Współczesne sposoby na filtrowanie wody w domu

0
714

Chyba każdy z nas wie, jak ważna w naszym życiu jest woda. Stanowi ona zasadniczy składnik ludzkiego ciała, łagodzi pragnienie, służy do mycia ciała i wszelkich innych powierzchni oraz uprawy roślin. W czasach o tak wysoko rozwiniętej świadomości oraz rozbudowanej technologii nie powinno być mowy o niedoborze i zanieczyszczeniu wody. A jednak. W wielu regionach naszego kraju woda jest twarda lub bardzo twarda. W związku z tym negatywnie wpływa na trwałość urządzeń AGD oraz skórę człowieka. Sprawdzonym rozwiązaniem na tego rodzaju problemy jest filtrowanie wody.

Jakie rodzaje filtrów do wody można stosować w domu?

Twarda woda utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Szybciej niszczy poszczególne podzespoły w pralce lub zmywarce. Do tego zmniejsza efektywność środków piorących i tabletek do zmywarek.

W zależności od zasobów portfela i stopnia dokuczliwości twardości wody, możemy zakupić następujące rodzaje filtrów:

  • filtry do pralki, które montuje się na wężu doprowadzającym wodę,
  • filtry prysznicowe,
  • filtry zmiękczające wodę w całym domu.

O ile dwa pierwsze rodzaje filtrów zapewne wpłyną na jakość wody, jednak uczynią to jedynie miejscowo. Osobom, które preferują kompleksowe rozwiązania, zaleca się trzeci rodzaj filtrów, to znaczy filtry zmiękczające wodę w całym domu.

Co można uzyskać dzięki kompleksowej filtracji wody w domu?

Filtry zmiękczające wodę w całym domu to przede wszystkim spokój i wygoda. Nie musimy martwić się o zakup filtra i zamontowanie go przed dopływem wody w każdym domowym urządzeniu. Tego rodzaju filtr do wody jest bowiem instalowany na głównym ujęciu wody w budynku.

Przed zakupem filtrów warto skonsultować się ze specjalistą, który zaleci produkt spełniający nasze potrzeby. W sprzedaży jest szeroka oferta różnego rodzaju filtrów. Są to filtry do stosowania na wejściu wody, zmiękczacze wody, filtry multifunkcyjne, kolumny filtracyjne, odżelaziacze wody, filtry usuwające mangan, filtry usuwające azotany, lampy bakteriobójcze UV, filtry o dużej wydajności, filtry do wody gorącej.

Wymienione produkty spełniają zatem szereg funkcji. W rejonach, gdzie występuje twarda woda (czyli woda o wysokim stężeniu związków węglanu wapnia), dużą popularnością cieszą się urządzenia służące do zmiękczania wody.

Osobom, którym zależy na krystalicznie czystej wodzie, rekomenduje się filtry multifunkcyjne. Oczyszczają one wodę z zanieczyszczeń fizycznych oraz usuwają z niej niekorzystne dla ludzkiego organizmu związki chemiczne.

Gdzie zaopatrzyć się w najefektywniejsze filtry?

Udowodniono, że oczyszczona przez filtry woda jest łatwiejsza w ogrzaniu. Ponadto jest łagodniejsza dla ludzkiej skóry i lepiej współdziała z detergentami. Z perspektyw długookresowej, inwestycja w filtry to zatem spore oszczędności finansowe.

Zastanawiając się nad zakupem filtrów, warto sprawdzić asortyment sklepów wyspecjalizowanych w tego rodzaju produktach. Z pewnością godna polecenia jest firma Global Water z Czeladzi. Oprócz szerokiej oferty wszelkiego rodzaju filtrów do wody firma oferuje również profesjonalny montaż oraz serwis. Na stronie internetowej sklepu dostępny jest poradnik, opracowany na podstawie pytań najczęściej zadawanych przez klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here