Jaki wózek dla dziecka będzie najlepszy?

0
1014

Wybór wózka dla dziecka to nie jest prosta sprawa. Musi on być przede wszystkim bezpieczny, wygodny oraz funkcjonalny. Warto zatem nie podejmować decyzji co do wyboru wózka pochopnie, tylko zastanowić się dokładnie nad jego wyborem. Zatem jak wybrać wózek dziecięcy?

Należy zwrócić uwagę, czy wózek dla dziecka posiada atest, który przyznawany jest na podstawie opinii Państwowego Zakładu Higieny i oznacza się go dużą literą B, która znajduje się w trójkącie.

Wózki dziecięce powinny posiadać również duże i pompowane koła, które najlepiej sprawdzą się na nierównym podłożu i na długich spacerach. Natomiast dobra amortyzacja wózka sprawi mniejsze narażenie na wstrząsy. Od stelaża wózka natomiast zależy jego waga. Przy aluminiowym stelażu wózek jest lżejszy. Natomiast hamulec jest najważniejszym elementem wózka, gdyż od niego zależy bezpieczeństwo.

Najlepiej by było by hamulec blokował oba koła jednocześnie, a zablokowany wózek nie ma prawa poruszyć się do przodu. Przydatne w wózku również będzie duża budka, by zapewniała ochronę podczas wiatru i która będzie się cicho składała, jak również będzie posiadała wentylacje, by zapewniała odpowiednią temperaturę podczas upałów.

Bardzo przydatna w wózku również będzie regulowana rączka, którą będzie można dostosować do osoby, która będzie prowadziła wózek. Natomiast przekładana rączka w wózku pozwala na ustawienie go zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Rozwiązanie to pozwoli ustawić wózek pod deszcz lub wiatr, ale należy pamiętać, że przy takim rozwiązaniu warto postawić na obustronny hamulec.

W wózku dziecięcym przydatny również będzie kosz na zakupy, by na rączce wózka nie wieszać toreb z zakupami, co mogłoby zagrozić stabilności wózka. Dlatego też wózek dziecięcy powinien być stabilny, jak również powinien się łatwo prowadzić. Przy wyborze warto sprawdzić jeszcze czy wózek łatwo się składa, czy do jego stelaża można wpiąć fotelik samochodowy, a także jak dużo miejsca złożony wózek zajmuje w bagażniku.

Jest dużo rodzajów wózków dziecięcych. Wyróżnia się wózki głębokie, wózki wielofunkcyjne, spacerówki, wózki joggingowe oraz wózki głębokie i spacerowe. Do wózka dokupić można również dodatkowe akcesoria. Przydatne zwłaszcza będzie parasolka, śpiworek, okrycie na nóżki oraz uchwyt na pojemnik z piciem dla dziecka.

Używając wózka należy zadbać o zasady bezpieczeństwa. Dziecko znajdujące się w wózku powinno być przypięte pasami, wózek należy składać i rozkładać z dla od dziecka, przy zatrzymaniu wózka należy zwrócić uwagę czy hamulec jest włączony.

Zobacz też: Kolka-niemowleca.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here