Odmładzanie twarzy – nie czekaj z nim zbyt długo

0
1620

Młoda, promienna i zadbana twarz to wizytówka każdego z nas. Wygląd twarzy stanowi odbicie naszego stylu życia oraz sposobu, w jaki pielęgnujemy skórę; nie musi być natomiast odbiciem naszego rzeczywistego wieku. Do naszej dyspozycji pozostają bowiem niezwykle skuteczne zabiegi odmładzające, które pozawalają zatrzymać czas, a nawet go cofnąć. O tym, jakie są najchętniej wybieranie zabiegi odmładzające na twarz porozmawiamy z Dr Kopcyńską ekspertem Medycyny estetycznej w klinice Neonia z Krakowa.

– Kiedyś odmładzanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej zarezerwowane było wyłącznie dla gwiazd. Dziś natomiast na taką kurację odmładzającą może pozwolić sobie każdy z nas – i ochoczo z tego korzystamy. Krem wygładzający zmarszczki to dziś za mało?

 

Ogromna popularność zabiegów odmładzających wcale nie dziwi. Odmładzanie w gabinecie medycyny estetycznej jest dziś doskonale dostępne i coraz tańsze, a zapewnia uzyskanie spektakularnego efektu odmładzającego w krótkim czasie. Żadna pielęgnacja w domu, nawet z wykorzystaniem najdroższych kremów nie zapewni takiego efektu. Nie namawiam oczywiście do rezygnacji ze stosowania kremów odmładzających, gdyż jest to niezbędny element codziennej pielęgnacji skóry, jednak kompleksową profilaktykę anti – aging oraz redukowanie oznak upływającego czasu zapewniają wyłącznie profesjonalne zabiegi.

 

– Czym kierować się podczas wyboru zabiegów odmładzania twarzy?

 

Indywidualny plan terapii ustalany jest podczas konsultacji lekarskiej w gabinecie medycyny estetycznej. Wówczas lekarz dermatolog analizuje stan skóry, poznaje oczekiwania pacjenta i wyklucza ewentualne przeciwwskazania do wykonania poszczególnych zabiegów. Zauważalną tendencją jest jak najmniej inwazyjne odmładzanie twarzy – uwielbiane przez pacjentów zabiegi to takie, które nie wymagają użycia skalpela, długotrwałej rekonwalescencji. Jednocześnie – zabiegi te powinny zapewniać uzyskanie naturalnego efektu; a o takim mówimy wówczas, gdy zauważalne jest odmłodzenie twarzy, ale trudno domyślić się, że jest to efekt interwencji specjalisty z gabinetu medycyny estetycznej. Wśród zabiegów medycyny estetycznej, które łączą w sobie niewielką inwazyjność z możliwością uzyskania spektakularnego efektu odmłodzenia wymienić należy: mezoterapię igłową, Dermapen, osocze bogatopłytkowe, laseroterapię, a także modelowanie owalu twarzy https://drkopycinska.krakow.pl/zabiegi/wolumetria-twarzy/ przy pomocy nici PDO lub wypełniaczy. Jako wypełniacz wykorzystać można kwas hialuronowy, a także hydroksyapatyt wapnia o właściwościach biostymulujących.

 

– Jakie są zatem najchętniej wybierane zabiegi odmładzające na twarz?

 

Większość najpopularniejszych zabiegów odmładzających polega na pobudzeniu procesów regeneracji skóry oraz stymulowania syntezy włókien kolagenowych, co przekłada się na zwiększenie gęstości skóry, jej ujędrnienie i odmłodzenie. Taka zaawansowana rewitalizacja skóry i jej remodeling jest efektem m. in. kontrolowanego nakłuwania skóry na określoną głębokość, niekiedy połączoną z aplikowaniem na skórę preparatów odmładzających. W taki sposób działają zabiegi Dermapen 4, mezoterapia igłowa czy wampirzy lifting. Kontrolowane mikrouszkodzenia skóry towarzyszą także użycia lasera frakcyjnego ablacyjnego lub nieablacyjnego.

zabieg laserowy

 

– Omówmy zatem pokrótce każdy z tych zabiegów umożliwiających odmłodzenie twarzy.

 

Mezoterapia igłowa https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa-krakow/ to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry w celu wprowadzenia preparatów o odpowiednio skomponowanym składzie. Na skórę oddziałują wówczas dwa rodzaje bodźców: samo nakłuwanie skóry, stanowiące impuls do pobudzenia procesów regeneracyjnych, a także penetracja w głąb skóry substancji czynnych. Dzięki pokonaniu bariery naskórka, związki aktywne działają o wiele skuteczniej. Ostatecznie – skóra staje się promienna, gęstsza, drobne zmarszczki czy rozszerzone pory stają się mniej widoczne. Także zabieg z osoczem bogatopłytkowym polega na śródskórnym wprowadzaniu preparatu odżywczego – tym razem jest to osocze pozyskane z krwi pacjenta. Osocze to wyróżnia się ogromną koncentracją płytek krwi, czynników wzrostu oraz komórek macierzystych. To dlatego wampirzy lifting uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających. Osocze bogatopłytkowe oraz mezoterapia igłowa doskonale sprawdzają się także w terapii łączonej, np. wykonywane naprzemiennie z karboksyterapią czy peelingami chemicznymi.

 

– A na czym polega zabieg Dermapen 4?

 

Dermapen 4 to najbardziej zaawansowana technologia kontrolowanego, niezwykle precyzyjnego nakłuwania skóry. Urządzenie Dermapen 4 umożliwia nakłuwanie skóry z częstotliwością 2000 nakłuć na sekundę oraz kontrolowanie głębokości nakłuć w zakresie od 0,2 do 3 mm. Podczas jednego zabiegu skóra jest zatem intensywnie nakłuwana, co zapewnia kompleksową poprawę jakości skóry. Uzyskiwany jest efekt pobudzenia syntezy włókien kolagenu i elastyny, co sprzyja zagęszczeniu skóry, jej ujędrnieniu, wygładzeniu drobnych zmarszczek, ujednoliceniu kolorytu czy poprawie ukrwienia skóry.

 

– Przejdźmy do laserowego odmładzania skóry. Które lasery są najbardziej godne polecenia?

 

Odmładzanie twarzy możliwe jest dzięki wykorzystaniu lasera frakcyjnego, czyli takiego, którego działanie sprowadza się do generowania mikrouszkodzeń skóry w celu pobudzenia procesu jej remodelingu. Laser frakcyjny https://neonia.com.pl/laseroterapia/laser-frakcyjny-resurfacing/ ablacyjny  „dziurkuje” naskórek oraz skórę właściwą, natomiast laser nieablacyjny działa wyłącznie na poziomie głębszych warstw skóry. Laser nieablacyjny nie pozostawia po zabiegu żadnych śladów na skórze, zaś laser frakcyjny wymaga dłuższej rekonwalescencji, zapewnia natomiast bardziej spektakularny efekt odmłodzenia. Poza redukcją zmarszczek, możemy liczyć na pozbycie się przebarwień, niewielkich blizn, poszerzonych porów.

 

– A w jakim schemacie powinna być przeprowadzona taka terapia odmładzająca? Ile zabiegów jest koniecznych, aby uzyskać naprawdę spektakularny efekt?

 

Wszystkie wymienione zabiegi powinny być powtórzone kilkukrotnie. Owszem – już po pierwszym zabiegu zauważyć można poprawę wyglądu skóry, jednak kompleksowy resurfacing skóry wymaga nieco więcej czasu. Regularne, kilkukrotne powtórzenie zabiegu zapewnia długotrwałe stymulowanie procesów naprawczych skóry, co przekłada się na profilaktykę starzenia oraz redukowanie oznak upływającego czasu. A potem wystarczy jedynie wykonywać zabiegi powtarzające oraz dbać o skórę – unikać ekspozycji na słońce, stosować zbilansowaną dietę oraz odpowiednią pielęgnację w domu. To wystarczy, aby na długo zachować nienaganny, młody wygląd skóry.

Więcej zabiegów odmładzających można znaleźć na: https://neonia.com.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here