Męskie piersi, atrofia jąder – chirurgia dla mężczyzn

0
1627

Zabiegi chirurgii plastycznej stają się coraz popularniejsze. Głównie korzystają z nich panie. Operacje powiększenia piersi czy korekty nosa nie stanowią już powodu do wstydu, a wręcz przeciwnie, są powodem do dumy. Trzeba jednak pamiętać, że kliniki medycyny estetycznej proponują też zabiegi dla panów. Poprawianie urody przez mężczyzn powoli przestaje być tabu, a na skorzystanie z usług chirurga plastycznego decyduje się coraz więcej panów. Operacje, którym się poddają to nie tylko wygładzenie zmarszczek, ujędrnianie pośladków, korekty nosa czy odsysanie tłuszczu z brzucha, ale także i chirurgia intymna dla mężczyzn. Zobacz, jakie zabiegi są przeprowadzane w jej ramach oraz w czym mogą one pomóc.

Chirurgia intymna dla mężczyzn: męskie piersi

Redukcja męskich piersi jest jednym z często wykonywanych zabiegów chirurgii intymnej dla panów. Zabieg ten pozwala na zlikwidowanie problemu ginekomastii, czyli przerostu piersi u mężczyzn. Chociaż problem ten nie jest choroba, to znacznie utrudnia życie i wpływ na wygląd. Przerost piesi u mężczyzn związanych jest z zaburzeniami hormonalnymi. Mogą je wywoływać zarówno substancje naturalne, jak i sztuczne. Najczęściej przyczyn ginekomastii upatruje się w niedoborze lub nadmiarze męskich hormonów, stosowaniu leków o działaniu estrogennym oraz dopingów, spożywaniu piwa oraz innych składników pokarmowych o działaniu estrogennym, schorzeniach i chorobach takich jak niedoczynność tarczycy oraz marskość wątroby.

Zabieg zmieszczenia męskich piersi zawsze poprzedzony jest ustaleniem przyczyny stanu rzeczy. To ona warunkuje dalsze postępowanie. Sama operacja zmniejszenia męskich piersi nie jest inwazyjna i długa. Trwa ok. 1,5 godziny i wykonywana jest przy znieczuleniu ogólnym. Polega na odessaniu tkanki tłuszczowej i ewentualnym nacięciu w okolicy podpisowej (jeśli jest ono konieczne). Rekonwalescencja obejmuje noszenie kamizelki uciskowej, która jednak nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Bez problemu można ją zdejmować np. do kąpieli. Zabieg zmniejszenia piersi u mężczyzn można przeprowadzić niemal u każdego pana. Należy jednak pamiętać, że wyraźnym przeciwwskazaniem jest otyłość, znaczne spożywanie alkoholu oraz niezrównoważenie emocjonalne.

Chirurgia intymna dla mężczyzn: implanty jąder

Chirurgia intymna dla mężczyzn nie tylko poprawia urodę, ale i pozwala pozbyć się skutków wielu poważnych chorób. Tak jest w przypadku zabiegów, w których czasie wykonuje się implanty jąder. Rekomendacją o tego zabiegu jest przebyta choroba nowotworowa tych gruczołów płciowych, która doprowadziła do ich usunięcia. Rak jąder dotyka zazwyczaj mężczyzn przed 40 rokiem życia. Chirurgia intymna dla mężczyzn pozwala na odzyskanie tych dwóch gruczołów produkujących plemniki. Zabieg nie jest skomplikowany i wykonuje się go w ok. 30 minut. Panowie, którzy się na niego zdecydują, otrzymują silikonowy implant, umieszczany w mosznie, a następnie doszywany, co ma zapobiec jego przemieszczaniu się. Chirurgia intymna dla mężczyzn wyróżnia 3 rodzaje implantów: wypełnione solą fizjologią, żelem silikonowym oraz polimeryzowanym sylikonem.

W zakresie chirurgii intymnej w klinikach medycyny estetycznej panowie mogą przejść też zabieg zmieniający gabaryty penisa lub plastyka worka mosznowego. Operacje te przeznaczone są dla tych mężczyzn, którzy nie są zadowoleni z wyglądu swoich miejsc intymnych.

Chirurgia intymna dla mężczyzn: operacja zmiany płci

Dla współczesnej medycyny operacje zmiany płci nie stanowią już dużego wyzwania. Chociaż sam proces jest długotrwały to panowie, którzy w głębi duszy czują się kobietami, bez większych problemów mogą zyskać i kobiecy wygląd. Proces zmiany płci rozpoczyna się od szeregu badań i dopełnienia procedur prawnych. Konieczna jest też wizyta u psychologa. Na kolejnym etapie pacjent poddawany jest terapii hormonalnym, a następnie plastyce narządów płciowych. Pochwa zostaje utworzona ze skóry penisa, jego czubek wraz z naturalnym unerwieniem będzie tworzył łechtaczkę. Takie rozwiązanie sprawia, że w przyszłości będzie możliwe odczuwanie satysfakcji seksualnej. Aby zapobiec zarastaniu uzyskanej chirurgicznie pochwy, konieczne jest noszenie specjalnego balkonika. Na dalszych etapach zmieniania płci wykonywane są kolejne zabiegi takie jak usunięcie jabłka Adama, zniwelowanie owłosienia, operacja strun głosowych, czoła, kości policzkowych, wycięcie żeber oraz wszczepienie implantów piersi. Zmiana płci jest niezwykle kosztownym procesem i nie zawsze łatwym pod względem psychicznym, dlatego nie wielu mężczyzn się na nią decyduje.

Nie tylko chirurgia intymna, czyli medycyna estetyczna dla mężczyzn

Panowie w klinikach medycyny estetycznej nie tylko poddają się zabiegom intymnym, ale i tym poprawiającym urodę. Do wykonania zabiegu popychają ich kompleksy, chęć lepszego wyglądu, pozbycia się nieestetycznych znamion, a nawet marzenia o szybkim awansie. Jak wskazują chirurdzy plastyczni, panowie najczęściej poprawiają kształt nosa, uszu czy twarzy. Bardzo często decydują się też na usuwanie blizn czy tatuaży oraz modelowanie wybranych partii męskiego ciała. Wielu panów decyduje się też na odsysanie tłuszczu czy przeszczep włosów.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here