to ok. 190 zł, czyli miesięcznie ponad 700 złotych. Koszt nie jest mały, szczególnie że mówimy tylko o zakupie zupek i koktajli w proszku. Tak wysokie ceny mogą odstraszać co niektóre osoby. Wskazuje się jednak, że stosowanie się do reguł odchudzania Allevo faktycznie pomaga zrzucić dodatkowe kilogramy i lepiej poczuć się we własnym ciele.

Dieta Allevo staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Sięgają po nią nie tylko osoby bardzo otyłe, ale i tek, które muszą zrzucić niewielką ilość dodatkowych kilogramów. Jej popularność wynika przede wszystkim z szybkich efektów, jakie zapewnia. Trzeba jednak pamiętać, że jak każda dieta ta Allevo działa, dopóki się ją stosuje.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here