Pozytywne skutki rzucenia palenia

0
1425

Palenie tytoniu to zgubny nałóg, który przynosi wiele szkód dla organizmu palacza. O jego negatywnych skutkach nie trzeba nikogo przekonywać, od lat lekarze biją na alarm i ostrzegają o szkodliwości tej wciąż popularnej używki. Substancje zawarte w papierosowym dymie nie tylko wpływają bowiem niekorzystnie na układ oddechowy, zwiększając ryzyko zachorowania na choroby płuc i oskrzeli, ale także nie pozostają bez wpływu na inne układy znajdujące się w ciele człowieka. Przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma oskrzelowa, a nierzadko nawet nowotwór płuc, krtani czy przełyku to choroby, które mogą pojawić się w następstwie palenia tytoniu. Paląc, nie dodajemy sobie także urody. Pożółkłe zęby, ziemista, niezdrowo wyglądająca cera to także efekt uboczny nałogu. Nie warto więc tracić zdrowia i urody dla chwilowej przyjemności, jaką pozornie daje dymek papierosowy. Rzucenie palenia to najlepsza decyzja, jaką powinien jak najszybciej podjąć każdy palacz.

Rzuć palenie, będziesz zdrowszy

Decyzja o zaprzestaniu palenia z pozoru jest bardzo prosta. Wystarczy mieć silną wolę i mocne postanowienie zerwania z nałogiem. W rzeczywistości nie jest to jednak takie łatwe. Palenie papierosów silnie uzależnia i już po kilku godzinach od wypalenia ostatniego papierosa pojawia się głód nikotynowy, z którym trudno sobie poradzić. Rozstanie z nałogiem często więc kończy się fiaskiem i palacz szybko powraca do palenia. Nie potrafi bowiem poradzić sobie ze skutkami, jakie pojawiają się krótko po rzuceniu palenia. Rozdrażnienie, problemy z koncentracją, a przede wszystkim zwiększony apetyt to najczęstsze z nich. Na szczęście można temu skutecznie zaradzić, sięgając po odpowiednie środki, które pomogą złagodzić niepożądane efekty pojawiające się po zerwaniu z nałogiem. Tabletki Recigar to jeden z nich. Skutecznie wspomagają terapię antynikotynową i ułatwiają rzucenie palenia.

Rozstanie z nałogiem służy zdrowiu

Z chwilą, kiedy palacz zrywa ze zgubnym nałogiem, w jego organizmie szybko następują korzystne zmiany. Pozytywne skutki rzucania palenia pojawiają się już po kilku godzinach od wypalenia ostatniego papierosa. Według specjalistów w pierwszych dniach po rozstaniu z nałogiem w organizmie palacza można zaobserwować:

– zmniejszenie tętna i wyrównanie ciśnienia krwi
– wzrost stężenia tlenu we krwi i znaczną poprawę krążenia
– wyostrzenie zmysłu smaku i zapachu
– poprawę pracy układu oddechowego

Po kilkunastu dniach poprawia się także ogólna wydolność organizmu, a co się z tym wiąże, kondycja. Rzucenie palenia odbija się także korzystnie na urodzie. Skóra odzyskuje naturalny, zdrowy koloryt i blask, jest także znacznie lepiej nawilżona. Zęby staja się bielsze, stopniowo znikają mało efektowne przebarwienia. Rozstanie z nałogiem choć nie łatwe, przynosi więc same pozytywne efekty. Sine postanowienie rozstania się z nim i zastosowanie środków wspomagających leczenie uzależnienia od nikotyny raz na zawsze pozwoli skutecznie rzucić palenie i cieszyć się lepszym zdrowiem oraz świetnym samopoczuciem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here