Zdrowie zamknięte w niepozornych liściach – jak aloes wpływa na pracę układu pokarmowego

0
1960

Aloes powszechnie kojarzymy, jako skuteczny środek wprost z natury, z którego pomocą można stworzyć kojące opatrunki na wszelkie rany i oparzenia. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że ten niezwykły sukulent bywa również wielkim wsparciem dla całego układu pokarmowego. Jak działa i kiedy warto go zastosować? Jeśli chcecie poznać bliżej właściwości lecznicze aloesu, zapraszamy gorąco do lektury.

Aloes czyli uniwersalne superfood na różne dolegliwości

Spośród wszystkich roślin wykorzystywanych w przemyśle, aloes znajduje się na pierwszym miejscu podium w kwestii ilości sposobów wykorzystania. Używa się go zarówno w branżach spożywczych, farmakologicznych i kosmetycznych. W każdej z nich stanowi prawdziwy koktajl drogocennych substancji dla zdrowia i urody.

Aloes niejednokrotnie stanowił temat badań różnych ośrodków naukowych. Jak dotąd rozpoznano w nim ponad 150 substancji aktywnych, które wpływają na ludzkie zdrowie. Galaretowaty miąższ liści jest bogatym źródłem witamin, minerałów, aminokwasów, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz wielu innych substancji.

Część z nich ma działanie przeciwzapalne, część to silne antyoksydanty, a inne poprawiają pracę całego organizmu.

Aby zapewnić sobie solidną dawkę zdrowia stosuje się rozmaite preparaty na bazie aloesu. Najczęściej do celów leczniczych używa się czystego soku z tej rośliny. Warto kupować go tylko od zaufanych producentów, jak Aloe Vera Forever Living Polska, którzy stawiają na jakości i otrzymują stosowne certyfikaty najważniejszych, światowych instytucji.

Szczególnie mocno aloes oddziałuje na układ pokarmowy. W jaki sposób? Poniżej opowiemy o najistotniejszych właściwościach, które pomagają zachować zdrowie i dobrą kondycję.

Przyspieszony metabolizm i lepsze trawienie – działanie dla zdrowia i urody

Aloes wpływa na znaczące przyspieszenie przemiany materii na różnych etapach procesu trawienia pokarmu – począwszy od szybszego trawienia w samym żołądku, przez sprawniejsze absorbowanie składników odżywczych do jelit, na procesach energetycznych wewnątrz samych komórek kończąc. Sprawniejszy metabolizm to więcej energii oraz mniej odkładającego się tłuszczu i zbędnych kilogramów.

Oczyszczanie i detoksykacja – usuwanie zbędnych składników z organizmu

W aloesie, tuż pod skórką znajduje się sporo bardzo wartościowych substancji – antrachinonów. Mają one silnie przeczyszczające działanie, dlatego bywają często stosowane jako mocny, naturalny produkt na zaparcia.

Z ich pomocą, udaje się oczyścić organizm z zalegających w nich resztek treści pokarmowej, dzięki poprawieniu perystaltyki jelit. Oczyszczone kosmki jelitowej działają zdecydowanie sprawniej i wchłaniają większe ilości substancji odżywczych, co dodatkowo wpływa na poprawę funkcjonowania całego organizmu.

Samo oczyszczanie układu pokarmowego to jeszcze nie wszystko. Aloes wspiera również oczyszczanie na poziomie zdecydowanie bardziej zaawansowanym.

Zawarte w aloesie aminokwasy i molibden wspierają skuteczną detoksykację. Aloes pomaga usunąć metale ciężkie z krwi i wątroby, poprawiając jej kondycję i hamując proces degeneracji. Usuwa także wszelkie toksyny, które są uwalniane podczas procesu spalania komórek tłuszczowych.

Wsparcie dla wątroby i skutecznego trawienia

Picie aloesu pomaga także regulować pracę innych organów i gruczołów, wpływających na prawidłowy proces trawienia. Często wykorzystuje się go przy zaburzeniach w funkcjonowaniu wątroby. Działa jako środek regulujący poziom żółci, poprzez pobudzenie jej wytwarzania lub usunięcie nadmiaru.

Leczenie i ochrona – aloes jako lek w problemach gastrycznych

Jak wspomnieliśmy na samym początku artykułu, aloes często jest stosowany do leczenia powierzchniowych ran ze względu na skuteczne zwalczanie stanów zapalnych, wirusów i bakterii.

aloes jako lek

Te same mechanizmy można wykorzystać również wewnętrznie. Picie aloesu pomaga wyleczyć stany zapalne błony śluzowej w przełyku oraz wszelkie nadżerki i wrzody w żołądku. Aloes ma działanie kojące, dzięki czemu uśmierza ból oraz przynosi zdecydowaną ulgę.

Powszechnie wykorzystuje się go jako substancję wspomagającą leczenie stanów zapalnych żołądka, dwunastnicy oraz jelita grubego.

Aloes – zdrowie wprost z natury

Spożywanie aloesu może znacząco poprawić funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Wspiera w leczeniu bolesnych stanów zapalnych, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie, oczyszcza układ pokarmowy oraz reguluje poziom hormonów trawiennych.

Aloes należy zatem do roślin niezwykłych i naturalnego sposobu na zdrowie, z którego może korzystać niemal każdy z nas.

Ze względu na intensywne działanie, sok oraz ekstrakt z aloesu powinno się stosować pod kontrolą lekarza lub dietetyka. Każde lekarstwo w nadmiarze może bowiem zaszkodzić. Wykorzystujmy go zatem dla zdrowia i urody, ale nie zapominajmy o zdrowym rozsądku, żeby cieszyć się świetną kondycją przez naprawdę długie lata.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here