Lampa UV i lampa LED – jak wybrać?

0
615

Czym kierować się, wybierając lampę do paznokci? Na co zwrócić uwagę? Jakie czynniki decydują o jakości pracy i użytkowania lampy?

Lampa UV i LED – jak wybrać najlepszą lampę do paznokci?

W dzisiejszych czasach każda z nas stoi przed wyborem wielu metod przygotowania manicure – choć trzeba przyznać, że z uwagi na potencjalny efekt i trwałość najpopularniejszy jest manicure hybrydowy. Coraz więcej pań decyduje się również na samodzielne przygotowanie paznokci. To rozwiązanie jest nie tylko znacznie korzystniejsze finansowo, ale także otwiera przed Tobą masę innych możliwości – jak np. brak konieczności rezerwacji terminu, kłopotliwych dojazdów, czy też ewentualna naprawa uszkodzeń w dowolnym momencie. Aby jednak wykonać manicure w domowym zaciszu, potrzebujesz sprzętu, takiego jak np. frezarka do paznokci, lampa UV lub lampa LED.

Warto zatem zastanowić się nad tym, jak wybrać lampę do paznokci. Co bardzo ważne, Twój wybór nie ogranicza się jedynie do lampy UV czy lampy LED, gdyż możliwości jest znacznie więcej. Zasadniczo uznaje się, że przy wyborze lampy do paznokci najważniejsze są 3 kluczowe czynniki:

  • moc urządzenia,
  • rodzaj emitowanego światła,
  • kształt sprzętu (model).

Lampa UV czy inna?

Jak wspomnieliśmy przed chwilą, lampa do paznokci to konieczny przyrząd do wykonania manicure. Zacznijmy zatem od mocy urządzenia, gdyż to od tego parametru zależy, jak szybko nałożony preparat zostanie utwardzony. Na rynku znajdziesz całą masę lamp o bardzo zróżnicowanej mocy. Lampy do profesjonalnego użytku w salonach powinny dysponować mocą nie mniejszą niż 48 W, w warunkach domowych możesz natomiast korzystać z lampy z niższej półki. Od tego, jak wysoką moc będzie miała lampa, zależy m.in. czas naświetlania paznokci. Warto dodać, że niektóre lampy mają możliwość regulacji mocy, dzięki czemu łatwiej dopasujesz ją do swoich aktualnych wymagań.

Drugim istotnym czynnikiem jest rodzaj emitowanego światła. Pod tym względem do wyboru jest przede wszystkim lampa UV i lampa LED. Warto pamiętać, że światło UV wykorzystywane jest przede wszystkim do manicure hybrydowego, lecz nie tylko – lampa UV sprawdza się bowiem także przy manicure żelowym. Z drugiej strony należy pamiętać, że lampy UV mają krótszą żywotność. Ciekawostką jest, że ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się również lampy UV/LED, które łączą w sobie zalety obu rozwiązań.

Kształt lampy do paznokci również może determinować jakość pracy z urządzeniem, a tym samym komfort wykonania manicure. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz zarówno lampy otwarte, czyli mostki, jak i lampy zamknięte, czyli budki. W lampach zabudowanych brak ścianek powoduje, że światło poniekąd „ucieka”, przez co preparat na paznokciach nie jest utwardzany równomiernie. Aby wyeliminować to zjawisko, zaleca się zakup zamkniętych lamp.

Jak zatem widać, elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając lampę do manicure, jest naprawdę sporo. Poświęć więc kilka chwil, aby nieco lepiej zapoznać się z rynkową ofertą i wybrać lampą UV lub inną, która spełni wszystkie Twoje wymagania!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here