Wampirzy lifting czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

0
2025

Wampirzy lifting to bardzo popularny i lubiany zabieg medycyny estetycznej. Brzmi przerażająco, ale czym tak na prawdę jest wampirzy lifting i dlaczego, mimo strasznej nazwy, jest tak lubiany?

Zabieg ten wykorzystuje osocze bogatopłytkowe w Katowicach, które wstrzyknięte wgłąb skóry mobilizuje ją do odnowy biologicznej. Medycyna estetyczna wykorzystuje tu cenne płytki krwi znajdujące się w osoczu, a skuteczność zabiegu zależy w dużej mierze od ich zawartości. Efektem ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym jest jej odmłodzenie, ujędrnienie i ogólna poprawa elastyczności. Najlepsze rezultaty osiągane są po wykonaniu serii 2-3 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Zabieg jest polecany szczególnie osobom uczulonym na składniki innych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej oraz osobom obawiającym się powikłań bo wstrzyknięciu botoksu.

Przygotowanie do zabiegu

Procedura rozpoczyna się od pobrania krwi pacjentki. Na miejscu, w laboratorium przy klinice, wykonywane są najpierw podstawowe badania, które mają na celu wykluczyć takie przeciwwskazania jak ciąża lub stan zapalny w organizmie. Następnie, z pobranej krwi odwirowywane jest osocze. Okazuje się, że na jakość odwirowanego osocza mają wpływ zarówno próbówka jak i ustawienia wirówki. Warto więc jest się upewnić, że gabinet medycyny estetycznej używa tych najlepszych. Więcej o tym przeczytasz na stronie skorna.pl.

Znieczulenie

Niestety, zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym (tzw. fibryna bogatopłytkowa) jest bolesny, dlatego konieczne jest wykonanie znieczulenia miejscowego skóry twarzy. Stosuje się do tego specjalną maść, która po nałożeniu i odczekaniu około 30 minut powoduje lokalne znieczulenie. Po krótkim czasie, klientka jest gotowa do wykonania głównej części zabiegu.

Przebieg zabiegu i zalecenia po jego wykonaniu

Znieczulona skóra twarzy jest ostrzykiwana otrzymanym wcześniej od pacjentki osoczem. Nakłuć skóry jest bardzo dużo, a wstrzyknięte osocze powoduje niegroźną reakcję obronną organizmu w każdym miejscu ukłucia. W związku z tym, twarz tuż po zabiegu jest czerwona i lekko opuchnięta. Zaleca się wtedy odpoczynek i unikanie ekspozycji na promieniowanie słoneczne, niemniej do pracy można iść już kolejnego dnia, kiedy zaczerwienienie i opuchlizna ustąpią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here