Czy tabletki odchudzające rzeczywiście mogą wspomóc odchudzanie?

0
1668

Idealną sylwetkę chcą osiągnąć zarówno panie, jak i panowie. Podstawą do tego jest odpowiednia dieta oraz ćwiczenia. Bardzo często działanie tych elementów chcemy przyspieszyć czy nawet im pomóc. Wtedy to coraz częściej sięgamy po tabletki na odchudzanie. Suplementów diety wspomagających przemianę materii i mających pomoc w zrzucaniu zbędnych kilogramów jest bardzo dużo. Kupić je można w aptece, a nawet w supermarkecie. Czy jednak tabletki na odchudzanie faktycznie działają, a ich zażywanie wpływa dodatnio na organizm? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej osób. Zobaczcie, jak jest naprawdę.

Tabletki na odchudzania – skutki ich zażywania

Chcąc pozbyć się nadprogramowych kilogramów, chcemy to zrobić jak najszybciej. Nie zawsze uśmiecha się nam wysiłek, jaki w to trzeba włożyć. Po miesiącu czy dwóch mamy dość intensywnych ćwiczeń i męczącej diety, która każe nam wyeliminować z jadłospisu ulubione produkty. Efekty działania chcemy widzieć tu i teraz. Niestety proces odchodzenia nie jest taki prosty i łatwy. Na efekty zazwyczaj trzeba czekać kilka miesięcy, a i potem należy o nie dbać, aby wyeliminować efekt jojo. Wszystko to sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się tabletki na odchudzanie. Ich połykanie ma pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, a co najważniejsze cały proces ma być szybki i bez wyrzeczeń. Jak jednak podkreślają dietetycy środki na odchudzanie to drastyczne rozwiązania. Nawet jeśli pozwalają na zrzucenie wagi, to potem trzeba borykać się ze skutkami ubocznymi ich działania. Preparaty na odchudzanie przede wszystkim eliminują wodę z organizmu, a kiedy organizm ją straci, stara się w jak najszybszy sposób ją odzyskać. Oznacza to, że niższą wagą nie nacieszymy się zbyt długo. Zażywanie tabletek odchudzających na własną rękę może też skutkować wystąpieniem nadmiernej potliwości, wysokiego ciśnienia, szybszego tętna, nadpobudliwości, bezsenności, zaburzeń akcji serca, rozwojem nadciśnienia tętniczego, wad serca, niedomykalności zastawek lub toksycznego uszkodzenia komórek wątrobowych.

Dlatego też, jeśli efekty odchudzania chcemy utrzymać dłużej, o wiele lepiej jest postawić na zrównoważoną dietę i aktywność fizyczną.

Tabletki na odchudzanie – na jakie uważać?

Wraz ze wzrostem popularności towarów sprowadzanych z Chin na polskim rynku pojawiło się wiele tabletek na odchudzanie pochodzących z Azji. Wiele z nich jest zakazanych w krajach Unii Europejskiej ze względu na swoje działanie i skład. Preparaty te hamują uczucie łaknienia, dzięki czemu można jeść mniej i nie odczuwać głodu. Specyfiki te jednocześnie przyspieszają przemianę materii oraz wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Chociaż ich działanie wydaje się idealne, to nie warto po nie sięgać. Wszystko przez substancje, które zawierają. Są one szkodliwe dla organizmu i mogą wywoływać wiele niepożądanych skutków. W preparatach na odchudzanie tego typu możemy znaleźć przede wszytkim fenterminę oraz sibutraminę, silne substancje stosowanie głównie do walki z chorobliwą otyłością. Są one nie polecam osobom, chcącym zgubić tylko kilka kilogramów. Działanie tych substancji może negatywnie wpływać np. na układ krążenia.

Tabletki na odchudzanie po konsultacji z lekarzem

Nie zawsze tabletki na odchudzanie są złe. Stosuje się je przy leczeniu otyłości, szczególnie tej zagrażającej życiu i zdrowiu pacjenta. Jednak zażywanie preparatów na zgubienie wagi powinno być skonsultowane z lekarzem. To on dobierze odpowiedni lek oraz jego dawkowanie, a także ustali szczegóły kuracji. Lekarz preparaty na odchudzanie dobiera, uwzględniając wiek, tryb życia, aktualną wagę oraz kilogramy, które powinno się zrzucić oraz ewentualne dolegliwości i choroby. Większość tabletek na odchudzanie przepisywanych przez lekarzy zawiera w sobie L-karnitynę, która pomaga spalić tłuszcz oraz chrom zmniejszający apetyt. Należy też pamiętać, że samymi tabletkami wagi się nie zbije. Zażywanie ich nawet zgodnie ze wskazaniami lekarza musi być uzupełnione o odpowiednią dietę oraz ćwiczeniami.

Czy tabletki na odchudzanie działają – rozwiewamy wątpliwości

Tabletki na odchudzanie wykonane z wysokiej jakości składników, niewątpliwie przynoszą pożądane efekty. Mogą przyspieszyć efekt gubienia kilogramów oraz go wspomóc. Trzeba jednak pamiętać, że są one tylko elementem uzupełniającym cały proces odchudzania. Stosować je należy tylko na wyraźne zalecenie lekarza i po konsultacji z nim. Suplementy diety przepisane przez niego zapobiegną przybywaniu kilogramów, kiedy raz na jakiś czas zapominamy o diecie. Będą też dbały lepsze samopoczucie, kondycję oraz skórę czy włosów. Trzeba jasno jednak stwierdzić, że ich zażywanie należy połączyć ze zmianą tryby życia na zdrowszy.

Odchudzanie nie jest prostym procesem. Wymaga czasu i dużo silnej woli. Jeśli jednak szczupłą sylwetką chce się cieszyć przez długi czas, a z powodu zrzucania kilogramów nie popaść w kłopoty zdrowotne nie warto iść na skróty. Tradycyjne metody pozbywania się kilogramów, czyli dieta i ćwiczenia to najlepsze rozważanie dla większości z nas. Przy chęci zrzucenia kilku kilogramów tabletki na odchudzenie zalecane są bardzo rzadko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here