Plastyka warg sromowych

0
2064

W ostatnich latach można zaobserwować dość znaczący wzrost potrzeb na dokonywanie chirurgicznych zmian w obrębie okolic genitalnych u kobiet. Nie zawsze podyktowane jest to względami medycznymi (nieprawidłowa budowa waginy). Coraz częściej podstawą do chirurgicznej interwencji w ten delikatny obszar jest niezadowolenie i kompleksy kobiety, uważającej, że wygląd pochwy nie jest taki, jaki według niej być powinien.

Najczęstsze przyczyny operacji warg sromowych


Współczesna plastyka warg sromowych, pochwy czy krocza niemal w każdym przypadku pośrednio czy bezpośrednio ma za zadanie przyczynić się do wzrostu satysfakcji seksualnej, zarówno ze strony kobiety, jak i mężczyzny. Oto trzy najczęstsze powody, którymi kobiety argumentują potrzebę wykonania zabiegu na swoich narządach genitalnych:

– rozciągnięcie pochwy i warg sromowych (co najczęściej spowodowane jest licznymi ciążami i porodami),
– utrata elastyczności warg sromowych postępująca wraz z wiekiem,
– wąska pochwa, która jest przyczyną nie tylko braku seksualnej satysfakcji, ale również ogromnego bólu odczuwanego przez kobietę w czasie współżycia.

Na satysfakcję seksualną wpływ ma bardzo dużo czynników. Z pewnością nie sprzyja jej nieatrakcyjny wygląd pochwy czy brak odpowiedniej budowy płciowych narządów. Ratunkiem dla takich kobiet najczęściej staje się więc plastyka warg sromowych lub pochwy.

Zbyt małe wargi, zbyt wąska pochwa


Choć problem ze zbyt małymi wargami sromowymi czy bardzo wąską pochwą nie jest spotykany zbyt powszechnie, to jednak w pewnych sytuacjach się pojawia. Bardzo często w takich przypadkach zdarza się, że defekt koryguje się sam, wraz ze wzrostem poziomu aktywności seksualnej. Takie problemy tak naprawdę należy przeczekać i dopiero jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, zastanowić się nad chirurgiczną interwencją. Natomiast w przypadku zbyt dużych czy wręcz niesymetrycznych warg sromowych sytuacja staje się nieco poważniejsza. Między innymi dlatego, że defekty te dość znacząco mogą wpływać na obniżenie komfortu codziennego życia, między innymi poprzez sprawianie bólu w czasie wykonywania codziennych czynności, problemy z utrzymaniem właściwej higieny miejsc intymnych czy brak odczuwania przyjemności płynących z współżycia. W tym przypadku niemal konieczna staje się labioplastyka, czyli zabieg zmniejszenia i ewentualnego modelowania warg sromowych.

Drobna korekta


Nieprawidłowa budowa waginy jest medycznym powodem do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego okolicach intymnych. Jedna znacznie więcej kobiet decyduje się na plastykę okolic intymnych przede wszystkim ze względu na poprawę ich estetyki. Na tego rodzaju kosmetyczny zabieg decydują się najczęściej kobiety po kilku porodach, dla których wygląd ich war sromowych jest przyczyną bardzo dużego dyskomfortu. Jeszcze kilka lat temu plastyka okolic intymnych była czymś bardzo wstydliwym, uznawanym za niepotrzebne, dlatego też ta mało było dostępnej wiedzy na ten temat. Na szczęście uległo to dość znaczącej zmianie. Dziś wiele kobiet na długo przed zabiegiem zapoznanie się z jego przebiegiem i ewentualnymi skutkami ubocznymi.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here