Bandaże elastyczne – tu możesz kupić je taniej

0
1278

Bandaże elastyczne to niezbędny element każdej domowej apteczki. Są niezwykle przydatne w przypadku konieczności unieruchomienia kostki lub nadgarstka. Przydają się również, kiedy boli kolano lub łokieć i niezbędna jest dodatkowa stabilizacja w postaci usztywnienia stawu.

Gdzie kupić bandaże elastyczne?

Bandaż elastyczny możesz kupić w każdej aptece w swoim mieście. Jest to opłacalne w przypadku zakupu jednej lub dwóch sztuk. W przypadku większej ilości, warto postawić na sklepy internetowe. Bandaże elastyczne są tam sprzedawane w większych paczkach, które są bardziej opłacalne. Posiadając w domu zapas, nie musisz martwić się o to, że zabraknie ich wtedy, kiedy okaże się niezbędny.

Jeżeli chcesz zamówić bandaż elastyczny w sklepie internetowym, włącz zakładkę z jego asortymentem i zastosuj filtry “bandaże elastyczne”. Wyświetlą Ci się wszystkie pozycje dostępne w magazynie. Możesz wybrać dowolny pakiet bandaży lub pojedyncze sztuki oraz wybrać mocowania opatrunków, które dbają, aby bandaż elastyczny trzymał się na swoim miejscu. Wystarczy, że włożysz do wirtualnego koszyka bandaż elastyczny, opaski elastyczne lub inne produkty służące do podtrzymywania opatrunków oraz wybierzesz sposób płatności i dostawy.

Bandaż elastyczny a opaska gipsowa szybkowiążąca

Część osób jest przekonanych, że opaska elastyczna oraz opaska gipsowa szybkowiążąca jest tym samym produktem. Jest to jednak mylne założenie. Opaska elastyczna ma za zadanie podtrzymać staw i zapewnić mu większą amortyzację. Jest używania samodzielnie, podobnie jak bandaż bawełniany. Natomiast opaska gipsowa szybkowiążąca jest wykorzystywana pod gipsem, który jest zakładany na złamane kości. W ten sposób tworzy się warstwa pomiędzy skórą a gipsem, która zapobiega otarciom i powstawaniu ran.

Opaski gipsowe są potrzebne w szpitalach oraz przychodniach, gdzie są dostępne usługi ortopedów. To oni orzekają o złamaniu kości oraz zlecają założenie gipsu. Wspomaga on leczenie się złamanych miejsc, uniemożliwiając poruszanie danym fragmentem ciała. W ten sposób kości nie są narażone na przemieszczanie się i mają szansę na wyleczenie.

Bandaż elastyczny może być używany w domu, w przypadku niewielkich obrażeń stawów. Jeżeli naciągniesz kostkę lub źle spałeś w nocy, czego efektem jest bolący nadgarstek, warto zawinąć staw bandażem elastycznym. Można również korzystać z niego wykonując zadania, które mogą potencjalnie obciążać stawy, takie jak podnoszenie ciężkich przedmiotów. W ten sposób ustabilizujesz staw, zmniejszając ryzyko jego urazu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here