Jak zacząć pracę z aparatem fotograficznym w gabinecie?

0
1056

Fotografia w stomatologii to coraz popularniejsze rozwiązanie, pozwalające m.in. na tworzenie precyzyjnej dokumentacji leczenia pacjentów. Najważniejszym wymaganiem dotyczącym tej dziedziny fotografii, jest posiadanie odpowiedniego sprzętu.

Cechy aparatu stomatologicznego, na które warto zwrócić uwagę

W aktualnej ofercie poszczególnych producentów znajdziemy szeroki wybór urządzeń robiących zdjęcia stomatologiczne na najwyższym poziomie. Możliwość ich wykonania w gabinecie ma znaczenie nie tylko w kompletowaniu dokumentacji, ale również w usprawnieniu komunikacji z pacjentem. W ten sposób łatwiej jest objaśnić przebieg leczenia, a także podsumować oraz unaocznić jego stopniowe rezultaty.

Aby cieszyć się wysoką jakością zdjęć, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na format matrycy. Najlepsza będzie APS-C, pozwalająca na uzyskanie maksymalnej głębi ostrości. W tej kategorii produktów szczególnie ciekawe rozwiązania oferuje zestaw stomatologiczny Canon. Produkty tej znanej na całym świecie marki to cyfrowe lustrzanki stworzone specjalnie do pracy w gabinecie. Większość z nich jest dostępna w bardzo przystępnej cenie. Najczęściej polecane przez dentystów modele Canona to EOS 80D, EOS 77D, EOS 5D Mark IV, oraz EOS 6D Mark II. Wszystkie są bardzo poręczne, szybkie i wyposażone w matrycę APS-C.

Kursy Akademii Dawsona

Oczywiście rozpoczęcie pracy z aparatem w gabinecie wymaga pewnych umiejętności. Aby dowiedzieć się więcej o fotografii stomatologicznej, najlepiej sięgnąć do sprawdzonych i rzetelnych źródeł. Jednym z nich jest Akademia Dawsona, czyli specjalistyczny ośrodek naukowy oferujący pierwszorzędne kursy stomatologiczne. Działa na rynku już od 40 lat, przeprowadzając przede wszystkim praktyczne szkolenia z zakresu okluzji. W ofercie dostępne są również specjalistyczne kursy fotograficzne, niezwykle przydatne w pracy z aparatem stomatologicznym. 

zdjęcie

Umiejętności, które można zdobyć na tego typu szkoleniach, pozwalają na zdecydowanie sprawniejsze i efektywniejsze planowanie leczenia. Według protokołu Akademii Dawsona, każdemu pacjentowi należy wykonać minimum 21 zdjęć. Wśród nich muszą znaleźć się ujęcia okluzyjne, całej twarzy, funkcjonalne uśmiechów, oraz w rozwieraczach. Cały proces trwa zazwyczaj nie więcej niż 10 do 15 minut. Komplet zdjęć może być wykorzystany zarówno do planowania leczenia, jak i w trakcie rozmów z pacjentami (do prezentowania wyników wykonanej pracy), oraz w działaniach reklamowych (np. umieszczając je na stronie internetowej lub facebookowym fanpage’u). Aby dowiedzieć się, jak robić to profesjonalnie, najlepiej skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów.

Gdzie kupić odpowiedni sprzęt?

Nie bez znaczenia jest wybór cenionej, zaufanej marki aparatu oraz sprawdzonego sklepu, oferującego najlepsze warunki cenowe i gwarancyjne. Sklep fotograficzny Digital24 jest właśnie takim miejscem w sieci, idealnym do zakupu zarówno pierwszego, jak i kolejnego aparatu stomatologicznego. Firma aktywnie udzielająca się właśnie z tym segmencie fotografii i współpracująca z Akademią Dawsona, która stanowi prawdziwy autorytet w tej dziedzinie, będzie w tym przypadku strzałem w dziesiątkę.

Digital24 zapewnia szeroki wybór aparatów fotograficznych, makroobiektywów i lamp błyskowych do makrofotografii renomowanej firmy Canon. Sklep skupia się na ofercie tego producenta ze względu na doskonałe parametry lustrzanek i ich wyposażenia, przystosowanych specjalnie do zdjęć stomatologicznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here