Odtrucie alkoholowe Warszawa – Piaseczno – Żyrardów – Ząbki

0
1247

Nałóg alkoholowy potrafi bardzo zaszkodzić naszemu zdrowiu, a co najgorsze wpływa również na nasze relacje z bliskimi osobami. Na szczęście dzięki takim metodom leczenia nałogu, jak odtrucie alkoholowe mamy pewność, że nałóg zostanie raz na zawsze pokonany, a my nie wrócimy do dawnych i zgubnych dla nas nawyków i nałogu.

Czemu pokonanie nałogu alkoholowego jest takie trudne?

Alkohol niestety w naszej kulturze towarzyszy wielu spotkaniom i imprezom rodzinnym. Bardzo ciężko jest od niego „uciec”, zwłaszcza że jego picie jest ogólnie akceptowalne wśród społeczeństwa. Istnieje niewielki odsetek osób, które nie piją lub piją bardzo mało i rzadko. Zwłaszcza wśród młodszych osób picie alkoholu jest oznaką dorosłości i bycia kimś fajnym. Ma to swoje złe konsekwencje w przyszłości, ponieważ później takie osoby ciężko odzwyczajają się od picia w towarzystwie. Problem również narasta w momencie, kiedy nie pijemy wyłącznie w towarzystwie, ale zaczynamy pić samotnie. Wtedy nie czujemy tzw. umiaru w spożywaniu alkoholu i pijąc go samotnie nie potrzebujemy specjalnej okazji, by go spożywać. Dzięki odpowiedniej terapii jesteśmy w stanie przerwać nasz ciąg alkoholowy, ale trwa to dość długo, ponieważ będąc  w cugu alkoholowym nie myślimy racjonalnie i potrzebne jest nam wtedy mocne odcięcie się od alkoholu. Odtruwanie alkoholowe pozwoli na pewno nieco inaczej spojrzeć na alkohol, a przede wszystkim sprawi, że znacznie lepiej poczujemy się bez niego i będziemy w stanie rozpocząć nowe życie w trzeźwości.

Nałóg alkoholowy powinien być leczony kompleksowo, dlatego ważne jest początkowe odtrucie organizmu z alkoholu, a następnie próba terapii, którą powinna być objęta również rodzina osoby uzależnionej. Współuzależnienie jest bardzo często spotykane, dlatego rozmowa z bliskimi i pomoc terapeuty jest wyjątkowo ważna w takich chwilach.

Gdzie szukać detoksu alkoholowego w Warszawie?

Jeśli szukasz pomocy z dojazdem do domu w takich miastach jak: Warszawa, Piaseczno, Żyrardów czy Ząbki, odwiedź stronę https://odtruwaniewarszawa.pl/. Przeprowadzany jest wywiad medyczny, a po nim podawana jest kroplówka z lekami i witaminami. Cena odtrucia alkoholowego to około 500 zł. Wystarczy pojedyncze podanie kroplówek, by wrócić do bardziej normalnego i lepszego samopoczucia.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Podczas długotrwałego spożywania alkoholu w naszym organizmie pojawia się bardzo dużo toksyn, które sprawiają, że czujemy się źle. Możemy mieć zawroty głowy, a także ból głowy oraz słabe samopoczucie. Za złe samopoczucie odpowiadają nie tylko toksyny, ale przede wszystkim fakt, że alkohol wypłukuje z organizmu bardzo ważne i cenne dla nas minerały, w tym sód oraz potas. Dzięki nim możemy poczuć się znacznie lepiej, ponieważ wpływają one na działanie m.in. układu krążenia, ale również mięśni i układu nerwowego. Przy długim piciu alkoholu odczuwamy ból i drżenie mięśni, a także problem z koncentracją. Odtruwanie alkoholowe pozwoli również na uzupełnienie wszystkich tych ważnych dla nas składników, dzięki czemu możemy znacznie łatwiej pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

Odtrucie alkoholowe przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Dzięki nim mamy pewność, że cały zabieg będzie dla nas bezpieczny. Dożylnie podawane nam są dwie kroplówki – jedna z solą fizjologiczną, a druga z glukozą. Wcześniej przeprowadzany jest wywiad, by odtrucie alkoholowe było dla nas w pełni bezpieczne. Osoba poddawana odtruciu alkoholowemu jest mierzona i ważona żeby sprawdzić, ile należy podać kroplówki. Przeprowadzany  jest również wywiad na temat przyjmowanych leków oraz czasu, przez który dana osoba piła alkohol. Może być to przybliżony czas, ponieważ chodzi szczególnie o to, by dobrać odpowiednie dawki kroplówek. To sprawi, że odtruwanie alkoholowe będzie bezpieczne. Sam zabieg trwa do końca zejścia ostatniej kroplówki, czyli około dwóch godzin. W tym czasie stan osoby, której podano kroplówkę jest monitorowany. Pozwala to na stwierdzenie, czy istnieje poprawa względem wcześniejszego samopoczucia.

W niektórych przypadkach konieczne jest podanie leków przeciwbólowych oraz uspokajających, co pozwoli na znacznie lepsze przejście detoksu alkoholowego. Może być to konieczne w przypadku osób, które odczuwają silny niepokój oraz mają silne bóle głowy.

Czemu odtrucie alkoholowe jest ważne?

Zbyt długie spożywanie alkoholu może doprowadzić do zniszczenia ważnych dla nas narządów, w tym układu nerwowego. Aby sprawić, by nasz organizm lepiej funkcjonował, bardzo ważne jest oczyszczenie go z toksyn. Dzięki temu na pewno osoba uzależniona poczuje się lepiej i będzie w stanie podjąć terapię.

Często po ciągu alkoholowym bardzo trudno jest racjonalnie myśleć oraz analizować. Osoba uzależniona częściej myśli o powrocie do nałogu, ponieważ po wypiciu kolejnej dawki alkoholu na chwilę czuje się lepiej. Jest to jednak bardzo złudne poczucie, ponieważ kolejne dawki alkoholu jeszcze bardziej wyniszczają organizm. Często detoks alkoholowy jest jedynym ratunkiem dla takich osób, które nie potrafią samodzielnie przestać pić. Dzięki niemu organizm może znacznie lepiej oczyścić się oraz nabrać siły na walkę z nałogiem. Również bez detoksu, który pozwoli na powrót trzeźwego myślenia, terapeuci nie są w stanie dotrzeć do osoby uzależnionej i z nią rozmawiać. Odtruwanie alkoholowe może znacznie w tym pomóc.

Czy detoks alkoholowy jest tylko dla alkoholików?

Błędnym przekonaniem jest fakt, że detoks alkoholowy jest przeznaczony wyłącznie dla osób uzależnionych od alkoholu. Nie jest to prawdą, ponieważ mogą z niego skorzystać również te osoby, które bardzo długo nie piły alkoholu, ale jednorazowo przesadziły z jego ilością. Może to pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego oraz objawów, jakie pojawiają się dzień po wypiciu znacznych dawek alkoholu. Pozwoli to na lepsze samopoczucie i szybsze stanięcie na nogi.

Czemu odtruwanie alkoholowe jest tak znane w Warszawie?

Jest on przede wszystkim znacznie bardziej skuteczną metodą odtruwania organizmu z alkoholu niż podawanie np. napojów izotonicznych. W trakcie zatrucia alkoholowego oraz dzień po wypiciu dużych dawek alkoholu pojawiają się takie objawy, jak mdłości oraz wymioty. Podanie kroplówki sprawi, że szybciej wyrówna się poziom elektrolitów oraz glukozy we krwi, a my mamy pewność, że podane minerały nie zostaną zwrócone, ale trafią do krwioobiegu.  Kroplówka sprawi, że efekt odtrucia będzie widoczny prawie od razu. Dodatkowo znacznie łatwiej za pomocą kroplówki jest kontrolować ilość minerałów, które zostały dostarczone.

Odtrucie alkoholowe w takiej formie jest najszybsze i najskuteczniejsze. Daje bardzo dobre rezultaty i jest również dobrze tolerowany przez pacjentów.

Jeśli potrzebujesz natychmiastowego odtrucia od alkoholu, wejdź na stronę Odtrucie alkoholowe Warszawa

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here