Stałe uczenie się i rozwijanie umiejętności to podstawowe cechy chirurga. Jak być dzisiaj “na bieżąco” w tej właśnie dziedzinie medycyny?

0
941

Bycie chirurgiem to konieczność niemal bezustannego rozwijania umiejętności i biegłości w technice chirurgicznej. Dodatkowo, rozwój medycyny oraz liczne innowacje w zakresie poszczególnych specjalizacji, w tym właśnie chirurgii, stawiają przed lekarzami wyzwanie podnoszenia kompetencji i dokształcania się. W zasadzie szkolenia są dla lekarzy stałą częścią ich zawodu. Dla wybranych specjalizacji, np. chirurgii, efektywnym sposobem na zdobycie nowej wiedzy i bycie “na bieżąco” w zakresie aktualności branżowych, jest także udział w konferencjach naukowych oraz specjalistyczne publikacje zamieszczane w pismach medycznych. Obecnie, w dobie ograniczeń wywołanych pandemią, zwłaszcza te ostatnie rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością wśród chirurgów.

Wybierz czasopismo cenione przez lekarzy i poznaj tajniki najnowszych technik operacyjnych

Do tego, że czytanie branżowych publikacji po prostu się opłaca, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niezależnie od wykonywanego zawodu, sięganie po specjalistyczne czasopisma pozwala systematycznie zdobywać aktualności ze świata danej branży. To jeden z prostszych sposobów na dotarcie zarówno do nowinek, jak i wiedzy specjalistycznej, którą dzielą się na łamach pisma koledzy po fachu, autorytety i mistrzowie w swojej dziedzinie. Co wyróżnia pisma kierowane do lekarzy chirurgów?

Przykładem specjalistycznego czasopisma kierowanego do chirurgów oraz lekarzy przygotowujących się do specjalizacji jest Chirurgia po dyplomie prezentowana na https://podyplomie.pl/prenumerata-chirurgia-po-dyplomie. To, co charakteryzuje publikacje zamieszczone na jego łamach to z pewnością praktyczny wymiar każdej publikacji. Artykuły pisane przez praktyków, prace prezentowane przez wiodące ośrodki medyczne krajowe i zagraniczne, czy też zamieszczanie wśród publikacji aktualnych wytycznych obowiązujących w chirurgii, czynią tego typu pozycję wydawniczą bardzo przydatnym narzędziem w pracy chirurga. Co więcej, pozostając w zaciszu własnego domu można wgłębić się w najnowsze, prezentowane na łamach czasopisma techniki operacyjne. To z pewnością zaleta tego typu rozwiązań, bowiem obok wiedzy, rozwijanie techniki chirurgicznej stanowi dla każdego chirurga istotny punkt w zakresie rozwijania kompetencji zawodowych.

Bycie na bieżąco w dziedzinie chirurgii jest obecnie o tyle łatwiejsze, że najlepsze czasopisma dedykowane lekarzom można dzisiaj prenumerować zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektronicznej. Przeglądanie czasopism na tablecie, czy smartfonie ułatwia szybkie znalezienie interesujących lekarza artykułów, czy materiałów – w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Taka formuła uczenia się i rozwoju zawodowego jest bardzo wygodna, a nawet bezpieczna, chociażby z uwagi na sytuację epidemiczną. Dodatkowo, prenumeratorzy mogą tutaj liczyć na uzyskanie punktów edukacyjnych.

Konferencje naukowe

Konferencje naukowe? Lekarze uczestniczą w nich obecnie online

Kongresy naukowe to jeden z najczęściej wymienianych przez lekarzy sposobów na zdobywanie nowej wiedzy specjalistycznej. Obecnie tradycyjna formuła tego typu wydarzeń dostępna jest w wersji online. Konferencje zamieniają się w webinaria, kongresy w wirtualne szczyty medyczne. Do każdego z wydarzeń bardzo łatwo dołączyć z dowolnego miejsca i z każdego urządzenia z dostępem do internetu. dokonując jedynie wcześniejszej rejestracji.

Konferencje medyczne online będą dla chirurgów propozycją pozwalającą na zdobycie wiedzy specjalistycznej zarówno w swojej dziedzinie, jak i innych interesujących lekarza specjalizacjach, czy nawet w zakresie zagadnień około zawodowych. Popularnością cieszą się na przykład wykłady specjalistów w zakresie prawa cywilnego, czy też karnego (m.in. w temacie lekarza, jako osoby pokrzywdzonej przestępstwem).

Systematyczne podnoszenie kwalifikacji oraz umiejętności daje chirurgom znaczącą przewagę na rynku pracy. Im bardziej doświadczony i wyszkolony specjalista tym lepiej zarabia. Dodatkowo, rozwój pozwala chirurgom na lepsze wykonywanie swojego zawodu. Jakość chirurgii zależy w znacznej mierze właśnie od nich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here