Rękawiczki jednorazowe – jakie sa ich rodzaje i kiedy warto z nich korzystać?

0
217

Rękawice jednorazowe przydadzą się wszędzie tam, gdzie konieczna jest separacja skóry od środowiska zewnętrznego. Różna charakterystyka tych produktów sprawia, że znajdują one szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale także gastronomii, czy w gospodarstwach domowych. Jakie rodzaje rękawiczek jednorazowych są dostępne na rynku? Sprawdź właściwości poszczególnych produktów i dowiedz się, kiedy warto po nie sięgnąć.

Rodzaje rękawiczek jednorazowych

Akcesoria higieniczne powstają z różnych materiałów, przez co wykazują odmienne właściwości. Ze względu na ten czynnik wyróżnia się między innymi:

  • foliowe rękawiczki jednorazowe –  przezroczyste, tworzone w uniwersalnym rozmiarze, najtańsze w zakupie,
  • nitrylowe rękawiczki jednorazowe – świetne dla osób uczulonych na lateks, elastyczne, odporne na rozdarcia,
  • lateksowe rękawiczki jednorazowe – dobrze dopasowują się do dłoni, są trwałe i bardzo elastyczne,
  • winylowe rękawiczki jednorazowe – cechuje je duża wytrzymałość, jednak niewielka elastyczność.

Gdzie kupić rękawice jednorazowe? Oprócz aptek stacjonarnych ich sprzedaż prowadzą liczne sklepy internetowe. Na stronie https://czystyszop.pl/13-rekawiczki znaleźć można różne typy produktów, kupując je w wygodnych opakowaniach zbiorczych.

Kiedy przydadzą się jednorazowe rękawice?

Rękawiczki jednorazowe wykorzystywane są w szpitalach, placówkach medycznych, gabinetach kosmetycznych, czy salonach tatuażu. Noszą je sprzedawcy żywności, fryzjerzy, a także kucharze. Akcesoria higieniczne przydają się także w warunkach domowych. Warto zakładać je między innymi do sprzątania, separując skórę dłoni od środków czystości o działaniu drażniącym. Można ich używać także podczas gotowania potraw barwiących skórę lub pozostawiających na niej tłuste ślady. Rękawiczki jednorazowe dobrze stosować także podczas czyszczenia tapicerki, czy wykonywania prac ogrodowych.

Szerokie zastosowanie rękawic jednorazowych sprawia, że warto je mieć w swoim domu. Różne typy tych akcesoriów higienicznych pozwalają dobrać je w zależności od wykonywanej czynności. Rękawice kupić można m.in. w sklepach internetowych w opakowaniach zbiorczych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here