Które programy o zdrowiu warto oglądać?

0
834

Każdy z nas chce być zdrowy, nie cierpieć na żadne choroby i żyć jak najdłużej. O tym, co zrobić, żeby mieć dobrą odporność można przeczytać w wielu publikacjach, ale tematyka zdrowotna poruszana jest również w telewizji. Podpowiadamy, które programy o zdrowiu warto oglądać.

Programy o zdrowiu – gdzie ich szukać?

Programy poruszające temat zdrowia znaleźć można w telewizji na większości kanałów. Jednak nie zawsze mamy czas i możliwości, by patrzeć na nie wtedy, kiedy są emitowane. Na szczęście programy o zdrowiu dostępne w Player można oglądać o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu niezależnie od tego, kiedy mamy wolną chwilę, czekają tam na nas materiały znane z telewizji. W jednym miejscu są wszystkie programy poruszające interesującą nas tematykę. W tym wypadku materiały o zdrowiu i urodzie. Co możemy oglądać?

Jakie programy o zdrowiu mamy do wyboru?

Oferta programów o zdrowiu jest bardzo różnorodna. Materiały poruszające tę tematykę różnią się między sobą. Co jest do wyboru? Dużą grupę programów telewizyjnych o zdrowiu stanowią te, które dotyczą zdrowego odżywiania się. Obejrzeć można „Wiem, co kupuję”, „Wiem, co jem”, „Zdrowo dla odmiany”, z których dowiedzieć się da, jak dokonywać dobrych wyborów zakupowych w trosce o własne zdrowie. Co więcej, z programu „Twój portfel nasza dieta” można czerpać informacje na temat tego, jak zdrowo się odżywiać nie wydając dużo pieniędzy.

Kolejną dużą grupą programów o zdrowiu są materiały nagrane po to, by zachęcić widzów do aktywności fizycznej. Bez względu na wiek, płeć i wagę, da się znaleźć ogólnorozwojowe ćwiczenia. Aktywność fizyczna leży u podstawy piramidy żywienia, więc nie można jej pominąć, gdy chce się zadbać o własne zdrowie. Ćwiczyć można z programem „Zeszyt ćwiczeń”, „Wstajemy razem”, „Lady Fit”. „EWOlucja”.

O tematyce zdrowia są programy takie jak: „Bez diagnozy”, w którym rozwiązywane są potencjalnie nierozwiązywalne zagadki medyczne, „Cegiełka zdrowia” o chorobach cywilizacyjnych, „Grunt to zdrowie” o tym, jak zatroszczyć się o własne zdrowie.

Do wyboru są także programy poświęcone medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. W nich najczęściej prezentowane są problemy, z jakimi mierzyli się bohaterowie przed interwencją lekarską, leczenie i jego efekty. Obejrzeć można „Bez skazy”, „Doktor B.”, „Klinika nez tajemnic”. „Klinika naturalnego piękna”.

Zobaczyć można wiele programów o utracie kilogramów i metamorfozach: „Agentka do zadań specjalnych”, „Kasia Bosacka cudnie chudnie”, „Rozenek cudnie chudnie”. Pokazują, że da się w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Nadwaga i otyłość przyczyniają się do powstania chorób.

Programy o zdrowiu, to również te z działu Uroda: „Beauty ekspert”, „SOS uroda”, „Warsztat urody”. Troszcząc się o właściwą pielęgnację skóry, można zapobiec chorobom. Zwłaszcza tym dermatologicznym.

Które programy o zdrowiu warto oglądać?

Oczywiście przytoczone powyżej programy o zdrowiu to nie wszystko, a jedynie przykłady produkcji, jakie możemy obejrzeć. Które z nich warto włączyć? Z pewnością te, które traktują o zdrowiu w sposób holistyczny. Warto oglądać materiały, z których można dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie. Świetnie na co dzień są również produkcje, które pomagają w ćwiczeniach. Programy poświęcone chirurgii plastycznej, historie metamorfoz osób, które schudły lub wyszły z poważnych chorób, mogą być motywacją do zatroszczenia się o swoje zdrowie.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here