Odpowiednie nawilżenie po kąpieli słonecznej

0
2408

Wakacje to czas, kiedy skórę częściej niż zwykle wystawiamy na działanie słońca. Sprzyja temu piękna pogoda oraz czas wolny, który pozwala na oddawanie się kąpielom słonecznym. Chociaż opalać lubi się większość z nas, to należy pamiętać, że nie zawsze jest ono zdrowe. Aby zażywanie kąpieli słonecznych nie wpływa negatywnie na zdrowie, warto stosować kilka zasad. Należy również pamiętać, że o skórę należy dbać również po opalaniu. Dzięki temu opalenizna utrzyma się dłużej, a skóra nie będzie pomarszczona jak śliwka. Zobacz, jak i czym nawilżać skórę po opalaniu.

Opalanie sprawia, że skóra przybiera piękny brązowy odcień. Jednak promieni słoneczne nie tylko wpływają na odcień skóry, ale i na jej kondycję. Przede wszystkim po kontakcie z promieniami słonecznymi skóra staje się przesuszona. Stąd też w dbaniu o skórę po opalaniu, należy przede wszystkim postawić na nawilżenie. Pierwsze zabiegi dobrze jest rozpocząć od razu po zejściu ze słońca. Pielęgnacje powinno rozpocząć się od letniego prysznica, który pomoże zmyć sól morską, piasek, pot oraz pozostałości kosmetyków do opalania. Tak przygotowana skóra będzie gotowa do dalszych zabiegów nawilżających i regenerujących.

Nawilżenie skóry po opalaniu – jakie kosmetyki wybrać?

Zdrowe opalanie wymaga, aby systematycznie stosować kosmetyki do opalania. Kremy  filtrem pozwolą chronić skórę przed poparzeniem i wyeliminują pieczenie oraz przebarwienia. Jednak, nawet gdy posmarujemy skórę preparatami ochronnymi, to po kontakcie ze słońcem jest ona porażona. Aby zniwelować to podrażnienie, konieczne jest nawilżenie skóry po opalaniu. Zabieg nawilżające można wykonać  w domu ogólnodostępnymi kosmetykami. Po jakie warto sięgnąć?

Kremy nawilżające po opalaniu

Kremy z mocznikiem i alantoiną – do nawilżenia skóry po opalaniu najlepiej wybierać kosmetyki o lekkiej konsystencji; łagodzą one skutki wystawiania ciała na działanie promieni słonecznych oraz ukoi podrażnienie i zaczerwieniania; kremy z mocznikiem pozwalają wygładzić skórę i zapobiegają jej łuszczeniu się; dodatkową zaletą tego typu kosmetyków jest to, że przedłużają trwałość opalenizny; kremy z mocznikiem, lipidami, kawasami oraz kwasem hialuronowym magazynują wodę i wychwytują ją, pozwalając skutecznie nawilżyć skórę po opalaniu.

Nawilżenie skóry po opalaniu gwarantuje też kosmetyki zawierające alantoinę, d-panthenol i składniki łagodzące np. aloes czy wideo termalna. W kremach nawilżających skórę po opalaniu warto też szukać witamin A,  E i C. Mają one właściwości hamujące rozwój wolnych rodników oraz proces starzenia się skóry.

Kremy nawilżające na opaloną skórę należy nakładać z głową. Zbyt gruba warstwa sprawi, że aktywne składniki nie będą mogły się wchłonąć. Zaleca się stosowanie kremów kilka razy dziennie oraz nakładanie ich na noc (w czasie nocnego odpoczynku skóra najlepiej się regeneruje). Po kremy nawilżające po opalaniu najlepiej sięgnąć zaraz po oczyszczeniu skóry z piasku i słonej wody.

Maski regeneracyjne po opalaniu

W nawilżeniu skóry po opalaniu pomogą także maski regenerujące. Najlepiej sięgać po maski zawierające kwas hialuronowy, wodę termalną, koenzym 10, olejek z kiełków pszenicy, ziarna wiesiołka, wyciąg z ogórecznika lekarskiego. Substancje te mają właściwości odżywcze i nawilżające. Podobnie działają też kapsułki z witaminą E i A. Maski rekreacyjne po opalaniu należy stosować minimum na drugi dzień po zaprzestaniu kąpieli słonecznych.

Mgiełki w atomizerze

Po opalaniu dobrze jest także sięgnąć po mgiełki. Jej stosowanie pozwala na ukojenie skóry. Trzeba jednak pamiętać, że mgiełki nie można zostawiać do wchłonięcia się, ponieważ przesuszają skórę. Nadmiar wody można zebrać chusteczką.

Nawilżenie skóry po opalaniu: domowe sposoby

Jeśli pod ręką nie masz kosmetyków drogeryjnych, skórę po opalaniu możesz zregenerować, korzystając z domowych sposobów. Są to sprawdzone sposoby, które przynoszą ukojenie, likwidują zaczerwienienie oraz przesuszenie. Do najpopularniejszych domowych sposobów na nawilżenie skóry po opalaniu należy:

  • przykładanie zimnych okładów z produktów mlecznych takich jak maślanka, jogurt czy zsiadłe mleko;
  • stosowanie wody mineralnej z cytryną lub sokiem z ogórka jako mgiełki na przesuszoną skórę;
  • okłady z soku z aloesu, które przyspieszą regenerację oraz zapobiegną złuszczaniu się naskórka;
  • kąpiel w mleku – do wykonania kąpieli potrzeb 2 litry tłustego mleka, 2 łyżki oliwy oraz 1 łyżkę miodu; kąpieli należy zażywać przez 15 minut, a po wyjściu z niej nie spłukiwać ciała, a jedynie osuszyć je ręcznikiem.

Nawilżenie skóry po opalaniu – nie tylko od zewnątrz

Nawilżenie skóry po opalaniu powinno odbywać się nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Należy więc pamiętać o piciu dużej ilości wody mineralnej. Pozwoli to nawilżyć skórę w jej głębokich warstwa. Dzienne zapotrzebowanie to od 1,5 do 2 litrów, ale przy intensywnym wystawaniu ciała na słońce może ono wzrosnąć. Po wodę należy sięgać więc jak najczęściej. Woda dostarczana do organizmu nie tylko nawilży skórę po opalaniu, ale i poprawia trawienie, przyspiesza usuwanie toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here