Jakie substancje stosuje się w leczeniu zaburzeń erekcji?

0
1390

Farmakologiczne czy zabiegowe leczenie zaburzeń erekcji ma sens tylko wtedy, gdy dolegliwość ma podłoże fizyczne, czyli chorobowe. W przypadku, gdy do impotencji dochodzi ze względów psychologicznych, np. problemów w związku zażywanie leków na erekcję nic nie da. Problem trzeba przepracować w głowie i uporać się z nimi w gabinecie terapeuty lub psychologa. Jeśli jednak zaburzenia potencji są następstwem chorób lub mają inne przyczyny fizyczne, lekarz ma szereg możliwości leczenia. Zobacz jakie substancje stosuje się w leczeniu zaburzeń erekcji oraz jakie zabiegi można wykonać, aby poprawić sprawność seksualną.

Współczesny rynek farmaceutyków oferuje liczne leki na potencje. W aptekach, sex-shopach czy sklepach internetowych można kupić zarówno suplementy diety mające poprawiać potencje, jak i bardziej skompilowane farmaceutyki. Lekarze przestrzegają jednak przed nabywanie sfałszowanych leków na zaburzenia potencji z czarnego rynku. Zazwyczaj zawierają one substancje, które w żaden sposób nie poprawiają potencji, a o więcej mogą zaszkodzić zdrowiu i życiu. Lekarze przypominają, że współczesna farmakologia nie oferuje skutecznych leków na potencje bez recepty.

Czym są tabletki na zaburzenia erekcji?

Tabletki na zaburzenia potencji to jedne z popularniejszych sposobów leczenia problemów ze wzwodem. Ich zdaniem jest pozytywne wpływanie na funkcjonowanie układu krążenia oraz zwiększanie drożności naczyń krwionośnych. W efekcie tego do penisa napływa większa ilość krwi i może on osiągnąć wzwód. Należy pamiętać, że tabletki na zaburzenia erekcji nie rozwiązują problemu niskiego popędu seksualnego lub jego braku. Tabletki na potencje bardzo często jedynie uzupełnieniem terapia i łączone są z fizykoterapią. Należy pamiętać, że niewskazane jest przyjmowanie kilku leków na potencje na raz. Wynika to z tego, że farmaceutyka nie zna jeszcze wszystkich interakcji zachodzących pomiędzy nimi.

Skład tabletek na zaburzenia erekcji

Głównym lekiem na zaburzenia erekcji przepisywanym przez lekarzy są inhibitory fosfodiesterazy typu 5: tadalafil, sildenafil oraz wardenafil. Preparaty te dostępne są jedynie na receptę, wyjątek stanowią farmaceutyki, w których składzie znajduje się sildenafil.  Substancje stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji to także:

  • bupropion,
  • bromokryptynę,
  • trazodon,
  • apomorfinę,
  • testosteron,
  • johimbinę
  • alprostadyl, który stanowi składnik zastrzyków podawanych do ciał jamistych penisa.

Zapisanie pacjentowi, któregokolwiek z leków na erekcję zawsze poprzedzone jest badaniem układy sercowo-naczyniowego oraz zdiagnozowaniem przyczyny problemów z erekcją. Przy ustalaniu kuracji pod uwagę bierze się też możliwe interakcje tabletek na erekcję z innymi przyjmowanymi lekami. Wszystko to ma wykluczyć niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia.

Tabletki na zaburzenia erekcji bez recepty

Zwiększona liczba zachorowań na zaburzenia erekcji spowodowała, że na rynku zaczęły pojawiać się różnej maści specyfiki oferujące podniesienie sprawności seksualnej. Środki te sprzedawane są bez recepty. Niektóre z nich przyjmują formę nieszkodliwych suplementów diety, którymi można uzupełniać konwencjonalne leczenie, inne są podrobionymi tabletki, które zawierają w sobie gips, celulozę i niebieski barwnik, jeszcze inne stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia, bowiem znaleźć w nich można substancje toksyczne.

W większości suplementów diety na potencję znajdziemy takie substancje jak:

mieszanki roślinne rozszerzające naczynia doprowadzające krew do penisa w trakcie stosunku;

  • wyciągi z cytryńca chińskiego;
  • wyciągi z owocu palmy;
  • cynk;
  • nasiona liany;
  • wyciąg z buzdyganka ziemnego, który zwiększa ilość wytwarzanego testosteronu, wpływając na popęd seksualny, wzrost masy mięśniowej i siły; jest afrodyzjakiem, poprawia jakość i spermy oraz pobudza produkcję plemników.

Sposoby na leczenie zaburzeń potencji

Zaburzenia potencji leczy się nie tylko farmaceutykami, chociaż to właśnie one uważane są za najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze. Oprócz tabletek na problemy z erekcją stosuje się również:

  • Zastrzyki – polegają one na wstrzykiwaniu do ciał jamistych penisa substancji działającej rozkurczająco na mięśniówkę ciał jamistych i zwężająco na tętnice; takie właściwości ma m.in. caverject; wzwód następuje po 5-20 minutach od aplikacji zastrzyku i utrzymuje się ok. godziny; zastrzyków nie powinno się wykonywać częściej niż co 24 godziny i nie więcej niż trzy razy w tygodniu;
  • pompka do penisa – jest to plastikowy cylinder, który zakłada się na penisa w taki sposób, aby przylegał szczelnie do jego nasady; następnie za pomocą małej pompki wyciąga się z cylindra powietrze; w ten sposób wytwarzane jest podciśnienie, a krew zaczyna wypełniać ciała jamiste członka; kiedy dojdzie do wzwodu, zsuwa się umieszony na końcu cylindra gumowy pierścień uciskowy; w czasie zbliżenia blokuje odpływ krwi z członka;
  • bypassy i endoprotezy silikonowe – zabieg bypassów na penisie polega na pobraniu żył z uda i przeszczepieniu ich do członka; ma to poprawić jego ukrwienie i wyeliminować problemy z erekcją; endoprotezy silikonowe to natomiast umieszczenie w ciałach jamistych podłożonych, elastycznych kawałków silikonu, co ułatwia doprowadzenie penisa do wzwodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here