Jak wybrać dobry płyn dezynfekujący?

0
3426

Do podstawowych elementów wyposażenia naszych łazienek dołączyły ostatnio płyny dezynfekujące. W tym momencie praktycznie wszyscy używamy ich na co dzień. Zaczęliśmy przywiązywać większą wagę do dbania o higienę, dlatego bez oporów kupujemy nawet te droższe płyny medyczne do dezynfekcji, byleby tylko jak najlepiej ochronić siebie i przy okazji zabezpieczyć też zdrowie całej rodziny. Musimy jednak wiedzieć, że nie każdy środek tego rodzaju uchroni nas przed zakażeniem i okaże się bezpieczny dla ciała. Nie kupujmy więc czegoś, do czego nie jesteśmy przekonani. Wcześniej postarajmy się ocenić skuteczność wybranego płynu.

Dobry płyn musi mieć na pewno dobry skład. A nie zawsze jest on dokładnie taki sam i nie zawsze pojawiają się w nim identyczne związki. Każdy producent korzysta ze swoich własnych receptur. To właśnie dlatego poszczególne płyny do dezynfekcji różnią się od siebie działaniem. Szukając ich w sklepach, koniecznie zwracajmy uwagę na ich składy. Zapoznawajmy się również szczegółowo z opisami tworzonymi przez samych producentów.

Każdy płyn do dezynfekcji rąk powinien zawierać na swoim opakowaniu dokładną instrukcję dotyczącą jego prawidłowego użycia. To właśnie w tym miejscu najprawdopodobniej natkniemy się również na informacje o tym, z jakimi patogenami jest w stanie walczyć dany środek. Jeżeli takiej informacji nie ma, raz jeszcze spójrzmy na skład, tylko teraz jeszcze dokładniej się mu przyjrzyjmy. W dobrym płynie do dezynfekcji powinniśmy szukać m.in. chloru, który jest popularnym środkiem odkażającym, często wykorzystywanym w produktach przeznaczonych do zabijania bakterii. Płyn dezynfekujący musi być też oparty na wysokoprocentowym alkoholu. Jego stężenie powinno wynosić przynajmniej 70%. Jeżeli jest niższe, to znak, że płyn nie zadziała aż tak skutecznie.

Płyny do dezynfekcji naprawdę świetnie oczyszczają i odkażają naszą skórę, ale jednocześnie mogą ją również poważnie wysuszać. Aby nie doprowadzić do zniszczenia jej warstwy lipidowej, pamiętajmy więc o tym, by regularnie smarować dłonie kremami nawilżającymi lub zwykłą maścią z witaminą A o działaniu regenerującym.

Szeroki wybór płynów dezynfekujących znajdziesz na: https://www.lento.pl/kosmetyki-i-akcesoria-medyczne-plyny.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here