Jakie środki wybrać na zmęczone oko?

0
78

Zespół suchego oka nazywany jest chorobą cywilizacyjną. Badania pokazują, że nawet do 20% dorosłych osób zmaga się z tym schorzeniem. Niestety nie ma skutecznych metod profilaktyki zespołu suchego oka, a leczenie ogranicza się do zmniejszania nieprzyjemnych dolegliwości. Jakie środki wybrać na zmęczone oko, aby podnieść komfort swojego życia?

Zespół suchego oka – czym jest i jak się objawia?

Najbardziej charakterystycznym objawem zespołu suchego oka jest pieczenie i suchość. Nierzadko pacjenci skarżą się na świąd oraz uczucie piasku pod powiekami. Objawy te nasilają się zimą, ze względu na zimne powietrzne i ogrzewanie centralne oraz latem, gdyż więcej czasu spędzamy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Czynników sprzyjających chorobie jest jednak jeszcze więcej – mogą to być zmiany hormonalne, choroby ogólnoustrojowe, dym czy długotrwała praca przy komputerze. Przy zespole suchego oka czujemy, że nasze oczy zmęczone są już od razu po wstaniu z łóżka, a objawy nasilają się pod koniec dnia. Podczas specjalistycznego badania lekarz stawia ostateczną diagnozę, oceniając szybkość wysychania oczu i wydzielania łez oraz wysokość menisku filmu łzowego.

Co na suche oko – skuteczne propozycje

Najskuteczniejszym sposobem na poprawę komfortu życia oraz zmniejszenie uczucia dyskomfortu jest stosowanie kropli nawilżających, zwanych także sztucznymi łzami. Mają one za zadanie nawilżać oraz chronić gałkę oczną. Wysokiej jakości preparaty zabezpieczają powierzchnie oka przez dłuższy czas, dzięki czemu nie trzeba ich stosować tak często. Co na suche oko warto wybrać?

Warto wybierać produkty posiadające w składzie hialuronian sodu, który ma za zadanie stworzyć na powierzchni gałki ocznej trwałą, równomierną warstwę chroniącą nabłonek rogówki. Dzięki swoim właściwościom stabilizuje on film łzowy, przynosząc długotrwałą ulgę. W przypadku, gdy objawy są nasilone, warto postawić na krople z pomocniczymi substancjami, które pomagają wyciszyć podrażnienia – takimi jak ekstrakt z aloesu, propolisu czy rumianku. Coraz więcej produktów nawilżających do oczu może być stosowanych przez osoby noszące szkła kontaktowe. Bardzo często nawet podczas ich aplikacji nie jest konieczne zdejmowanie soczewek, co znacząco wpływa na komfort pacjenta.

Przy zespole suchego oka gałki oczne bardzo często są skłonne do podrażnień, dlatego zaleca się stosowanie produktów, które nie zawierają konserwantów. Czy trudno znaleźć krople do oczu zawierające tylko naturalne składniki? Produkty Pharm Supply są przykładem, że takie produkty stają się coraz łatwiej dostępne – można je znaleźć na https://pharmsupply.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here