Kto powinien zapisać się na szkolenie z pierwszej pomocy?

0
1765

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy to cenna wiedza, którą powinien posiąść każdy. Jeszcze kilkanaście lat temu mogli się nią pochwalić ratownicy medyczni, lekarze i kierowcy samochodów, jednak dziś wiele w tej kwestii się zmieniło. Pierwszej pomocy uczone są dzieci w szkołach, a osoby dorosłe coraz chętniej zapisują się na płatne szkolenia. Kto powinien rozważyć zapisanie się na kurs pierwszej pomocy?

Kto organizuje szkolenie z pierwszej pomocy?

Z roku na rok powstaje coraz więcej firm i instytucji zajmujących się przeprowadzaniem szkoleń z KPP. Jedną z nich jest CentrumRatownictwa.com, które regularnie przeprowadza szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w największych polskich miastach. Kursy KPP prowadzone są przez specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy bardzo często mają do czynienia z sytuacjami zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia. Swoją wiedzą dzielą się więc lekarze, ratownicy medyczni oraz psycholodzy. Każdy kurs KPP trwa 66 godzin i jest podzielony na część teoretyczną oraz praktyczną, dzięki czemu kursanci są w stanie szybko przyswoić nowe wiadomości oraz sprawdzić nowo zdobyte umiejętności w praktyce.

Kursy KPP dla osób prywatnych

Sytuacja zagrożenia ludzkiego zdrowia lub życia może się zdarzyć wszędzie: we własnym domu, w czasie zakupów czy wizyty w banku. Warto w tym przypadku zachować zimną krew i zrobić wszystko, by uratować poszkodowaną osobę. To pierwszy argument przemawiający za tym, by każdy z nas rozważył udział w szkoleniu z pierwszej pomocy.

Szkolenie z pierwszej pomocy powinny też rozważyć osoby, które mają hobby niosące ze sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Dzięki znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy można oddawać się własnym zainteresowaniom i w razie nieprzewidzianego wypadku wiedzieć, jak postępować.

Szkolenia dla osób prywatnych są także skierowane do osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. W przypadku starania się o stanowisko w Straży Pożarnej czy Policji, umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy są niezbędne.

Szkolenia skierowane do firm i instytucji

Szkolenie z pierwszej pomocy powinni także rozważyć nie tylko pracownicy różnego rodzaju firm, ale też ich właściciele. Kurs pozwala przeszkolić pracowników z pierwszej pomocy zgodnie z Kodeksem Pracy. Daje nie tylko możliwość stworzenia Zakładowego Zespołu Ratownictwa, ale też zorganizowania ciekawego i emocjonującego spotkania firmowego, podczas którego pracownicy zdobędą istotną wiedzę i umiejętności.

Kurs KPP dla służb mundurowych i strażaków

Praca w służbach mundurowych i Straży Pożarnej codziennie niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w niebezpiecznych sytuacjach. W tym przypadku umiejętności ratowania ludzkiego zdrowia i życia są testowane bardzo często, dlatego pracownicy mundurowi oraz strażacy muszą regularnie uczestniczyć w szkoleniach z pierwszej pomocy.

Ile kosztuje kurs pierwszej pomocy?

Koszt podstawowego kursu KPP to 950 zł. Kwota obejmuje nie tylko sam kurs, ale także materiały szkoleniowe, które pomagają utrwalić zdobytą na kursie wiedzę. Każdy kursant ma do dyspozycji materiały e-learningowe, prezentacje, które były wykorzystywane na kursie oraz dostęp do Strefy Klienta znajdującej się na stronie internetowej Centrum Ratownictwa.

Jakie uprawnienia można zdobyć?

Zgodnie z polskim prawem, każdy profesjonalny kurs pierwszej pomocy musi być zakończony egzaminem. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Otrzymanie pozytywnego wyniku z obydwu części testu pozwala uzyskać tytuł „Ratownika”, który ważny jest przez okres 3 lat od momentu otrzymania zaświadczenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w treści Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here