Klocki drewniane dla dzieci – jakie wybrać?

0
6542

Drewniane klocki to ponadczasowe zabawki, które mogą zarówno służyć przyjemności, jak i edukacji. Klocki z drewna ponadto są wytrzymałe i mają lepszy wpływ na środowisko w porównaniu ze swoimi plastikowymi odpowiednikami. Są także nieocenione w rozwijaniu dziecięcej wyobraźni i kreatywności oraz dają wiele możliwości zabawy, zarówno samodzielnej, jak i w grupach. Klocki to zabawka, która w pewnym momencie życia pojawia się u prawie każdego dziecka. Warto zatem wiedzieć, jakie klocki drewniane dla dzieci wybrać.

Klocki dostosowane do wieku

Odpowiednie klocki to takie, które są dopasowane do etapu rozwoju i możliwości dziecka. Maluchom, które mają jeszcze tendencję do wkładania przedmiotów do ust, kupuj duże klocki o bezpiecznych, opływowych kształtach. Zadbaj o to, aby nie były barwione i aby były pozbawione nadruków, które mogłyby zostać przez dziecko zjedzone. Najlepsze będą klocki w naturalnym kolorze pokryte ochronnym olejem, dzięki któremu będzie je można bezpiecznie umyć. To, od kiedy klocki drewniane dla dziecka są bezpieczne, to właściwie kwestia umowna, bo odpowiednio duże klocki będą dobre nawet już dla rocznego malucha.

Dla starszych dzieci natomiast warto wybierać klocki o kształtach pozwalających na różne konstrukcje. Mając w domu kilkulatka, unikaj klocków, z których można stworzyć tylko jeden typ układanki. Pozwól dziecku na zabawę w budowniczego! Klocki są dobre nawet dla szkolnych dzieci, ale wtedy elementy powinny być niewielkie, lecz w bardzo dużych zestawach. Drewniane klocki z wieloma elementami to doskonały pomysł na zabawę w kilka osób.

Klocki, które rozbudzają wyobraźnię

Najlepsze klocki drewniane dla dzieci, to takie, które pozostawiają duże pole do popisu dla wyobraźni. Nie poleca się raczej bogato zadrukowanych klocków, które same w sobie już przedstawiają obrazek. Ta część powinna wynikać z dziecięcej kreatywności. Najbardziej uniwersalne klocki drewniane to po prostu kolorowe bryły, z których można stworzyć dowolną, stabilną konstrukcję.

Decydując, jakie klocki drewniane dla dzieci kupisz, weź pod uwagę ilość możliwych konstrukcji, jakie da się z nich stworzyć. Wiele układanek dla najmniejszych dzieci to jednorazowe zabawki, które mogą być wykorzystane tylko w jeden sposób. W dobie ogromnej ilości bodźców, jakie docierają do dziecka ze świata, taka zabawka będzie zwyczajnie zbyt mało ciekawa na dłuższą metę.

Drewniane klocki dla przedszkolaków mogą mieć także wymiar edukacyjny. Jeśli zależy Ci na szybkim przyswojeniu przez dziecko liczb czy liter, wybierz dla niego klocki, z których zarówno może budować, jak i tworzyć zdania i uczyć się poprzez zabawę. Taką możliwość dają klocki dostępne w ofercie sklepu Maludas: https://maludas.pl/c/28/drewniane-klocki-klocki.html.

Klocki o różnym przeznaczeniu

Klocki mają przede wszystkim uszczęśliwiać dzieci, jeśli więc nie wiesz, jakie klocki drewniane będą odpowiednie, po prostu sprawdź, czym dziecko się faktycznie zachwyca. Część dzieci będzie chciała budować zamki, warto wtedy zainwestować w klocki, w których zestawie są szpiczaste daszki, inni najbardziej ekscytują się tworzeniem aut – wtedy poszukaj zestawów z okrągłymi klockami, z których zrobienie pojazdu jest możliwe. Postaraj się znów poczuć jak dziecko i naprawdę zainteresować tym, co małego człowieka może fascynować.

Jeśli dziecko inspiruje się precyzyjnymi konstrukcjami np. modelami statków czy samolotów, to takie drewniane klocki też z łatwością znajdziesz np. tutaj. Gdy Twoje dziecko wyrosło już ze stawiania domków z klocków, to może zaciekawi je drewniane domino albo układanki logiczne? Klocki zawsze muszą pasować do charakteru dziecka. Wybieraj tak, by dawały możliwość różnego wykorzystywania elementów, ale również by były zgodne z dziecięcymi zainteresowaniami.

Drewniane klocki to zabawki z ogromnym potencjałem, które odpowiednio wybrane, trafią w gusta zarówno tych małych, jak i większych dzieci. Zabawa klockami niejednokrotnie wciąga całą rodzinę! Warto więc zainwestować w porządny, rozbudowany zestaw.

Dziękujemy właścicielom strony sklep-toys.pl za pomoc, przy tworzeniu artykułu oraz za wkład jaki wnieśli w analizę pojęcia jakim jest różowy szum.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here