Pierwsza wizyta u trychologa – jak się przygotować i co warto wiedzieć?

0
1266

Pierwszą wizytę u trychologa warto dobrze zaplanować. Odpowiedni plan działania może poskutkować tym, iż wizyta przebiegnie ekspresowo i w bardzo przyjemnej atmosferze. Specjaliści zwracają na to szczególną uwagę, więc z pewnością warto się ich słuchać i dostosować do podawanych wskazówek. Chodzi m.in. o pielęgnację włosów, usługi farbowania oraz wykonanie istotnych badań.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u trychologa? Przydatne porady

Przygotowując się do pierwszej wizyty u trychologa warto pamiętać o tym, aby nie myć włosów tuż przed udaniem się na wizytę do wybranego gabinetu. Można to zrobić na kilkanaście godzin przed planowaną wizytą (najlepiej około doby). Dzięki temu specjalista przeprowadzi fachowe badanie trychologiczne i uzyska bardzo wiarygodny obraz.

wizyty u trychologa

Jeśli chodzi o farbowanie własnych włosów warto zrobić to na około tydzień przed badaniem u trychologa. Farbowanie wykonywane w nieco późniejszym terminie może mieć niebagatelny wpływ na “zakłamanie” rzeczywistego obrazu stanu skóry głowy.

Trycholog Bydgoszcz cieszy się coraz większą popularnością, lecz warto zdawać sobie sprawę, że przed specjalistyczną konsultacją można wykonać kilka istotnych badań, w tym np.:

  • morfologia,
  • panel tarczycowy,
  • ferrytyna i żelazo.

Wyniki należy okazać bezpośrednio w gabinecie, dzięki czemu specjalista będzie miał wgląd w obecny stan zdrowia pacjenta i weźmie to pod lupę przy stawianiu diagnozy.

Trycholog Bydgoszcz

Wizyta u trychologa – czy jest się czego obawiać?

Przed wizytą u trychologa pacjenci bardzo często bywają zestresowani. Nie ma się czego obawiać, ponieważ badanie wykonywane w instytucie jest całkowicie bezinwazyjne i nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Trycholog korzysta wyłącznie z odpowiednio dobranych sprzętów i narzędzi, a konkretniej z kamerki trychologicznej oraz mikroskopu. W ten sposób bada stan włosów oraz skóry. To najkrótsza droga do wykrycia łojotokowego zapalenia skóry głowy, łuszczycy, przetłuszczania się włosów czy też łysienia na tle androgenowym.

Co najważniejsze w tym samym instytucie realizowane są różnorakie usługi z zakresu medycyny estetycznej (np. karboksyterapia oraz mezoterapia diamentowa), kosmetologii oraz podologii. Specjaliści działają na wielu płaszczyznach, a jeśli kogoś interesuje profesjonalna medycyna estetyczna Bydgoszcz wcale nie musi daleko szukać. Swoje potrzeby można zrealizować w jednym miejscu, w którym znajdziemy się pod czujnym okiem wykwalifikowanych fachowców. To niepowtarzalna szansa na zadbanie o włosy, skórę głowy, cerę oraz młodzieńczy wygląd.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here