Ciepły posiłek w szkole – czy catering to dobry wybór?

0
2170

Wiele placówek szkolnych oferuje rodzicom możliwość wykupienia obiadów dla dzieci. Obiady te nie są jednak zawsze przygotowywane w szkolnych stołówkach – zamiast nich bardzo często dostarczają je firmy cateringowe.

Kiedyś stołówki działały w większości szkół podstawowych i średnich. Dzisiaj spotykane są coraz rzadziej i właściwie działają jedynie w większych zespołach szkół. Zmiana ta wynika przede wszystkim z kosztów utrzymania stołówek. W związku z obowiązującymi obecnie przepisami wiele stołówek w szkołach wymagało drogiej modernizacji, na którą samorządy nie miały wystarczającej ilości pieniędzy. Dokonanie kompleksowego remontu oznaczałoby wtedy podwyższenie kosztów obiadów, a tym samym spotkałoby się z niezadowoleniem ze strony rodziców, którzy po prostu nie decydowaliby się na taką opcję.

Catering zamiast stołówki

Właśnie ze względu na koszty coraz więcej szkół decyduje się obecnie na korzystanie z usług cateringowych. Dzisiaj popularny jest nie tylko catering dla dzieci w Warszawie, ale również w wielu innych miejscowościach na terenie całego kraju – nawet w małych wsiach. Usługi cateringowe niosą ze sobą wiele korzyści dla szkół, samorządów, rodziców, a także dla dzieci. Przede wszystkim pozwalają na dalsze utrzymanie niskich cen wyżywienia. Również umożliwiają zapewnienie dzieciom wysokiej jakości posiłków każdego dnia. Firmy cateringowe skupiające się na żywieniu dzieci zatrudniają doświadczonych dietetyków, którzy opracowują specjalne programy posiłków dopasowane do potrzeb najmłodszych oraz spełniające obowiązujące obecnie wymogi.

Zróżnicowane posiłki każdego dnia

Wobec tego catering w szkole może być dla dzieci szansą na to, aby jeść zdrowe, zbilansowane i zróżnicowane posiłki każdego dnia. Bardzo często firmy cateringowe są w stanie zapewnić swoim małym klientom lepszą jakość żywienia niż stołówki szkolne. Wobec tego opór rodziców przed żywieniem przez firmy cateringowe nie ma najczęściej żadnych podstaw, chociaż, oczywiście, dużo zależy od tego, jaka firma cateringowa zostanie wybrana przez szkołę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here