Walkę z pajączkami, czyli pękającymi naczynkami, najlepiej oprzeć na profesjonalnych zabiegach kosmetycznych. Działają one najskuteczniej i najszybciej, jednak to nie oznacza, że domowe metody okazują się w tym przypadku bezwartościowe. Niektóre z nich też mogą zminimalizować widoczność pajączków.
Picie ziołowych naparów
W niektórych ziołach kryje się cała gama drogocennych składników i substancji. Zamykanie naczynek okaże się dużo prostsze dzięki rumiankowi, skrzypowi oraz korze kasztanowca.
Te trzy zioła poprawiają ukrwienie całego ciała i wspomagają krążenie (przede wszystkim w nogach). Oprócz tego mogą likwidować obrzęki i łagodzić dolegliwości bólowe. Warto na pewno wprowadzić je do swojej codziennej diety.
Kuracja ziołowymi naparami powinna potrwać przynajmniej kilka tygodni. Przygotowane herbaty należy pić trzy razy w ciągu doby – rano, po południu i wieczorem. Zaletą ziołowej terapii jest jej całkowite bezpieczeństwo. W żadnym wypadku nie wpłynie ona negatywnie na zdrowie człowieka.
Domowe zabiegi pielęgnacyjne
Drogeryjne kosmetyki o kiepskim działaniu warto zastąpić produktami aptecznymi. Niektóre z nich świetnie radzą sobie z zamykaniem naczynek. Trzeba tylko dobrze je wybrać, koniecznie sprawdzając ich skład i dowiadując się, czy występują w nim wymienione wyżej zioła.
Kosmetyki likwidujące pajączki bardzo często występują pod postacią maści oraz kremów. Z ich pomocą można wykonać dodatkowy masaż ciała, delikatnie wcierając w nie preparaty dłonią lub specjalną rękawicą czy gąbką.
Masaż powinien być chwilą relaksu dla ciała i samego człowieka. W trakcie tego zabiegu najlepiej ułożyć się wygodnie na łóżku czy kanapie i podłożyć sobie coś pod nogi, aby jeszcze bardziej poprawić ukrwienie całej skóry.
Zmiana stylu życia
Zamykanie naczynek okaże się dużo prostsze, jeśli cierpiąca na nie osoba zmieni całkowicie swój styl życia. Często bowiem to brak ruchu i nieprawidłowa dieta doprowadzają do powstawania pajączków.
Warto zatem wprowadzić odrobinę sportu do swojej codzienności. Może to być dowolna dyscyplina – chociażby zwykłe spacery, które obniżą ciśnienie w żyłach i zlikwidują większe obrzęki.
Dieta lecząca pajączki powinna zawierać selen, miedź i cynk oraz witaminy z grup A, C i E. Najlepiej starać się przyswajać te związki wraz z naturalnym pożywieniem, jedząc większe ilości owoców i warzyw. Spore znaczenie może mieć też woda. Codziennie należy wypijać przynajmniej 2 litry tego płynu.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med