Co na prezent dla rowerzysty? Butelki filtrujące, smartband i nawigacja GPS

0
1371

Wybór odpowiedniego prezentu przeważnie wymaga długich godzin przeglądania propozycji i rozmyślania. Nieco łatwiej jest, jeśli obdarowywany ma specyficzne hobby – wtedy krąg potencjalnych podarunków się zawęża. Dzisiaj zastanowimy się, co kupić fanowi rowerowych wycieczek, choć niekoniecznie zawodowemu rowerzyście. Czy warto wybrać butelki filtrujące, a może smartband?

Tego nie kupuj rowerzyście!

Zanim przejdziemy do propozycji prezentów, sprawdźmy, czego rowerzyście kupować nie warto. Wśród takich przedmiotów znajduje się grupa akcesoriów, które obdarowywany prawdopodobnie woli wybierać sam.

Jedną z nich są części. Jeśli nie do końca wiesz, jaki model roweru posiada Twój bliski, lepiej nie kupuj elementów tego pojazdu. Obdarowany sam najlepiej wie, co chce ulepszyć w swoim sprzęcie, a więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki prezent dla sportowca będzie po prostu nietrafiony.

Bywa, że dobrym pomysłem nie jest też podarowanie ubrania na rower czy ochraniaczy – takie akcesoria najczęściej znajdują się już w asortymencie sportowca, i szansa, że je „zdublujemy” jest spora.

Prezent dla rowerzysty – co kupić?

Jaki więc prezent dla sportowca będzie trafiony? Wybór jest ogromny. Od zimowych rękawiczek, przez gogle, po środki do mycia roweru. My przyjrzymy się akcesoriom, które są łatwodostępne, a rowerzyście posłużą nie tylko podczas podróży, ale i uprawiania sportu czy nawet w domu.

Butelki filtrujące

Pierwszym prezentem, który przypadnie do gustu rowerzyście, jest butelka filtrująca. Dzbanki i butelki filtrujące od kilku lat zyskują coraz większą popularność. Pozwalają zmniejszyć ilość generowanego plastiku, a także zaoszczędzić. Butelka z filtrem węglowym jest niezwykle praktyczna. Nie musimy martwić się o to, gdzie kupimy kolejną butelkę z wodą, a jedynie napełnić pojemnik tam, gdzie będziemy mieć akurat dostęp do wody, czy to przed wyjściem z domu, w publicznej toalecie czy jednym z kraników z wodą rozstawionych w mieście. Sprawdź butelki filtrujące – https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/filtrydowody/butelkifiltrujace.html – być może jedna z nich okaże się strzałem w dziesiątkę?

Nawigacja na rower

Tym, którzy na rower wybierają się w nowe miejsca i lubią zwiedzać bliższe i dalsze okolice, z pewnością przyda się nawigacja GPS. Zdecydowanie najlepiej kupić model przeznaczony do jazdy na rowerze. Ułatwi planowanie tras, podział drogi na odcinki, a także pozwoli poznać nowe ścieżki, których być może sami byśmy nie odkryli.

Smartband

Smartbandy to świetni towarzysze sportowców – zarówno tych zawodowych, jak i amatorów. W czym pomaga im smartband? To niewielkie urządzenie zmierzy przebyty przez nas dystans i liczbę kroków. Kontroluje i zapisuje tętno, spalane kalorie, a nawet monitoruje sen. Dzięki niemu możemy też ograniczyć korzystanie ze smartfona. Na małym ekranie smartbanda wyświetli się powiadomienie, gdy dostaniemy SMS-a czy wiadomość na Messengerze. Smartband to niewielki wydatek na sprzęt, który pozwoli monitorować postępy w treningach i zmotywuje do ćwiczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here