Rwa kulszowa i zespół cieśni nadgarstka – choroby osób pracujących przy komputerze

0
883

Siedzący tryb życia, przyjmowanie jednej pozycji przez wiele godzin i mała liczba ruchu to czynniki, które sprzyjają zachorowaniu na rwę kulszową i zespół cieśni nadgarstka. Co leży u podstaw każdej z tych chorób?

Dzisiejszy rynek pracy w dużej mierze bazuje na usługach. Te z kolei, tak jak zresztą i handel, przeniosły się do Internetu. Setki tysięcy osób każdego dnia, przez wiele godzin, zajmują się przyjmowaniem i realizacją zamówień, sprawdzaniem statusu zleceń i przesyłek oraz odpowiadaniem na zapytania użytkowników. Jeśli powyższy opis przypomina Ci doskonale własny tryb dnia, zastanów się, w jakim stopniu jesteś narażony na występowanie poniższych chorób.

Rwa kulszowa – jak pozbyć się bólu?

Rwa kulszowa jest zespołem objawów bólowych, wynikających z podrażnienia nerwu kulszowego. U jego podstaw może leżeć uszkodzenie krążka międzykręgowego, zmiany zwyrodnieniowe lub przykurcze na odcinku miednicy. Bóle pojawiają się zazwyczaj w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, w okolicach pośladka, kolana, goleni oraz stopy. Wśród objawów rwy kulszowej są zaburzenia czucia, mrowienie i drętwienie. Ból związany z występowaniem schorzenia powinien być zdiagnozowany u lekarza. Znając już przyczyny dolegliwości, warto udać się do fizjoterapeuty, który ułatwi odciążenie nerwu i powrót do normalnego funkcjonowania bez bólu.

Zespół cieśni nadgarstka – w jaki sposób zwalczyć ten problem?

Zespół cieśni nadgarstka to bardzo powszechny problem, pojawiający się u osób pracujących przy komputerze. Choroba polega na ucisku na nerw pośrodkowy, przebiegający w kanale nadgarstka. Objawia się zwykle drętwieniem nadgarstka oraz jego bólem. Zalecaną metodą leczenia schorzenia jest zabieg operacyjny.

Ortopeda – wsparcie przy schorzeniach związanych z pracą przy komputerze

Lekarz ortopeda to specjalista od chorób związanych z narządem ruchu. Zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem mięśni, więzadeł, stawów czy nerwów. Pomaga nie tylko przy problemach osób długotrwale pracujących przy komputerze, ale także innym grupom pacjentów. Ortopeda zajmuje się wykluczaniem u noworodków dysplazji stawów biodrowych. Rodzice, których pociechy urodziły się ze stopą końsko-szpotawą, także w pierwszej kolejności trafiają do niego. U starszych dzieci z kolei wizyta u specjalisty bywa przydatna w przypadku problemów z wadami postawy, takimi jak lordoza, kifoza czy skolioza. Ortopeda niesie pomoc także w sytuacjach wszelkich urazów kończyn górnych.

Powracające bóle kręgosłupa – zobacz, w jaki sposób sobie pomóc

Osobom cierpiącym na przewlekłe bóle kręgosłupa pomóc może ortopeda Paweł Wichrowski. Jego specjalizacją jest chirurgia ogólna. W przypadku pacjentów zmagających się ze problemami o podłożu zwyrodnieniowym doktor wykonuje zabiegi z dostępów przednich, bocznych i tylnych. Doktor Wichrowski w wielu przypadkach współpracuje z innymi specjalistami. W skład zespołu zabiegowego, przeprowadzającego operacje na  wchodzi m.in. neurochirurg Grzegorz Piwowarski. Pełną listę lekarzy, którzy pomogą Ci w uporaniu się z problemami bólowymi w obszarze kręgosłupa, znajdziesz na stronie  https://formgl.pl/zespol/pawel-wichrowski/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here