Kremy intensywnie nawilżające – rozwiązanie dla bardzo suchej cery

0
1496

Nawilżanie skóry to podstawa jej codziennej pielęgnacji. O dostarczenie wody do skóry dbać muszą nie tylko osoby borykające się z problemu cery suchej lub wrażliwej, ale także i te, u których problemy ze skórą nie występują. Na szczęście w drogeriach i aptekach znajdziemy całe mnóstwo kosmetyków nawilżających. Przeznaczone są one do codziennej pielęgnacji i pozwalają zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia. Stosowane regularnie kremy nawilżające przynoszą widoczny i trwały efekt. Jednak chcąc go osiągnąć, trzeba pamiętać, że liczy się nie tylko systematyczność ich stosowania, ale także składniki zawarte w preparacie. Zobacz, co powinien zawierać dobry krem nawilżający.

Problem przesuszającej się skóry – jak go rozpoznać?

Z problemem przesuszającej się skóry spotkać się może każda z nas. Zazwyczaj dotyka ona osób z cerą wrażliwa lub suchą, jednak może również dotknąć i cery mieszkalnej lub normalnej. Jeśli szybko identyfikuje się problem i rozpocznie odpowiednią terapię, przesuszająca się skóra szybko zniknie.

Nadmierne wysuszanie się naskórka powoduje zaczerwienienia, drażliwości i łuszczenie się. W przypadku, gdy takie objawy zostaną zignorowane, może dojść do poważniejszych problemów skórnych takich ją podrażnienia, infekcje oraz zmiany alergiczne. Z przesuszająca się skóra zazwyczaj mamy do czynienia w okresie letnim oraz zimowym. Latem wpływa na to wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych lub opalania się. Zimą do wysuszania naskórka mogą przyczynić się nagle zmiany temperatury (zimno na zewnątrz-gorąco w środku), ogrzewanie lub klimatyzacja, mróz oraz wiatr.

Jak rozpoznać cerę suchą?

Z nadmiernie przesuszoną cerą na co dzień muszą zmagać się osoby posiadające skórę suchą. Charakteryzuje się ona mniejszą ilością gruczołów łojowych oraz uboższą barierą ochroną płaszcza lipidowego. Z racji tego, że nie jest właściwie zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, jest podane na infekcje wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze. Przy jej pielęgnacji najważniejsze jest nawilżanie oraz odbudowa i wzmocnienie bariery ochronnej.

Jak pielęgnować skórę suchą?

W pielęgnacji skóry suchej pierwsze skrzypce grają kosmetyki nawilżające. Ich zadaniem jest utrzymanie prawidłowej wilgotności skóry. Nawilżona, odżywiona i chroniona przed czynnikami zewnętrznymi będzie piękna i zdrowa.

Czemu skóra traci wodę?

Utrata przez skórę wody jest wynikiem nieprawidłowej budowy płaszcza lipidowego. Jest on naturalną barierą, której zadaniem jest chronić naskórek przed przepuszczeniem wody z głębokich warstw skóry właściwej. Jeśli ta bariera nie działa, należy ją wzmocnić od zewnątrz. W tym właśnie mają pomoc kremy intensywnie nawilżające. Wbrew powszechnym opiniom ich głównym zadaniem nie jest dostarczanie wody do skóry, ale zatrzymywanie jej w głębokich warstwach skóry oraz zapobiega odparowaniu na zewnątrz. Wynika to z tego, że tylko naprawa bariery lipidowej będzie skutecznie działać na nawilżenie cery, samo dostarczenie wody a efekt tylko na chwile.

Jak działają kremy intensywnie nawilżające?

Działanie kremów intensywnie nawilżających opiera się na odbudowanie systemu gromadzenia i przechowywania wody. Jest to możliwe, ponieważ substancje w nich zawarte dostarczają do komórek składniki odżywcze oraz regenerujące, a ponadto eliminują szkodliwe czynniki. Działanie kremów intensywnie nawilżających realizowane jest na różnych poziomach skóry i z wykorzystaniem różnorodnych mechanizmów. Warto również z dodać, że właściwościami tego typu preparatów kosmetycznych jest ochrona przed alergiami, podrażnieniami oraz zakażeniami, do których może dojść w wyniku braku ochrony wierzchniej warstwy skóry. Takie działanie kremów nawilżających jest możliwe dzięki temu, że substancje czynne w nich zawarte wprowadzane są w głębsze warstwy naskórka i chronią go od zewnątrz. Stąd też jednym z głównych składników preparatów nawilżających jest substancja odpowiadająca za zmiękczanie wierzchniej warstwy rogowej.

Jak wybrać dobry krem intensywnie nawilżający?

Szukając dobrego kremu intensywnie nawilżającego, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład preparatu. W wielu z nich zawarte są naturalne wyciągi i substancje, co przyczynia się do zwiększenia ich efektywności. W dobrych kremach intensywnie nawilżających znaleźć można m.in. olej z wiesiołka tłoczony na zimno. Jego zadaniem jest naprawa membran i przestrzeni międzykomórkowej, doprowadzenie toksyn ze skóry oraz utrzymanie jej w jedności i elastyczności. Olejek z wiesiołka intensywnie nawilża również skórę. Ważne jest również, że substancja ta nie blokuje porów i nie sprzyja powstawaniu zaskórników.

Kolejnym ważnym składnikiem kremów intensywnie naliczających są peptydy. Składniki te dzięki swoim niedużym rozmiarom docierają do głębokich warstw skóry i nawilżają je. Ich właściwością jest również pobudzenie produkcji kolagenu i zapobieganie destrukcyjnym procesom zachodzącym w skórze. Oprócz intensywnego nawilżenia peptydy zapewniają opóźnienie procesów starzenia się.

Kremy nawilżające – gdzie stosować?

Kremy nawilżające można stosować zarówno na całą twarz, jak i miejscowo. Koncerny farmaceutyczne oferują formuły intensywnie nawilżające o zróżnicowanym składzie, które efektywnie działają na każdy element ciała i twarzy. Stąd też można zakupić zarówno krem intensywnie nawilżający do twarzy, jak i pod oczy i na powieki. To, jaki się wybierze, zależy tylko od naszych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here