Czy kocyki bambusowe są lepsze od bawełnianych?

0
1008

Miękki i delikatny w dotyku kocyk to podstawa każdej wyprawki dla niemowląt. Bez względu na porę roku jest idealny dla maluszków już od pierwszego dnia życia. Rodzice zawsze pragną zapewnić swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze, dlatego zamiast tanich modeli wykonanych ze sztucznych włókien, lepiej wybrać kocyk bawełniany lub bambusowy. Czym charakteryzują się oba materiały? Czy wersja bambusowa jest lepsza niż bawełniana?

Kocyki bawełniane dla niemowląt

Już od wielu lat dużą popularnością cieszą się kocyki bawełniane dla dzieci, które są w pełni bezpieczne również dla niemowląt. Takie produkty mają sporo zalet – przede wszystkim wyróżniają się właściwościami termoregulującymi, a więc zapewniają odpowiednie ciepło, nie doprowadzając jednocześnie do przegrzania maluszka. Ważną cechą kocyków bawełnianych jest też antyalergiczność, dzięki której można lepiej zadbać o zdrowie dziecka. Decydując się na taki produkt, należy jednak upewnić się, co do składu materiału. Niekiedy znajdują się w nim domieszki sztucznych włókien, które powodują, że kocyk może stracić swoje cenne właściwości. Najlepsze są więc modele z 100% bawełny lub bio-bawełny.

Kocyki bambusowe – dlaczego warto je mieć?

Bambus to surowiec, który jest coraz chętniej wykorzystywany do tworzenia bezpiecznych i trwałych produktów, w tym także dla małych dzieci. Stosuje się go dlatego, że jest bardzo ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Uprawa bambusa nie wymaga stosowania chemicznych preparatów, rośliny rosną szybko, pochłaniają również dużą ilość dwutlenku węgla, a jednocześnie wytwarzają więcej tlenu niż inne gatunki drzew. Tworząc produkty dla dzieci z tego surowca, można zadbać o naturę, ale przede wszystkim zapewnić maluszkowi najwyższą jakość materiału. Kocyki bambusowe oprócz tego, że są biodegradowalne, wyróżniają się wieloma cennymi zaletami. Są one hipoalergiczne, czyli nie wywołują podrażnień nawet na bardzo delikatnej skórze niemowląt. Warto podkreślić, że kocyki bambusowe zapewniają doskonałą wentylację powietrza oraz mają właściwości termoregulujące. To oznacza, że w zimie oddają ciepło, a w lecie są bardzo przewiewne, czyli są produktem całorocznym. Kocyki bambusowe występują też w wielu wersjach kolorystycznych i formach wykończenia. Duży wybór tych naturalnych produktów dla dzieci można znaleźć w ColorStories – https://colorstories.pl/.

Kocyki bambusowe i bawełniane – które wybrać?

Choć kocyki bawełniane są bezpieczne dla dzieci, wersje bambusowe są nieco lepszym wyborem. Wynika to z kilku powodów. Czasami w produktach bawełnianych można znaleźć domieszkę włókien syntetycznych, a więc nie są one w pełni naturalne. Ponadto kocyki bambusowe są bardziej miękkie, puszyste i delikatne. Materiał nie traci swoich właściwości również po częstym praniu. Kocyk bambusowy jest niezwykle wytrzymały, a użytkowany nawet przez wiele lat, nie traci swojej delikatnej w dotyku struktury w przeciwieństwie do wersji bawełnianych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here