Jakie witaminy dla mężczyzn?

0
960

W aptekach i sklepach zielarskich znaleźć można wiele różnych suplementów i kompozycji witamin. To, po które sięgnąć zależy od wielu czynników. Jeśli chcemy wzmocnić swoje zdrowie ogólne, najlepiej spojrzeć na rozróżnienie na witaminy dla kobiet i witaminy dla mężczyzn.

Preparaty dla kobiet i mężczyzn różnią się między sobą składem i proporcjami. Starannie dobrane kompozycje zawierają wszystko, czego potrzebuje dana osoba.

Nie każde witaminy dla mężczyzn są takie same

Zanim pójdziemy na zakupy, warto się zastanowić nad własnymi potrzebami, wiekiem, dietą i tym, czy uprawiamy aktywność fizyczną. W preparatach dla mężczyzn są takie składniki i minerały, które mają m.in. opóźniać łysienie, regulować poziom testosteronu, czy podnosić sprawność fizyczną i seksualną. Są składniki, które pojawiają się w niemal każdym zestawie suplementów, a są i takie, które są w wybranych produktach.

Na podstawowej liście składników są magnez, potas, selen, cynk, witaminy A, B, C, D, żelazo i miedź. Oprócz tego warto sprawdzić, czy są na przykład wyciąg z pestek winogron, imbir, żeń-szeń czy wyciąg z yerba mate.

Gdzie kupić?

Ponieważ suplementy są dostępne bez recepty, a coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na obecność wszystkich witamin i składników mineralnych, witaminy można znaleźć w wielu miejscach. Co nie znaczy, że wszędzie powinno się je kupować.

Decydując się na witaminy, lepiej zaopatrzyć się w nie w aptece lub sklepie zielarskim, by mieć pewność, że są faktycznie dobre. Nie powinno się produktów tego rodzaju kupować w przydrożnych sklepikach czy marketach. Nie są to leki, ale mają wpływ na zdrowie, nie warto więc ryzykować. To samo dotyczy sklepów internetowych.

Nigdy nie powinno się zamawiać witamin u przypadkowych sprzedawców. Poza tym wobec suplementów nie ma tak restrykcyjnych wymogów, jak ma to miejsce w przypadku leków, więc z mało znanymi markami lepiej postępować ostrożnie.

A może witaminy dla mężczyzn Solgar?

Szukając czegoś uniwersalnego, co będzie zawierało kompleks składników, warto spojrzeć na witaminy dla mężczyzn Solgar. Znajdują się w nich wszystkie najważniejsze związki wymienione powyżej. W jednej kapsułce preparatu jest przeszło 25 składników aktywnych. Poza wyżej wymienionymi są jeszcze jod, chrom, czy mangan.

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do wielu innych suplementów diety, w tych witaminach nie ma żadnych składników mlecznych. Co oznacza, że witaminy mogą zażywać panowie, którzy mają nietolerancję laktozy. Nie ma również glutenu. Witaminy na dla mężczyzn Solgar to preparat dobry również dla wegetarian. Produkt ten jest bezpieczny i cieszy się dobrymi opiniami.

Suplementacja jest tylko uzupełnieniem diety

Suplementy dostarczają najważniejszych składników, ale nie można nimi zastąpić zbilansowanej diety. Mają być jedynie uzupełnieniem. Poza tym, chociaż nie są to leki, to też można je przedawkować i pojawią się skutki uboczne. Najpowszechniejsze to dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Z tego też powodu ważne jest, by przestrzegać zaleceń producenta na temat zalecanych dawek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here