Depilacja laserowa – jakie są wskazania i przeciwwskazania do jej wykonania? Efekty epilacji

0
462

Epilacja, czyli metoda laserowego usuwania zbędnego owłosienia cieszy się dużą sympatią wśród kobiet na całym świecie. Bezbolesność wykonywanych zabiegów oraz zapewnienie długotrwałych efektów to dwie największe zalety epilacji laserowej. Kiedy warto udać się na zabieg? W jakich sytuacjach jego wykonanie jest niemożliwe? Na jakie efekty można liczyć decydując się na epilację?

Epilacja laserowa – wskazania

Jest to niezwykle skuteczna metoda depilacji, dedykowana w dużej mierze osobom, które marzą o długotrwałym efekcie jedwabiście gładkiej skóry. Epilacja laserowa doskonale sprawdza się w przypadku usuwania zbędnego owłosienia z nóg, okolic bikini, pach, rąk, a także twarzy. Co więcej ten rodzaj depilacji wskazany jest również u kobiet zmagających się z uporczywym problemem wrastających włosków, co jest jedną z głównych przyczyn zapalenia mieszków włosowych, wywołujących szereg nieprzyjemnych dolegliwości takich jak: wypryski, świąd, zaczerwienienie itp.

Epilacja laserowa – przeciwwskazania

Zabieg laserowej depilacji jest metodą w pełni bezinwazyjną i bezbolesną, niemniej jednak nie wszyscy mogą z niej dowoli korzystać. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, do których zaliczyć możemy między innymi: ciążę i okres laktacji, choroby nowotworowe, padaczkę, infekcje bakteryjne i wirusowe, aktywny stan zapalny skóry, stosowanie hormonoterapii lub w trakcie terapii przeciwtrądzikowej, posiadanie wszczepionego rozrusznika serca i innych metalowych implantów.

Epilacja laserowa – przebieg zabiegu, efekty

Zabieg depilacji laserowej odbywa się przy użyciu profesjonalnej aparatury, wytwarzającej wiązkę laserową. Profesjonalne urządzenie przeznaczone do epilacji laserowej powinno wyróżniać się dużą skutecznością przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa jego użytkowania. Jednym z nich jest funkcjonalny laser The Epi Lab, o którym więcej przeczytać można na oficjalnej stronie internetowej  https://epilabpolska.pl/. Systematycznie wykonywane zabiegi epilacji skutkują długotrwałymi efektami, które w zależności od indywidualnych cech klientek gabinetów kosmetycznych mogą utrzymywać się nawet do roku czasu. Zaleca się, przeprowadzenie serii regularnych zabiegów w ilości od 8 do 12, powtarzanych co 7-10 dni. Efekty epilacji laserowej można wzmocnić poprzez przestrzeganie zaleceń wydanych przed kosmetologa bądź kosmetyczkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here