Gdzie jest punkt g – jak go znaleźć?

0
2764

Punkt G przez wieki budził ogromne zainteresowanie. Usilnie poszukiwali go panowie, którzy chcieli doprowadzić swoje kobiety do nieziemskich rozkoszy. Okazało się jednak, że punkt G występuje nie tylko w ciele kobiety, ale i mężczyzny. U obydwóch płci stymulacja punktu G powoduje silne doznania erotyczne. U kobiet punk G zlokalizowany jest wewnątrz pochwy, u mężczyzn jest prostatą. Zobacz, czym dokładnie jest punkt G i jak go stymulować.

Punkt G to inaczej punkt Gräfenberga. Po raz pierwszy został opisany przez niemieckiego lekarza Ernst Gräfenberg w 1957 r. i dotyczył kobiecego ciała. Obecnie wiemy, że punkt G dotyczy mężczyzn. Punkt G w zależności od płci występuje w innym miejscu, wygląda inaczej oraz pełni inną funkcję. To jednak co łączy kobiety i męski punkt G to wrażliwość na stymulację oraz produkcja ejakulatu.

Męski punkt G – gdzie go znaleźć?

Punkt G u mężczyzn to prostata, czyli gruczoł krokowy. Prostata u mężczyzn odpowiada za produkcję płynu, w którym znajdują się plemniki. Oznacza to, że odpowiada ona za zdolność mężczyzny do prokreacji. Prostata jest częścią układu moczowo-płciowego, przypomina spłaszczony stożek i ma rozmiar orzecha włoskiego. Punkt G znajduje się w miednicy mniejszej, w okolicach krocza, pod pęcherzem moczowym w odbycie. Można go wyczuć palcami – wskazującym i środkowym. Aby to było możliwe, należy wysunąć delikatnie palce do odbytu na głębokość 6-8 centymetrów. Męski punkt G można wyczuć po zgrubieniu, które kształtem i wielkością przypomina śliwkę. Chcąc wyczuć męski punkt G, palce należy zwilżyć lubrykantem, ponieważ śluzówka odbytu sama się nie nawilża i może to powodować otarcia.

Jak stymulować męski punkt G?

Symulacja męskiego punktu G opiera się na masowaniu i uciskaniu prostaty palcami. Zaleca się, aby bezpośrednio przed nią wykonać lewatywę. Punkt G u panów można również pobudzać za pomocą rozmaitych gadżetów erotycznych. Należy pamiętać, że stymulacja musi być delikatna, poprzedzona odpowiednim nawilżeniem oraz rozluźnieniem mięśni. Panowie powinni się również odpowiednio nastawić psychicznie – wielu mężczyzn ma obawy przed penetracją odbytu placami i się na nią nie godzi. Seksuolodzy polecają jednak, aby się przełamać, bowiem stymulacja prostaty jest intensywnym bodźcem seksu lanym, który pomoże osiągnąć orgazm.

Męski punkt G a zdrowie

Stymulacja prostaty jest nie tylko bodźcem erotycznym, ale i zabiegiem profilaktyki zdrowotnej. Wraz z wiekiem ma skłonność do rozrostu, co wywołuje zmiany chorobowe. Wówczas zalecane jest uciskanie prostaty, aby udrożnić kanaliki produkujące ejakulat. Zdrowotny masaż prostaty nie ma nic wspólnego z miłosnymi igraszkami.

Punkt G u kobiet – gdzie go znaleźć?

Kobiety punkt G stanowi dużą tajemnicę. Nie ma jego jednoznacznej definicji, nieznane jest tego umiejscowienie. Przyjmuje się, że kobiecy punkt G znajdźmy w obszarze wewnątrz pochwy. Przypomina on gąbczastą wypukłość w wielkości 1,5 do 2 centymetrów. Panowie powinni pamiętać, że punkt G u każdej kobiety może występować w innym miejscach, nie ma więc jednego przepisu na jego odnalezienie. Zazwyczaj za punkt G można uznać całe okolice pochwy, która intensywnie reaguje na pieszczoty. Jako inne umiejscowienie kobiecego punktu G seksuolodzy wskazują wnętrze pochwy, a dokładnie jej przednią ścianę w odległości od 2 do 5 cm od wejścia. Miejsce to nazywane jest sufitem pochwy. Do odnalezienia punktu G najlepiej użyć dwóch palców (środkowego i wskazującego). Poszukiwania wymagają czasu, cierpliwości i zręczności. Aby zakończyły się one sukcesem, kobieta powinna przyjąć pozycję, która ograniczy spięte mięśnie i ułatwi swobodny dostęp do pochwy. Palce wsuwa się do niej delikatnie (można je nawilżyć żelem intymnym) i opuszkami porusza po suficie pochwy do czasu, aż znajdzie się niewielką, pofałdowaną wypukłość.

Kobiecy punkt G sprawia wiele trudności, bowiem nie zawsze udaje się go odnaleźć. W związku z tym wiele kobiet decyduje się na zabieg augmentacji punktu G. Jest on wykonywany w gabinetach ginekologii praktycznie i polega na powiększeniu punktu G. W tym celu wstrzykuje się do niego odpowiednie substancje, które uwydatniają i uwrażliwiają go na bodźce.

Jak stymulować kobiety punkt G?

Pobudzanie kobiecego punktu G polega na masowaniu i uciskaniu gąbczastej struktury wewnątrz pochwy. Stymulacja sprawia, że punkt G powiększa się dwukrotnie i delikatnie pulsuje. Masaż można wykonywać palcami lub gadżetami erotycznymi np. wibratorem. Punkt G może być też stymulowany podczas stosunku poprzez penetrację w odpowiedniej pozycji.

Masaż kobiecego punktu G prowadzi do silnego pobudzenia seksualnego, a w konsekwencji orgazmu. U większości kobiet w pierwszej fazie stymulacji występuje parcie na mocz, co sprawia, że rezygnują one z pieszczot ze względu na dyskomfort. W takich sytuacjach zalecane jest przerwanie na chwilę miłosnej gry i opróżnianie pęcherza. Powrót do pieszczot i dalsza stymulacja punktu G kończy się orgazmem pochwowym.

Pobudzanie i stymulacja punktu G daje partnerowi niesamowitą rozkosz. Jego odnalezienie nie zawsze jest jednak łatwe. Często poszukiwania punktu G wymagają wiele czasu, szczególnie u kobiet. Nie warto jednak z nich rezygnować i poddawać się po pierwszych nieudanych próbach – późniejsza rozkosz wynagradza czas prób.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here