Opieka fizjoterapeuty nad sportowcem

0
403

Sport to zdrowie – chyba każdy doskonale zna to przysłowie i po części się z nim zgadza. Nieco odmienne zdanie może mieć każdy, kto choć raz doznał kontuzji w związku z wykonywaną aktywnością fizyczną. W zależności od występującego urazu, ból może mieć różny charakter oraz intensywność – każdy wymaga konsultacji ze specjalistą. Najlepiej udać się do fizjoterapeuty sportowego, który po przeprowadzonej analizie wdroży najlepsze i najbardziej skuteczne rozwiązania, by pozbyć się bólu i dyskomfortu.

Profesjonalny fizjoterapeuta sportowy

Fizjoterapia sportowa jest specjalizacją, która sprawuje opiekę nad osobami prowadzącymi aktywny tryb życia, trenującymi konkretne dyscypliny sportowe. Ważne jest to, że fizjoterapeuta sportowy nie tylko leczy urazy, lecz doradza w kwestiach wykonywania efektywnych treningów i dostosowania ich intensywności. W tym drugim aspekcie chodzi o posiadane predyspozycje, jeżeli dopiero rozpoczyna się karierę sportową, należy to robić rozsądnie. Nie zużywać całej swojej energii od razu, lecz stopniowo wydłużać czas aktywności oraz jej intensywność. Ważną kwestią, na którą zwraca uwagę każdy fizjoterapeuta sportowy Ortorehasport Kraków jest dbanie o regenerację organizmu po skończonych aktywnościach. Pomoc sportowcom musi być profesjonalna, a może to zapewnić wyłącznie doświadczony i wykształcony fizjoterapeuta sportowy. Musi wiedzieć, na czym opiera się specyfika każdej dyscypliny sportowej, by właściwie kierować postępowaniem osoby ją wykonującej. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy zbliżają się najważniejsze zawody sportowe, do których trzeba się jak najlepiej przygotować. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, więc dopiero po realnej ocenie stanu zdrowia przez fizjoterapeutę, sportowiec może przystąpić do treningów przed startem. W przypadku, gdy doświadczył urazu lub kontuzji, uczestnictwo stoi pod znakiem zapytania.

fizjoterapeuta sportowy

Jakie zabiegi może wykonywać fizjoterapeuta sportowy?

Fizjoterapeuta sportowy w Ortorehasport Kraków może świadczyć określone usługi w zakresie wykonywania pewnych zabiegów. Liczy się dla niego nie tylko obecnie posiadane doświadczenie i wiedza, ale również dążenie do zdobywania nowych informacji i umiejętności. Podstawą jest świadczenie usług w oparciu o nowoczesne technologie i europejskie standardy w kwestii jakości i skuteczności przeprowadzanych zabiegów i terapii. Zaliczają się do nich terapie manualne, z wykorzystaniem fali uderzeniowej, treningi ćwiczące równowagę mięśniową, czy kinesiotaping. Zgodnie z wyznawaną filozofią leczenia, fizjoterapeuta sportowy z Ortorehasport Kraków skupia się przede wszystkim na człowieku, jego dobrym samopoczuciu i jak najlepszych przygotowaniu do wysiłku. Narażane na urazy układy mięśniowo-szkieletowe muszą być poddawane regularnym zabiegom zmniejszającym ryzyko pojawiania się kontuzji podczas uprawiania sportu. Specjalista w zakresie fizjoterapii robi wszystko, by powrót pacjenta do sprawności nastąpił jak najszybciej i nie odczuwał skutków urazu w przyszłości, czy jego powtórzenia.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here