Operacje plastyczne piersi – co trzeba o nich wiedzieć

0
1467

Kompleksy ma każdy z nas. W naszym wyglądzie zawsze można znaleźć ten element, który można byłoby poprawić. Duża część z kobiet jako taki element wskazuje piersi. Zbyt małe, za duże, nierówne – źródeł kompleksów związanych z biustem jest bardzo dużo. Część z pań z czasem akceptuje drobne niedoskonałości, inne decydują się na skorzystanie z pomocy chirurga plastycznego. Operacje plastyczne piersi należą do tych najczęściej wykonywanych, a informacji o nich poszukuje bardzo dużo osób. Jeśli i Ty jesteś jedną z nich, sprawdza podstawowe informacje na temat chirurgii plastycznej piersi.

Operacja plastyczna piersi – samoświadomości i przemyślana decyzja

Chirurgia plastyczna wielu osoba kojarzy się jako mało inwazyjne i niewymagające zabiegi, trzeba jednak pamiętać, że mimo że skupiają się one na estetyce ciała, to nadal są to zabiegi chirurgiczne. Ich wykonanie niesie za sobą zarówno plusy, jak i minuty, które ujawniają się w postaci skutków ubocznych i powikłań. Stąd też decyzja o operacji plastycznej piersi powinna być przemyślana i podjęta zgodnie ze sobą samą. Nie można wykonywać jej pod naciskiem męża, narzeczonego, czy chłopaka. Należy pamiętać, że zabieg oznacza ból pooperacyjny, blizny, które są naturalną konsekwencją interwencji chirurga, możliwość powikłań czy nie zadawalające efekty zabiegu. Warto także mieć świadomość, że operacja plastyczna piersi to spory wydatek i to ten nierefundowany przez NFZ. Dlatego też, przed udaniem się na zabieg trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Wskazane jest również skonsultowanie swojej decyzji z lekarzem, który powie czy pożądany efekt da się osiągnąć i jaką techniką.

Operacja plastyczna piersi – przeciwwskazania

Nawet, jeśli jesteś zdecydowana na wykonanie operacji plastycznej piersi, musisz pamiętać, że zabieg nie zawsze można wykonać. Przeciwskazaniem są choroby przewlekle, torbiele piesi lub inne zmiany wynikające z interwencji chirurgicznej. Przed operacją zawsze wykonuje się serie badań, które potwierdzają, czy stan zdrowia pozwolą na wykonanie zabiegu. Do podstawowych testów należy morfologia, RTG klatki piersiowej, EKG, ocena krzepliwości krwi, mammografia piersi.

Operacja plastyczna piersi – gdzie ją wykonać?

Operację plastyczną piersi przeprowadza się na własny koszt. Oznacza to, że nie można się udać do szpitala powiatowego czy wojewódzkiego i oczekiwać, że przyjmie nasz tam chirurg plastyczny. Takiego należy znaleźć samemu i dobrze do tego zadania podejść rozsądnie. Od umiejętności lekarza będzie zależeć powodzenie zabiegu i uzyskany efekt. Pierwszym krokiem w szukaniu dobrego chirurga plastycznego jest sprawdzenie, czy posiada on odpowiednie certyfikaty i należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych. Koniecznie trzeba też sprawdzić, czy specjalizuje się on w zabiegu, który chce się wykonać. W czasie szukania dobrze jest przejrzeć opinie innych pacjentów – bez problemu można je znaleźć w sieci np. na formach internetowych. Ostatnim krokiem jest udanie się na wizytę do wybranego lekarza. Dzięki niej przyjrzymy się profesjonalizmowi chirurga. W czasie wizyt dobrze jest zadawać pytania, zwróci uwagę czy chirurg opowiada o zabiegu, przedstawia plan leczenia oraz rzetelnie udziela informacji o możliwych powikłaniach. Dobrze jest też sprawdzić, czy i jak klinika zapewnia bezpieczeństwo w czasie operacji. Specjaliści ostrzegają także, że nasza czujność powinna zwrócić cena zabiegu – jeśli jest on nowoczesnym i z użyciem najnowszej aparatury niska cena jest podejrzenia i może oznacza, że operacja nie przebiega tak, jak opisują to broszury reklamowe.

Operacja plastyczna piersi – jakie są możliwości?

Operacja plastyczna pierwsi zazwyczaj ma wyeliminować defekty, które szpecą biust. W zakresie chirurgii plastycznej wyróżnia się takie zabiegi jak:

  • powiększenie piesi  – zabieg polega na wszczepieniu implantu silikonowego; przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. godzinę; w klinice zostaje się dobę, jednak szwy zdejmowane są dopiero po 2 tygodniach; powikłaniem może być alergia na ciało obce w organizmie; całość rekonwalescencji obejmuje aż 6 tygodni, a formę odzyskuje się po ok. 3 miesiącach; cena powiększenia piersi to ok. 8 tysięcy;
  • czasowe powiększenie piersi – to nowoczesna metoda powiększenia piersi, która polega na wykrzyknieniu gęstego żelu zawierającego kwas hialuronowy; żel w organizmie utrzymuje się ok. 2 lata; ta metoda stosowana jest do powiększania wyniosłości piersiowych czy niwelowania asymetrii biustu; zabieg uważany jest za mało inwazyjny, rekonwalescencja po nim trwa do kilku tygodni; cena operacji plastycznej piersi tego typu to ok. 14 tysięcy;
  • korekcja asymetrii piersi – zabieg przeprowadza się przy wyraźnej asymetrii piersi; koszt to 8-10 tysięcy;
  • zmniejszenie piersi – operacja polega na usunięciu części tkanki gruczołu piersiowego i skóry; blizny goją się do 2 tygodni; jest to jedna z najtrudniejszych operacji, w przypadku nieumiejętnego jej przeprowadzania może dojść do martwicy tkanek; po zabiegu zmieszczenia piersi kobieta nie może karmić dziecka; koszt operacji to ok.9 tysięcy;
  • podniesienie piersi – obejmuje usunięcie nadmiaru skóry, podniesienie i  odpowiednie ukształtowanie gruczołu piersiowego; koszt to ok. 7 tysięcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here