Ubezpieczenie turystyczne w Niemczech – by każdy dzień podróży był bezpieczny

0
509

Niemcy to kraj często odwiedzany przez Polaków. Częstemu wyjeżdżaniu do Niemiec sprzyja bliskie usytuowanie, brak kontroli granicznej oraz jego duża atrakcyjność turystyczna poszczególnych regionów. Ponadto, do Niemiec wyjeżdżamy również w celach zarobkowych – do sezonowej lub regularnej pracy. Niezależnie od powodu wyjazdu – warto wykupić odpowiedni rodzaj ubezpieczenia na czas pobytu w Niemczech, by mieć pewność, że nawet w trudnych i nagłych sytuacjach – nie pozostanie bez opieki. Poniżej podpowiadamy jak się do tego zabrać oraz jakie rodzaje ubezpieczenia mamy do wyboru.

Karta EKUZ – kiedy i dla kogo?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – to dokument, który pomoże ci w trakcie podróżowania nie tylko po Niemczech, ale również innych krajach Unii Europejskiej. Nazywana w skrócie EKUZ – gwarantuje nam dostęp do podstawowych świadczeń medycznych, do których pobierania uprawniony jest każdy obywatel Niemiec.

Wyrobienie karty EKUZ jest proste – wystarczy zgłosić się do oddziału NFZ i wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy. Kartę powinniśmy otrzymać od razu. Dłuższy czas oczekiwania może przypadać na okres wakacje, gdy również aplikujących jest więcej.

Warto podkreślić, że EKUZ daje nam prawo do bezpłatnego korzystania z najbardziej podstawowych usług medycznych i szpitalnych w czasie pobytu w Niemczech.

Polisy ubezpieczeniowe – oferta dostosowana do twoich potrzeb

W zależności od sposobu spędzania czasu podczas pobytu na terenie Niemiec, możemy potrzebować ubezpieczenia także na inne okoliczności. Dotyczy to zarówno osób, które wyjeżdżają na szkolenia, poligony wojskowe, do pracy na różnego typu maszynach. Wówczas, warto wybrać polisy uwzględniające dodatkowe koszty leczenia, transportu czy ratownictwa.

Wykupienie polisy ubezpieczeniowej wymaga uiszczenia odpowiedniej opłaty. Jej wysokość może być różna – w zależności od zakresu świadczeń, które obejmuje. Najtańsze polisy kosztują zaledwie 3 zł za dzień pobytu. Polisy optymalne zaczynają się od opłat 4 zł za dzień wzwyż.

Ubezpieczenie NNW – Niemcy

NNW – czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków – to ważny typ ubezpieczenia. Jest ono dedykowane dla wszystkich sytuacji nagłych i wypadków, które mogą zdarzyć się w niemal każdy momencie. Codziennie dochodzi do około 20 tys. wypadków na terenie Niemiec – w wyniku których uszczerbek na zdrowiu ponoszą różne osoby. Ubezpieczenie NNW obejmuje również wydarzenia najtragiczniejsze – kończące się zgonem.

Ubezpieczenie NNW jest przy tym dość elastyczne. Przystępując do wyboru oferty, uwzględnia się między innymi: czas, który pragniemy spędzić na terenie Niemiec, profil naszego wyjazdu, rodzaj wymaganej ochrony oraz sumę odszkodowania uzyskiwaną w sytuacji wystąpienia wypadku.

Oferta ubezpieczenia NNW jest zazwyczaj profilowana pod kątem potrzeb konkretnej osoby, a także jej rodziny lub innych osób podróżujących w zespole. Dlatego – w ofercie znajdziemy również ubezpieczenia NNW rodzinne, ubezpieczenia NNW szkolne i młodzieżowe (dla zorganizowanych grup szkolnych i młodzieżowych wyjeżdżających na wczasy), ubezpieczenia NNW dla grup nieformalnych (np. wyjazdy grup znajomych) oraz NNW dla personelu oraz pracowników (w przypadku „wyjazdów zakładowych”, delegacji).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here