MaxON Active

0
2790

Problemy z potencją dotyczą coraz więcej mężczyzn. Jak zauważają lekarze, cierpią na nie również coraz młodsi panowie. Jednym z rozwiązań, które pojawia się w przypadku problemów z erekcją, jest zażywanie środków farmakologicznych. Tabletki na potencje jednak od wielu lat  budzą wiele kontrowersji. Specjaliści sprzeczają się przede wszystkim o to, czy ich stosowanie jest w pełni bezpieczne. Stąd też wielu lekarzy nie decyduje się podpisać swoim pacjentom leków na potencje, mimo że mógłby on pomóc. Jak wygląda prawda o tabletkach na potencje? Zobaczcie sami.

Problemy z potencją – z czego wynikają i kogo dotyczą?

Przekonanie, że problemy z potencją dotyczą tylko mężczyzn w starszym, jest mitem. Zła dieta, stres, używki, brak ruchu czy choroby powodują brak erekcji nawet u młodych mężczyzn. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP, 13% zaburzenia erekcji dotyczą panów do 40 roku życia, a 25% pacjentów w wieku 41-50 lata. Oprócz wyżej wskazanych przyczyn problemy z erekcją mogą wynikach z przerost gruczołu krokowego, nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, problemów neurologicznych, stosowaniem sterydów na zwiększenie masy mięśniowej. Jednym z  rozwiązań problemów z erekcją jest zażywanie leków farmakologicznych. Tabletki na potencję mogą stosować mężczyźni w każdym wieku.

Jak działają tabletki na potencje?

Tabletki na potencje to leki oddziałujące na układ krążenia. Ich działanie opiera się na podwyższeniu rozszerzaniu naczyń, dzięki czemu do członka może płynąć odpowiednia ilość krwi. Wystarcza to, aby zwiększył on swoje rozmiary oraz osiągnął właściwą twardość. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że tabletki na potencję działają tylko w aspektach fizycznych, ułatwiając erekcje, nie zwiększają ochoty na zbliżenia seksualne czy też nie wpływają na poziom popędu seksualnego. Elementy te pozostają takie same jak przed rozpoczęciem stosowania tabletek na erekcję.

Czy tabletki na potencję działają?

Tabletki na potencję dostępne w aptekach są skutecznymi środkami. Coraz częściej jednak spotyka się ze środkami na zaburzenia erekcji, które można kupić w Internecie czy na bazarach. Lekarze ostrzegają, że takie preparaty mogą wywołać komplikacje ze zdrowiem i negatywnie wpłynąć na potencje. Dlatego też niezalecane jest przyjmowanie leków kupowanych na własną rękę z niewiadomego źródła. Skuteczność tabletek na potencję jest najwyższa, jeśli dobrane są przez lekarza i połączone z terapią hormonalną lub leczeniem pompą próżniową. W zażywaniu tego typu leków należy też pamiętać, aby nie łączyć kilku preparatów jednocześnie, mogą one wchodzić w interakcje niebezpieczne dla zdrowia.

Decydując się na kuracje tabletkami na potencję, trzeba jednak pamiętać, że nie rozwiążą one od razy wszystkich problemów. Zażycie jednej tabletki nie sprawi, że sprawność seksualna powróci do pierwotnego stanu. Może się zdarzyć, że mimo długotrwałego zażywania tabletek kondycja nie poprawi się i wtedy należy zastosować bardziej inwazyjne leczenie. O tym, czy będzie on konieczne, decyduje lekarza. Stosowanie tabletek ma jedynie poprawić erekcję oraz jej jakość w miarę możliwości ciała i adekwatnie do wieku. Nie oznacza to jednak, że tabletki są zupełnie nie skuteczne, z całą pewnością mogą przyczynić się do odczuwania satysfakcji z seksu.

Tabletki na potencje a bezpieczeństwo

Jedna z największych kontrowersji w przypadku tabletek na potencje budzi bezpieczeństwo ich zażywania. Tutaj jednak należy uspokoić wszystkich zaniepokojonych, leki na zaburzenia erekcji są całkowicie bezpieczne. Nie wpływają one negatywnie na działanie układu krążenia. Potwierdzeniem na to są badania, jakie przechodzą preparaty przed dopuszczeniem ich do sprzedaży. Badania te potwierdzają, że większość leków wspomagających potencję zwiększa przepływ krwi przez naczynia, regenerująco wpływa na nabłonek naczyń, a także w wielu wypadkach mogą być stosowane w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca. Ponadto badania przeczą temu, że leki na potencje wywołują nadciśnienie płucne.

Trzeba jednak jasno powiedzieć, że tabletki na potencje mają swoje wady. Do jednej z nich zalicza się możliwość psychicznego uzależnia się od nich. Wynika to z lęku mężczyzny przed nieudanym stosunkiem i kompromitacją. Zażywanie tzw. niebieskiej tabletki jest dla panów gwarancją sukcesu w sypialni, co powoduje uzależnienie się od leku. Tutaj jednak specjaliści wyjaśniają, że nie jest to uzależnienie fizyczne, bowiem leki na zaburzenia erekcji nie działają na centralny układ nerwowy.

Leki na zaburzenia erekcji – jakie zażywać?

Leki na potencje przepisywane przez lekarza to  inhibitory fosfodiesterazy typu 5: tadalafil, sildenafil oraz wardenafil. Na receptę można też otrzymać środki zawierające trazodon, bupropion, bromokryptynę, apomorfinę, testosteron oraz johimbinę. W aptekach znaleźć można również tabletki na potencje bez recepty. Zawierają one naturalne składniki takie jak mieszkanki roślinne prowadzące do rozszerzenia naczyń i doprowadzenie krwi do penisa w trakcie stosunku, wyciągi z cytryńca chińskiego, wyciągi z owocu palny, cynk, nasiona liany, wyciągi z buzdyganki ziemnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here