Męskie afrodyzjaki – czy to działa?

0
1285

Afrodyzjaki pomagają w wywołaniu pożądania oraz podnoszą satysfakcję ze stosunku seksualnego. Stosowane od wieków przybierają postaci owoców, warzyw, przypraw i ziół. Nam starożytni przypisywali im rozmaite role od zapewnienia płodności do zwiększania aktywności seksualnej zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Aby jednak afrodyzjaki mogły skutecznie zadziałać, konieczne jest odpowiedni dobór produktów. Nie jest to łatwe, ponieważ inne substancje działają na pobudzenie seksualne u mężczyzn, a inne u kobiet. Co więcej. Z różna intensywności oddziałują one też na poszczególne osoby. Zobacz wykaz męskich afrodyzjaków i przekonaj się, czy one działają.

W starożytności wierzono, że pewne produkty spożywcze zapewniają zwiększoną płodność, dodają energii, wigoru oraz zapewniają większą ochotę na seks. Produkty te nazwano afrodyzjakami. Nazwa ta pochodzi od imienia greckiej bogini piękna i miłości, czyli Afrodyty. Starożytni przekonani byli, że niewielkie ich spożycie będzie wzmacniać organizm, obudzić i zwiększać płodność oraz potencje. Ze wspaniałej mocy afrodyzjaków korzystać mogą i kobiety, i mężczyzn, jak zestaw pobudzających ich substancji różni się od siebie.

Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn

Chociaż zestaw afrodyzjaków dla mężczyzn i kobiet różni się od siebie, to pewne substancję pobudzają zarówno panie, jak i panów. Jako naturalne afrodyzjaki dla obydwóch płci uważa się wino i czekoladę. To pierwsze od stuleci ma status napoju łagodzącego stres, relaksującego, odprężającego i pobudzającego zmysły. Należy jednak pamiętać, że afrodyzjakiem jest tylko niewielka ilość wina. Nadmiar procentów może skutkować niemożliwością przeprowadzenia stosunku seksualnego. U pań może wywoływać kłopoty z nawilżeniem pochwy, u panów z erekcją. Płynne afrodyzjaki dla obojga płci to także zielony likier Chartreuse, brandy z moreli, Chateau Yquem, białe porto, wermut i oczywiście szampan.

Jednym z podstawowych afrodyzjaków dla mężczyzn i kobiet jest też czekolada. Swoją miłosną moc zawdzięcza substancji o nazwie teobromina, która działa niezwykle pobudzająco. Za jej sprawą zwiększa się wydzielanie neuroprzekaźników takich jak serotonina, adrenalina oraz noradrenalina.

Afrodyzjaki dla mężczyzn: owoce morza

Owoce morza to jedna z najbardziej znanych afrodyzjaków. Pobudzająco na panów działają:

  • Ostrygi, a dokładnie zawarty w nich cynk i inne związki, które podwyższają poziom testosteronu we krwi; wysokie stężenie tego hormonu u panów wywołuje zwiększoną ochotę na seks i podwyższenie libido;
  • Krewetki – na miano męskiego afrodyzjaku zasłużyły dzięki temu, że zawierają duże ilości cynku, fosforu, potasu i magnezu; nie bez znaczenia był też ich wyrafinowany smak oraz erotyczne kształty, które rozbudzają wyobraźnie.

Afrodyzjaki dla mężczyzn: przyprawy

Seksualne pożądanie u mężczyzn można rozbudzić, odpowiednio doprawiając podane przyprawy. Niektóre z przypraw wykazują niezwykle silne działanie w zakresie podwyższania libido. Do męskich afrodyzjaków w zakresie przypraw zalicza się:

  • Gałkę muszkatołową – już w średniowieczu stosowane było jako skuteczny środek na potencję; legendy mówią, że mężczyzna, który ją spożyje, od razu nabiera ochoty na figle; afrodyzjak ten trzeba dawkować z uwagą, jego zbyt duża ilość może wywołać halucynacje;
  • imbir – najlepsze efekty wywołuje spożywany w stanie surowym, ale suszony też zachowuje swoją miłosną moc; imbir jako afrodyzjak wzmacnia doznania seksualne; pobudza ukrwienie narządów płciowych, wzmaga i wydłuża erekcję; dla pobudzania seksualnych mocy panowie powinni go spożywać w połączeniu z miodem, czosnkiem, cynamonem, goździkami i gałka muszkatołową.

Afrodyzjaki dla mężczyzn: owoce

Pobudzające działanie wykazują również niektóre z owoców. Pozytywnie na mężczyzn ma wpływać:

  • Arbuz – owoc ten uważany jest za naturalną viagrę; zaleca się spożywanie go w postaci soku ze zmiksowaną skórką; pobudzające działanie ma już pół szklanki napoju;
  • Brzoskwinie – swoje miłosne moce zawdzięczają zawartych w ich witaminą i mikroelementom oraz kuszącym kształtowi; owoce te nazywane są piersiami Wenus;
  • Truskawki – wykazuje się, że czerwony kolor zwiększa pożądanie u mężczyzn; kusząca barwa zachęca do spróbowania; jako właściwości truskawek podaje się zawieszanie męskiego libido, wzmacnianie jakości nasienia i plemników.

Afrodyzjaki dla mężczyzn: warzywa

Afrodyzjaki dla mężczyzn znajdziemy również i wśród warzyw. Jako warzywa pobudzające moce seksualne wskazuje się:

  • Szparagi – ich jedzenie podnosi poziom histaminy, która jest jednym z neuroprzekaźników; związek ten wzmacnia podniecenie i pomaga w problemach z erekcją, a dodatkowo podwyższa doznania;
  • Papryka chili – bogata w kapsaicynę opadania z produkcję endorfin, dodatkowo podwyższa temperaturę ciała i przyspiesza krążenie krwi;
  • Awokado – jego właściwości to poprawa nastroju, zwiększenie libido oraz odczuć seksualnych oraz dodanie energii.

Afrodyzjaki dla mężczyzn można podawać solo lub jako dodatek do serwowanych potraw. Ładnie podane sprawią, że wieczór (a później i noc) będzie o wiele przyjemniejsza.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here