Kremy do twarzy dla kobiet po czterdziestce

0
1412

Żeby na dłużej zachować młody wygląd, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, dobraną do potrzeb skóry.

Kremy zamiast zabiegów

Wiele osób zastanawia się nad podjęciem działań z zakresu medycyny estetycznej. Pewnego dnia odbicie w lustrze nie wygląda już tak jakbyśmy chcieli, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, skóra staje się mniej jędrna. Czy jednak od razu musimy inwestować w niejednokrotnie drogie i inwazyjne metody odmładzania twarzy? Duże znaczenie ma poziom odżywienia, nawilżenia twarzy, ochrona przeciwsłoneczna i przede wszystkim – zmęczenie widoczne najbardziej na skórze. Warto zacząć od łagodniejszych metod – zmiana diety, ruch, odpowiedni poziom nawodnienia organizmu mają ogromne znaczenie. Jeśli do tego wszystkiego włączymy odpowiednią pielęgnację przeciwstarzeniową, będziemy dłużej cieszyć się młodszym wyglądem.

Czy wiek ma znaczenie?

Wybierając kremy i inne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, na opakowaniach próbujemy znaleźć oznaczenia typu 40+. Czy słusznie? Powinniśmy je traktować tylko jako wskazówki. Wiek skóry nie ma wiele wspólnego z metryką. Żeby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na Koreanki. Przez całe życie z dużą uważnością dbają one o skórę, aby cieszyć się młodym wyglądem do późnej starości. Wybierając kosmetyki szukajmy raczej oznaczeń takich “cera dojrzała” i zwróćmy uwagę na konkretne problemy naszej skóry. Jakie będą odpowiednie produkty dla kobiety w wieku 40+? Jeśli widzi ona u siebie postępujące procesy starzenia, warto zainwestować w kosmetyki liftingujące, spłycające zmarszczki. Jeżeli natomiast głównym problemem są przebarwienia – dobrym wyborem będzie gama depigmentująca i odpowiednia ochrona przed słońcem. W przypadku cery z niewielkimi problemami zadbajmy w głównej mierze o odpowiedni poziom nawilżenia i kolagenu w skórze.

Potrzeby cery dojrzałej

Jakie potrzeby ma więc cera dojrzała? Może to być podniesienie owalu twarzy, ujędrnienie, pozbycie się pierwszych zmarszczek. Czego w takim razie szukać w kupowanych przez nas kosmetykach? Warto zwrócić uwagę na witaminę C, która rewitalizuje skórę oraz na witaminy młodości – A i E. Sprzymierzeńcem cery będzie także kolagen i kwas hialuronowy. W kosmetykach marki BANDI znaleźć można także dobroczynne oleje, na przykład olej avocado czy olej buriti pozyskiwany z amazońskiego “drzewa życia”. Warto też zwrócić uwagę na gamę z retinolem, który jest niezwykle skuteczny (stosując retinol nie wolno zapominać o ochronie przeciwsłonecznej!). 

Więcej na temat kremów do twarzy idealnych dla kobiet po czterdziestce znaleźć można na stronie https://www.bandi.pl/. W bogatej ofercie nietrudno będzie wybrać coś dopasowanego do typu cery i indywidualnych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here