Szerokie zastosowanie komory normobarycznej — poznaj zalety i korzyści

0
65

Komory normobaryczne to pomieszczenia, w których wnętrzu utrzymuje się warunki podwyższonego ciśnienia barycznego, stężenia tlenu oraz lekko wyższego stężenia CO2 i wodoru. Dzięki temu, pacjenci regularnie korzystający z tej usługi cieszą się zauważalnymi korzyściami zdrowotnymi. W dalszej części artykułu przygotowaliśmy najczęściej doceniane przez pacjentów zastosowania komory normobarycznej.

Zastosowanie komory normobarycznej — poprawa stanu zdrowia

Wchodząc do środowiska normobarycznego, wystawiamy się na lecznicze działanie zwiększonej ilości tlenu, dwutlenku węgla oraz cząsteczkowego wodoru. Każdy z tych składników posiada swoje unikalne właściwości.

Podwyższone stężenie wdychanego tlenu pozwala na wysycenie większej ilości hemoglobiny cząsteczkami gazu. W ten sposób staje się on efektywniej dystrybuowany w ciele, a jego późniejsza obecność w komórkach i tkankach pozwala na uzyskiwanie energii potrzebnej na ich prawidłowe funkcjonowanie. Bogate w energię komórki są mniej podatne na choroby, uszkodzenia czy negatywne czynniki środowiskowe.

Dzięki zwiększonej zawartości dwutlenku węgla w powietrzu organizm radzi sobie zdecydowanie lepiej z uwalnianiem cząsteczek tlenu obecnego w krwinkach czerwonych, zwłaszcza przy tych miejscach w ciele, w których jest on szczególnie potrzebny. Dzięki temu, natlenienie organów, a co za tym idzie, ich funkcjonowanie się polepsza.

Cząsteczkowy wodór to znakomity antyoksydant (przeciwutleniacz). Jego obecność zapobiega nadmiernemu nagromadzeniu wolnych rodników, będących efektem ubocznym wielu reakcji zachodzących naturalnie w ciele. Pozbywając się tych reaktywnych form tlenu, zmniejszamy ryzyko powstania chorób i nowotworowych przemian w komórkach. Co więcej, zmniejszamy także ilość czynników przyspieszających starzenie się skóry.

Normobaria — krok w kierunku dłuższej młodości

Regularne korzystanie z komory normobarycznej gwarantuje nie tylko lepsze funkcjonowanie organów, a co za tym idzie także lepszy metabolizm czy detoksyfikację, lecz także szeroko pojęte przeciwdziałanie procesom związanym ze starzeniem się.

Dzięki dobremu natlenieniu mózgu procesy myślowe przebiegają dużo efektywniej i sprawniej przeciwdziałając rozwojowi demencji czy innych schorzeń neurologicznych. Dobroczynne właściwości przeciwutleniające wodoru pozwalają na utrzymanie młodego stanu skóry, lepszej odporności i ciągłego procesu odbudowy tkanek.

Zastosowanie komory normobarycznej — wpływ na samopoczucie i sportowe osiągi

W licznych badaniach naukowych udowodniono pozytywny wpływ jaki daje regularne zastosowanie komory normobarycznej na zmniejszenie migrenowych bólów głowy czy stanów przewlekłego zmęczenia. Ponadto, obniżając poziom stresu, terapia przyczynia się do załagodzenia objawów depresji czy problemów ze snem. Kierując się opiniami pacjentów terapii, możemy stwierdzić, że poprawiła ona znacząco ich komfort życia i samopoczucie na przestrzeni czasu.

Do entuzjastów normobarii należą także sportowcy. To oni jak nikt inny potrzebują intensywnej i możliwie jak najszybszej regeneracji. Dotlenienie ciała pozwala im na osiąganie nowych celów treningowych i podejmowanie kolejnych wyzwań. Terapia okazuje się także nieoceniona przy leczeniu urazów, kontuzji oraz przy ogólnym łagodzeniu dolegliwości bólowych związanych z zakwasami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here