Jakie są zalety tomografii komputerowej

0
1590

Tomografia komputerowa ma bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z jej dobrodziejstwa. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety tomografii komputerowej i w czym może nam pomóc.

Największe plusy tomografii komputerowej

W dzisiejszych czasach tomografia komputerowa jest bardzo często stosowana w wielu dziedzinach medycyny. To właśnie dzięki niej możemy uzyskać bardzo szczegółowy obraz skanowanych narządów. Największą zaletą tomografii komputerowej jest bardzo krótki czas badania, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę inne metody radiologiczne. Z praktycznego punktu widzenia wystarczy jedynie kilkanaście sekund, aby otrzymać obraz ciała. Tomografia komputerowa w wielu sytuacjach jest badaniem z wyboru na przykład, gdy pacjenci nie współpracują albo z powodu urazu nie mogą wykonywać poleceń. Dzięki tomografii komputerowej można bardzo szybko zauważyć krwotoki wewnętrzne, dzięki czemu można uratować nawet życie.

Nieinwazyjność zabiegu tomografii komputerowej

Bardzo dużą zaletą tomografii komputerowej jest także jej nieinwazyjność, dzięki czemu z jej dobrodziejstwa można skorzystać nawet w przypadku pacjentów u których występują poważne urazy i groźne choroby. Między innymi dlatego też tomografia komputerowa wykorzystywana jest w szpitalnych oddziałach ratunkowych do których jak powszechnie wiadomo trafiają osoby poszkodowane w wypadkach. Nie można zapominać także i o tym, że tomografia komputerowa nie wymaga przeprowadzenia żadnych większych ingerencji do wnętrza organizmu. Dzięki niej można uzyskać pełny skan narządów miąższowych, naczyń krwionośnych i kości. Dużym plusem jest to, że tomografię komputerową można wykonać nawet u tych osób, które mają wszczepiony rozrusznik serce. Olbrzymią zaletą tomografii komputerowej jest także to, że daje ona lekarzom możliwość obrazowania w czasie rzeczywistym. Jest to w chwili obecnej najlepsze narzędzie do wykonywania biopsji wielu różnych organów. Dzięki tomografii komputerowej można błyskawicznie wykryć na przykład nowotwory płuc albo raka jelita grubego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here