W dzisiejszych czasach niezwykle ważnym aspektem, który ma realny wpływ na sukces gabinetu stomatologicznego, jest personel. To on odpowiada za jakość świadczonych usług medycznych, a także atmosferę w placówce. Dlatego też właściciele salonów stomatologicznych coraz większą wagę przykładają do zarządzania zasobami ludzkimi. Stałe inwestowanie w personel i jego rozwój jest opłacalne i niesie za sobą rozwój, a także wymierne korzyści finansowe.

Kierowanie personelem związane jest z nieustającym wydawaniem poleceń, odpowiadaniem na pytania, a także rozwiązywaniem powstających problemów. Różne charaktery, podejście do wykonywanych zadań, a nawet wymagania co do motywacji do pracy – wszystko to przekłada się na obowiązek, jaki spoczywa na właścicielach. Muszą oni sprawnie kontrolować gabinetem oraz personelem, dopasowując do niego odpowiednie procedury i zadania w taki sposób, by wszystkie te elementy współgrały ze sobą w jak najmniej inwazyjny sposób. Appdent to program do zarządzania zespołem w gabinecie stomatologicznym, który pozwala na spełnienie wszystkich wymagań stawianych przed zarządzającym. W prosty i czytelny sposób pozwala na ułatwienie do maksimum wszystkich procesów, od przydzielania zadań po motywowanie pracowników.

Wygląd programu dla stomatologów Appdent

Wygląd programu dla stomatologów Appdent

Łatwiejsza komunikacja z personelem

Wiele gabinetów stomatologicznych boryka się z problemem komunikacji pomiędzy przełożonym a pracownikami. Brak znajomości procedur, niejasne zasady lub trudny dostęp do nich sprzyjają eskalacji tego problemu. Oprogramowanie dla stomatologii Appdent, skutecznie pozwala radzić sobie z wszelkiego rodzaju niedogodnościami na tym polu. Pozwala na zlecanie nowych zadań do wykonania za pomocą kilku kliknięć, dzięki czemu pracownicy w tym samym czasie otrzymują wytyczne i dostęp do procedur, które obowiązują przy danym zadaniu. Po jego wykonaniu otrzymujemy także możliwość oceny zespołu pod względem wywiązania się z zakresu obowiązków, oraz skierowanie indywidualnych uwag dla danych osób z zespołu. Prosty i czytelny dostęp do wszystkich procedur posiada także jeszcze jedną zaletę – mianowicie kończy on ciągłe pytania o kolejność danych czynności oraz ich zasady, ponieważ wszystko co potrzebne, pracownik może znaleźć w oprogramowaniu. Appdent pozwala także na podział pracowników względem dotyczących ich procedur lub wykonywanych czynności, dzięki czemu każdy doskonale wie o należących do niego obowiązkach. Skutecznie rozwiązuje to problem dezinformacji w gabinecie oraz przerzucania winy na współpracowników.

Prostsze wdrażanie nowych pracowników i przejmowanie obowiązków

Podobno, aby w pełni zapoznać nowego pracownika z procedurami panującymi w gabinecie stomatologicznym, potrzeba około dwóch miesięcy. Oprogramowanie dla stomatologów Appdent pozwala na efektywne skrócenie tego czasu do minimum. Wystarczy zapewnić pracownikowi dostęp do programu, aby mógł on spokojnie poświęcić się lekturze procedur i zasad panujących w danym gabinecie. Uporządkowane procedury zostaną o wiele szybciej przyswojone niż w przypadku przekazywania ich ustnie. Do tego natura ludzka ma skłonność do zapominania – zwłaszcza w sytuacjach stresujących, takich jak pierwszy dzień w nowej pracy. Z Appdent, każdy nowy pracownik w dowolnej chwili będzie mógł wrócić do potrzebnych dla niego zagadnień, bez przeszkadzania w pracy pozostałej załodze.

Appdent pomaga także przejmować obowiązki po pracownikach, którzy odeszli z gabinetu lub przebywają na urlopie. Zastępująca go osoba, po udostępnieniu przez właściciela gabinetu ma możliwość zapoznania się z procedurami czynności, które ma wykonywać w danym okresie, jednak wcześniej nie miała z nimi zupełnie do czynienia.

Wszystko to wpływa na efektywniejszą pracę całego zespołu, niwelując tym samym ryzyko pomyłek i błędów oraz poprawiając jakość świadczonych usług. Brak chaosu w gabinecie wpływa także pozytywnie na jego odbiór przez pacjentów, co często przekłada się na korzyści finansowe.

Cenne narzędzie do motywowania personelu

Oprogramowanie dla stomatologii Appdent oferuje także możliwość oceniania pracowników i rozliczania ich z wykonywanych zadań. Wiele osób narzeka w swojej pracy na brak informacji zwrotnej od swojego przełożonego – dotyczy to zwłaszcza opinii na temat wykonywanej przez nich pracy i tego, co wychodzi im dobrze, a nad czym powinni popracować. Appdent, dzięki narzędziu do oceniania pozwala zarządzać gabinetem i jego personelem w profesjonalny sposób. Daje możliwość przekazywania informacji zwrotnej bezpośrednio do indywidualnych osób, a także całego zespołu. Dzięki temu pracownicy czują się doceniani w gabinecie, a to przekłada się na ich efektywniejszą pracę. System ocen Appdent można w prosty sposób powiązać z systemem premiowania pracowników, dzięki czemu każdy ma szanse na uzyskanie lepszych zarobków. Ta metoda jest jedną z najbardziej sprawiedliwych, gdyż pokazuje efekty pracy poszczególnych osób, które zostają następnie nagrodzone za swoją rzetelną i solidną pracę w gabinecie stomatologicznym.

Korzyści płynące z wdrożenia oprogramowania dla stomatologii Appdent są ogromne. Aplikacja pozwala na jasną i uproszczoną komunikację, a także określenie zakresu obowiązków dla każdego z pracowników. Dzięki temu zarządzanie gabinetem jest o wiele przyjemniejsze dla obu stron. 

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here