Kąpiele w balii – super relaks we własnym ogrodzie

0
777

Nadmiar stresu dotyczy wielu z nas. Często zamiast walczyć z nim, próbujemy uciec, ale zwykle szybciej niż się spodziewamy dopadają nas negatywne emocje, brakuje chęci do czegokolwiek, rządzi nami zły humor. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest znalezienie sposobu na pokonanie stresu, odzyskanie spokoju i wewnętrznej harmonii. Pomysłów nie brakuje. My chcemy dziś polecić stworzenie na terenie własnego ogrodu małej strefy spa, której najistotniejszą częścią będzie drewniana balia.

Mnóstwo dobrych stron

Kąpiel w balii (inaczej zwanej „ruską banią”) potrafi dać upragniony relaks. Siedząc wygodnie w ciepłej wodzie, w cudnych okolicznościach przyrody, czyli we własnym ogrodzie nie sposób się nie wyciszyć, nie zapomnieć o rzeczywistości. Przyglądamy się otoczeniu, nagle okazuje się, że dostrzegamy więcej niż zwykle, choć przecież sądziliśmy, iż znamy własny ogród. Po prostu podczas kąpieli mamy czas, by dostrzec wiele szczegółów, zachwycić się jakąś rośliną, pooddychać świeżym powietrzem, zerknąć w błękitne niebo lub to rozgwieżdżone, jeśli wolimy kąpiele po zmroku. Znikają nerwy, ich miejsce zastępuje uśmiech, uczucie spokoju, pojawia się dobra, pozytywna energia. Czujemy, że solidnie wypoczywamy i nabieramy sił.

Nie możemy nie dodać, iż regularne kąpiele w drewnianej balii mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Wspomagają pracę układu krążenia, likwidują róże dolegliwości np. ból stawów. Dzięki nim można zatroszczyć się o kondycję skóry. Zauważymy, że staje się ona gładsza, bardziej elastyczna. Ucieszy to z pewnością panie, bo to one jak wiadomo najczęściej sięgają po rozmaite kosmetyki, których zadaniem jest pielęgnacja skóry. Może zamiast kolejnych drogeryjnych produktów, lepiej skorzystać z naturalnych metod dbania o ciało?

www.balia.pl – firma, o której trzeba pamiętać

Jeśli już postanawiamy, że w ogrodzie zagości balia, warto skorzystać z usług solidnej firmy, która ją wykona, dostarczy i zamontuje. Chcemy przecież postawić na jakość? Balia.pl oferuje nietuzinkowe projekty – balie przypominające stare szopy, czy stodoły. Umiejętnie łączy retro z nowoczesnymi technologiami. Co bardzo istotne – wykorzystuje wyłącznie ekologiczne, wytrzymałe i przyjazne dla zdrowia materiały. Nie ma mowy o szkodliwych substancjach wchodzących w reakcję z gorącą wodą.

Owszem, bania ma pomagać troszczyć się o dobre samopoczucie, ale przecież powinna też być ciekawym elementem ogrodu i idealnie się zgrywać z jego aranżacją. Dlatego idealnym pomysłem jest zainwestowanie w projekt, który będzie zachwycał swym designem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here