Trzy mity dotyczące suplementów diety, które najwyższy czas obalić

0
811

Choć suplementy diety cieszą się ogromną popularnością, to na przestrzeni lat powstało na ich temat bardzo dużo szkodliwych mitów. Taka sytuacja sprawia, że niektórzy unikają ich jak ognia, inni natomiast nie wyobrażają sobie bez nich życia. Prawda jednak zawsze leży pośrodku i nie inaczej jest także w tym przypadku. Sprawdź, w jakie mity o suplementacji nie warto wierzyć.

Suplementy diety są szkodliwe dla organizmu

Jednym z najczęściej powtarzanych zarzutów dotyczących suplementów diety jest to, że mają negatywny wpływ na zdrowie. Odpowiedzialność za powstanie tego mitu z całą pewnością ponoszą nieuczciwi sprzedawcy, którzy oferowali produkty niespełniające wymagań dotyczących jakości i bezpieczeństwa. Na stronie https://www.bioswena.pl/ można jednak znaleźć tylko przetestowane suplementy renomowanych firm.

Warto natomiast być świadomym, że nawet najlepsze produkty mogą zaszkodzić, jeśli nie będzie się ich przyjmowało w dawkach zalecanych przez producenta. Nadmierna suplementacja może przynieść zupełnie odwrotny efekt i rzeczywiście skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami. Podobna zasada dotyczy sięgania po suplementy diety pomimo wyraźnych przeciwwskazań w postaci np. ciąży, alergii lub niektórych schorzeń.

Suplementy diety dają natychmiastowe i spektakularne efekty

Wiele osób zniechęciło się do suplementacji, ponieważ nie zauważyło wyraźnej poprawy np. zrzucenia kilogramów lub lepszej koncentracji. Należy jednak pamiętać, że suplementy mają działanie wspomagające. Nie mogą zatem wyleczyć z choroby, ale mogą przyspieszyć powrót do zdrowia. Nie sprawia także, że ktoś nagle schudnie, jeśli nadal będzie się objadał niezdrową żywnością lub całe dnie spędzał na kanapie.

Ponadto spora część suplementów diety wymaga dłuższego okresu stosowania, żeby mogły pojawić się widoczne efekty. Bardzo istotne jest także regularne przyjmowanie preparatów bez pomijania lub zmniejszania dawek. Wiele specyfików działa przede wszystkim od wewnątrz i poprawa zdrowia może z pozoru być niezauważalna. Świetnym przykładem jest np. poprawa odporności, o której można przekonać się często dopiero w sezonie jesienno-zimowym.

Suplementów diety nie należy kupować w Internecie

Podczas zakupów w Internecie z całą pewnością należy zachować ostrożność, jednak wcale nie trzeba omijać szerokim łukiem sprzedawców online. Sklep Bioswena działa w branży zdrowej żywności już o dłuższego czasu i ma w swojej ofercie jedynie sprawdzone suplementy diety. Wystarczy po prostu upewnić się, że firma ma dobre opinie od wielu klientów i sprzedaje specyfiki znanych marek.

Z całą pewnością należy natomiast wystrzegać się podejrzanych stron, na których sprzedawcy przekonują o cudownym działaniu oferowanych specyfików. Zaniepokoić powinny zwłaszcza niepokojąco niskie ceny czy też brak informacji o składzie i pochodzeniu produktów. Zaleca się ponadto dość ostrożne podchodzenie do nieznanych osób wystawiających ogłoszenia o sprzedaży suplementów diety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here