Płyn micelarny – idealny do demakijażu

0
1385

Płyn micelarny to kosmetyki, który w ostatnich latach zyskał dużą popularność. Postrzegany jest jako wielobiegunowy preparat pozwalający kompleksowo zadbać o urodę oraz pielęgnować cerę twarzy. Płyn micelarny ma zastąpić mleczko, żel, tonika oraz płyn do demakijażu. Jego szerokie zastosowanie sprawia, że można znaleźć go w kosmetyce niemal każdej kobiety. Czy jednak faktycznie płyn micelarny posiada takie właściwości, o jakie się go podejrzewa? Nie wszyscy kosmetolodzy są co to tego zgodni. Zobacz, czy warto stosować płyn micelarny do demakijażu i nie tylko.

Płyn micelarny łączy w sobie właściwości odświeżającego toniki, dwufazowego płynu do demakijażu oraz oczyszczającego mleczka. Pozwala szybko pozbyć się zanieczyszczeń z cery twarzy oraz usunąć resztki kolorowych kosmetyków, nawet tych wodoodpornych. Kobiety lubią go za sprawne i skuteczne działanie. Czy jednak demakijaż płynem mineralnym jest skuteczniejszy od trakcyjnego kilku etapowego oczyszczenia twarzy?

Czym jest płyn micelarny?

Płyn micelarny jest roztworem wodnym zawierającym tzw. micele. Tym mianem określa się zorganizowane w kulistą formę cząsteczki, posiadające właściwości hydrofilowe i lipofobowe (w zawietrznej części), a także hydrofobowe i lipofilowe w części wewnętrznej. W zawiązku z taką budową chemiczną płyn micelarny wchodzi w reakcje z cząsteczkami sebum czy tłustych kosmetyków i zanieczyszczenia te rozpuszcza w wodzie.

Płyny mineralne, które obecnie sprzedawane są przez koncerny kosmetyczne, dodatkowo uzupełniane są substancjami aktywnymi. Dzięki temu kosmetyk ma o wiele szersze działanie niż to opisane powyżej. Składniki aktywne w płynie micelarnym mogą być bardzo różne i to od nich zależy, do jakiego rodzaju cery roztwór wodny będzie przeznaczony. Elementy te sprawiają także, że płyn micelarny nie tylko oczyszcza skórę, ale może na nią działa antyseptycznie, ściągająco, nawilżająco, neutralizująco lub wzmacniająco.

Płyn micelarny – kiedy go stosować?

Płyn micelarny jest naturalnym i delikatnym kosmetykiem. Dzięki temu, że nie zawiera alkoholu, barwników czy parabanków, nie podrażnia skóry, nie powoduje alergii i nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka. Jego delikatna formuła pozwala stosować go do pielęgnacji każdego rodzaju cery, nawet tej z problemami, atopowej czy nadwrażliwej. Płyn micelarny można wykorzystywać do:

  • porannego odświeżenia skóry i przygotowania jej do nałożenia kolorowych kosmetyków,
  • dokładnego demakijażu, również oczu,
  • oczyszczenia skóry z sebum i zanieczyszczeń po całym dniu.

Jak stosować płyn micelarny do demakijażu?

Stosowanie płynu micelarnego do demakijażu czy innych czynności pielęgnacyjnych, jest niezwykle proste. Wystarczy niewielka ilość roztworu nanieść na wacik kosmetyczny i delikatni przecierać nim twarz. W czasie zmywania zanieczyszczenie nie trzeba mocno naciskać czy pocierać naskórka, bowiem micele same przyciągną wszystkie zabrudzenia. Wykorzystując płyn micelarny do demakijażu oczu, należy przytrzymać wacik kosmetyczny nasączony roztworem na zamkniętej powiece przez kilka sekund. Demakijaż płynem micelarnym wykonuje się do czasu, aż wacik będzie całkowicie czysty. Jest to sygnał, że skóra została dokładnie oczyszczona i można na nią nakładać kremy czy serum.

Płyn micelarny do demakijażu – jak działa?

Tradycyjnie oczyszczanie twarzy odbywa się w kilku etapach. Aby je przeprowadzić, konieczne jest posiadanie kilku kosmetyków: żelu, toniku oraz mleczka do demakijażu. Wszystkie te preparaty można zastąpić jednym, czyli płynem mineralnym. Jest on najmniej inwazyjny ze wszystkich produktów, a przy tym pozwala na skuteczne oczyszczenie cery z kolorowych kosmetyków i zabrudzeń po całym dniu. Podobne działanie ma mleczko do demakijażu. Ma ono tłustą formułę, która pozwala na skuteczne usunięcie serum oraz makijaż, ale wymaga zmycia ze skóry. Mleczko usuwa się żelem lub delikatnym mydłem o właściwych otwierających pory i oczyszczających. Następnym krokiem w trakcyjnym usuwaniu makijażu jest przetarcie twarzy tonikiem, który zwęża pory, działa antyseptycznie i ściągająco. Płyn micelarny działa na innych zasadach.

W przeciwieństwie do mleczka kosmetycznego płyn micelarny nie jest kosmetykiem, który należy zmywać. Nie pozostawia on na skórze tłustej warstwy. Przy demakijażu płynem mineralnym nie ma konieczności stosowania żeli czy mydła, ponieważ sam roztwór już działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i przywraca skórze naturalne pH.

Płyn micelarny a demakijaż oczu

Płyn micelarny sprawnie sprawdzi się jako środek do demakijażu oczu. Posiada on właściwości dwufazowego płynu do demakijażu oczu, dzięki temu, że zawiera substancje o charakterze tłuszczowym i wodnym. Można zastosować go do zmywania wodoodpornych kosmetyków, ponieważ wnika głęboko w warstwy skóry i usuwa wszelkie zabrudzenia i makijaż. Dużym plusem demakijażu oczu płynem mineralnym jest fakt, że nie pozostawia on tłustej warstwy oraz nie wysusza wadliwego naskórka. Wybierać płyn micelarny ze składnikami aktywnymi o działaniu odżywczym i nawilżającym zyskuje się dodatkową ochronę oraz efekt, jaki uzyskuje się po nakładaniu kremu pod oczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here