Trądzikowa mapa twarzy – przyczyny niedoskonałości

0
1056

Trądzik to choroba przewlekła, dotycząca nie tylko nastolatków, ale także osób dorosłych. Jej objawy są niezwykle uciążliwe i trudne do zwalczenia, dlatego jednym z kluczowych elementów jest poznanie przyczyny powstających wyprysków. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu twarzy pojawiają się niedoskonałości, ponieważ w ten sposób organizm wysyła nam jasne sygnały o stanie naszego zdrowia.

Trądzik na czole

Trądzikowa mapa twarzy wskazuje czoło jako jedną z partii skóry, na których trądzik występuje najczęściej. Zazwyczaj jest to spowodowane nieodpowiednią dietą, która prowadzi do problemów z układem pokarmowym. Jeśli wypryski pojawiają się szczególnie na czole, warto zrezygnować z nabiału, fast foodów czy napojów gazowanych. Należy natomiast pić dużo wody, ponieważ odpowiedni poziom nawilżenia jest tutaj niezwykle ważny.

Mapa twarzy – trądzik na nosie

Podobnie jak w przypadku czoła, niedoskonałości koncentrujące się na nosie mogą wynikać z nietolerancji pokarmowych, np. kiedy przygotowywane przez nas posiłki są pełne dużych ilości cukru. Czasem to także sygnał informujący o niedoborze witaminy B lub podwyższonym cholesterolu. Odpowiedzialny może być też długotrwały stres. Dlatego tak istotna jest właśnie mapa twarzy – trądzik to nie tylko uciążliwe wypryski, to także wskazówka, by zmienić nasz tryb życia na zdrowszy.

Wypryski na policzkach – trądzikowa mapa twarzy

Na policzkach również bardzo często mamy do czynienia z niedoskonałościami – są to głównie zaczerwienienia oraz krosty. Nierzadko jest to spowodowane reakcją alergiczną, ale wpływ na to mają też nasze codzienne nawyki. Przykładowo nałogowe palenie papierosów dostarcza do organizmu bardzo wiele toksyn, których trudno się potem pozbyć. Może to właśnie skutkować powstawaniem trudnych do usunięcia pryszczy.

Mapa twarzy – trądzik na brodzie oraz żuchwie

Wypryski pojawiające się w obrębie żuchwy i brody są zazwyczaj wynikiem zmian w gospodarce hormonalnej. Niedoskonałości w tych miejscach mogą się nasilać u kobiet jako zwiastun zbliżającej się miesiączki, często są też wynikiem kuracji hormonalnej bądź rozpoczęcia zażywania tabletek antykoncepcyjnych. W przypadku mężczyzn zaś pryszcze na brodzie i żuchwie mogą wynikać z nieprawidłowej higieny podczas golenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here