Problemy z erekcją a leki na potencję

0
924

Problemy z erekcją to często występujący problem, który dotyka znaczną część dojrzałych mężczyzn na całym świecie, w tym także w naszym kraju. Wiele osób zmagających się z problemami z potencją szuka sprawdzonych sposobów na rozwiązanie tego problemu. Sytuacja ta jest szczególnie nieprzyjemna, w przypadku mężczyzn pozostających w związkach partnerskich; wówczas również ich partnerki cierpią z powodu problemów z potencją swoich partnerów. Niestety, nie ma jednego leku na wszystkie typy problemów z erekcją, które mogą wynikać z najróżniejszych przyczyn. Do najczęściej odpowiedzialnych za powstanie takich problemów zaliczają się: podeszły wiek, niezdrowy tryb życia, niezdrowa dieta, nadmierny stres, przebyte urazy lub infekcje w obrębie układu rozrodczego lub moczowego.

Dostępne lekarstwa na problemy z potencją

Mężczyźni z problemami z erekcją często odkładają wizytę u lekarza lub po prostu jej unikają. To błąd. Problemy z erekcją to zupełnie normalny symptom, który nie powinien być powodem do poczucia wstydu. Nie należy go lekceważyć, lecz najlepiej od razu zasięgnąć opinii lekarza, gdy odbieramy pierwsze wyraźne sygnały świadczące o obniżonej sprawności seksualnej. Niezdolność do osiągnięcia erekcji lub krótki czas jej trwania mogą zupełnie uniemożliwić odbywanie stosunków płciowych.

Wizyta u specjalisty rozpoczyna się zazwyczaj od wywiadu, w trakcie którego lekarz prosi o opisanie podstawowych objawów oraz dotychczasowej kondycji seksualnej. W oparciu o te dane, skieruje na dalsze konkretne badania lub podejmie decyzję o zastosowaniu jakiejś formy terapii. Do często stosowanych należą farmakoterapia polegająca na zażywaniu przepisanych przez lekarza produktów leczniczych.

Należy pamiętać, że choć wiele leków na problemy z potencją jest uważanych za bezpieczne, należy zażywać je wyłącznie zgodnie z wytycznymi podanymi przez lekarza lub informacjami zawartymi w ulotce lub na opakowaniu. Zazwyczaj konkretny preparat zaleca się przyjmować 1-2 razy w ciągu dnia na około 60 minut przed stosunkiem seksualnym. Stanowczo odradza się przyjmowanie zwiększonych dawek, niezależnie od typu produktu, który przyjmujemy.

Leki na potencję działają na kilka różnych sposobów. Najczęściej ich działanie koncentruje się na poprawieniu drożności naczyń transportujących krew, rozszerzeniu ich objętości oraz zwiększeniu panującego ciśnienia tętniczego krwi. Dzięki temu transport krwi wzdłuż naszego układu krwionośnego ulega znaczącej poprawie, a przez to większa ilość krwi dopływa do członka. Co równie istotne, niektóre dostępne tabletki ograniczają wydzielanie określonych enzymów, które mogą być odpowiedzialne za wystąpienie problemów z erekcją.

Ponieważ leki na erekcję są stosunkowo bezpieczne, w trakcie ich zażywania nie wymaga się rezygnacji z przyjmowania napojów alkoholowych. Mimo wszystko jednak odradza się przyjmowanie alkoholu z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, jego obecność może osłabić działanie konkretnych leków lub też opóźnić czas ich przyswajania przez organizm. Po drugie, sam alkohol wywołuje u wielu osób obniżoną sprawność seksualną.

Do najczęściej stosowanych leków na problemy z potencją należą: vigrax, Dhea i L-arginina, sildenafil, eron plus, zytax, inventum, maxon active, braveran i maxigra.

Przyczyn wystąpienia problemów z erekcją jest wiele. Często mają one podłoże emocjonalne, psychiczne, nerwicowe lub wiążą się ze stylem życia. W zależności od nich, poszczególne formy farmakoterapii mogą wykazać zróżnicowaną skuteczność. Leki na problemy z potencją są jednak ogólnie dostępne w naszym kraju; z łatwością zaopatrzysz się w nie zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i aptekach internetowych (na przykład na: aptekadyzurnastargard.pl).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here