Piaskowanie zębów

0
1402

Istnieje wiele sposobów dbania o zdrowe zęby. Samo mycie zębów może okazać się niewystarczające. Gromadzenie się kamienia nazębnego jest procesem jak najbardziej normalnym, może jednak być też oznaką choroby. O ile jest to proces naturalny, wystarczy okresowe usuwanie kamienia nazębnego i odbarwień za pomocą piaskowania.

Czym jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów jest procesem nieinwazyjnym i bezbolesnym. Jedynym możliwym powikłaniem piaskowania zębów może być podrażnienie zębów. Nie występuje to często, jest to marginalne ryzyko wystąpienia, jednakże zawsze należy o nim wspomnieć W procesie  piaskowania wykorzystuje się specjalną pompę, która pod wysokim ciśnieniem “bombarduje” zęby mieszanką specjalnego piasku oraz wody. Pozwala to na skuteczne usuwanie przebarwień i kamienia nazębnego, dając niemalże 100% skuteczność. Jest to o tyle ważne, iż oczyszczone zostają powierzchnie trudno dostępne dla szczoteczek czy też innych rozwiązań.

Jeszcze kilka lat temu stosowano środki piaskujące o nieprzyjemnym smaku, pozostawiający bardzo słony posmak w jamie ustnej przez wiele godzin po zabiegu piaskowania, który utrzymywał się nawet mimo kilkukrotnego mycia zębów czy też stosowania różnych rozwiązań. W dzisiejszych czasach dostępne są inne rozwiązania, dużo bardziej korzystne. Mowa tu chociażby o piaskach smakowych. Pacjenci mają do wyboru piaski stomatologiczne o smaku malinowym, pomarańczowym, cytrynowym, miętowym czy też czarnej porzeczki. Każdy więc znajdzie jakieś rozwiązanie dla siebie korzystne.

Jakie korzyści niesie piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów doskonale pozwala oczyścić zęby i pozbyć się przebarwień. Podczas piaskowania dociera się do miejsc trudno dostępnych, jak również doskonale dociera się do miejsc umiejscowienia implantów stomatologicznych. Poprawia to nie tylko estetykę uśmiechu, lecz także może minimalizować pojawianie się przykrego zapachu z ust.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here